Erdoğan da rahatsız olmuş… Mehter verildi, Ekrem İmamoğlu’na “oğlum” diyen Erkan Tan’ın bileti kesildi

Ekrem İmamoğlu'na "Oğlum" diye hitap eden sunucu Erkan Tan'ın bileti kesildi. Bugün Hürriyet Gazetesi'ndeki köşesinde AKP MYK toplantısına ilişkin önemli kulis bilgilerini kaleme alan Abdülkadir Selvi ayrıntıları CNN Türk'te katıldığı programda anlattı.

Halkweb Haber Merkezi

Ekrem İmamoğlu’na “Oğlum” diye hitap eden sunucu Erkan Tan’ın bileti kesildi. Bugün Hürriyet Gazetesi’ndeki köşesinde AKP MYK toplantısına ilişkin önemli kulis bilgilerini kaleme alan Abdülkadir Selvi ayrıntıları CNN Türk’te katıldığı programda anlattı.

“ERDOĞAN DA RAHATSIZ OLDUĞUNU DİLE GETİRDİ”

Selvi, hükümete yakın medyanın seçim dönemi boyunca kullandığı dilin AKP MYK üyeleri tarafından eleştirildiğini belirterek, Erkan Tan’ın Ekrem İmamoğlu’na “oğlum” diye hitap etmesinin tartışma yarattığını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bu eleştirilere katıldığı aktardı.

Selvi, AKP MYK’sında medyaya ilişkin eleştirileri şu şekilde özetledi;

“Özellikle AK Parti’ye yakın medyanın kullandığı dilin AK Parti’ye zarar verdiğini pek çok MYK üyesi dile getirdi. Örneğin İstanbul’da milyonlarca insanın oyunu alan bir belediye başkanına canlı yayında ‘oğlum’ diye seslenen bir programcı vardı. Orada bu rahatsızlık dile getiriliyor. Sayın Cumhurbaşkanı da o rahatsızlığa katılıyor. Elbette ki AK Parti’nin görüşlerini temsil yetkisi olan insanlar ortaya koyar ama kitleler tarafından böyle anlaşılmıyor.

“Medyanın kullandığı dil çok negatif bir kirli bir dildi, AK Parti’nin köklerinden gelen kucaklayıcılık hakim olması gerekirken ekrandan insanları tehdit eden parmak sallayan bir dildi. O dil AKP’ye büyük zarar verdi.”

NE OLMUŞTU? 

Ekrem İmamoğlu’nun evrakta sahtecilik yaptığını öne süren Erkan Tan, “Aynı hareketi başka birisi yapsa. Mesela Ahmet Kaymaz gidip Anıtkabir’de İBB Başkanı diye imza atsa ne olur? Dolandırıcı olur. Ya adam evrakta sahtecilik yapıyor be, daha değilsin ki Ekremciğim sen, daha başkan olmadın oğlum” diye seslenmişti.

Ver Mehteri Erkan’la, yandaş Kaplan birbirine girdi: Bu paçozluk bizi mahvetti

USLANMADI

Erkan Tan, son olarak Ekrem İmamoğlu’nun galibiyetiyle sonlanan İBB Başkanlığı seçimiyle ilgili olarak bir çağrıda bulunmuş, Ordu’da yaşanan VIP krizine değinerel “Acilen vatandaşlar, Adalet ve Kalkınma Partisi’ni destekleyenler, başkan Recep Tayyip Erdoğan’ı sevenler Ordu Valisi’nin İstanbul Valiliği’ne tayin edilmesini istiyorum” ifadelerini kullanmıştı.

En çok okunan haberler

Damadın üstü çizildi, bakın yerine kim geliyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, kabine içinde tartışılan isimlerin başında gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın üzerini çizdiği iddia edildi

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

‘Kayyum’ protestosunda Ahmet Şık yerde sürüklendi

Van, Mardin ve Diyarbakır belediyelerine atanan kayyum sonrasında HDP İstanbul İl Başkanlığından milletvekilleri Taksim Meydanı’nda basın açıklaması yapmak istedi.

İstanbul için korkutan deprem uyarısı: ‘7.5’le sallanacak, 2.5 dakika sürecek’

İstanbul’da beklenen depremle ilgili uzmanlardan korkutan bir uyarı geldi. Prof. Dr. Cenk Yaltırak en az 7,5 şiddetinde olması beklenen depremin 2,5 dakika süreceğini söyledi.

Barbaros Şansal’a bindiği takside tecavüz ve ölüm tehdidi

Tasarımcı Barbaros Şansal, bindiği taksicinin kendisini tam olarak tanıyamadığını ve kendisi hakkında tecavüz ve ölüm tehdidinde bulunduğunu yazdı. Şansal ertesi gün de Sarıyer'de darp edildiğini köşesinden bildirdi.

Adnan Oktar’ın gizli geçitten kaçış görüntüleri ortaya çıktı

11 Temmuz 2018 günü düzenlenen operasyondan dakikalar önce Kandilli'deki villasından kaçan Adnan Oktar'ın görüntülerine ulaşıldı

Stratejik Çaresizlik

Burak Kılavuzoğlu yazdı...

THK eski başkanı: Yangınlarda uçak kullanılsaydı bir hektar bile yanmazdı

Türk Hava Kurumu’nun (THK) eski başkanı Erdoğan Karakuş, son iki günde yaklaşık 500 hektarlık alanın yandığı Ege’de mevcut uçaklar kullanılmış olsa kaybın boyutunun çok daha küçük olacağını savundu.

Feyzioğlu’ndan ‘tuzu kuru’ açıklaması: Baroları kastetmedim

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda 2 Eylül’de yapılacak olan yeni adli yıl açılış törenine katılma kararının ardından barolar tarafından eleştirilen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, eleştirilere Habertürk televizyonunda Didem Arslan Yılmaz’ın programında yanıt verdi.

Merkez Bankası hamlesinden sonra dolar yeniden yükselişe geçti

Dolar/TL, bugüne yükselişle başlamasının ardından önceki kapanışın yaklaşık yüzde 0.4 üzerinde 5.6840 seviyelerinde alıcı buluyor.

İstanbul için korkutan deprem uyarısı: ‘7.5’le sallanacak, 2.5 dakika sürecek’

İstanbul’da beklenen depremle ilgili uzmanlardan korkutan bir uyarı geldi. Prof. Dr. Cenk Yaltırak en az 7,5 şiddetinde olması beklenen depremin 2,5 dakika süreceğini söyledi.

Nurgül Yeşilçay’dan Diyanet’e sert tepki: Biz pisliğiz şiddetliyiz saykoyuz

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın aylık Aile Dergisi’nde çizgi filmlerin çocukların üzerinde olumsuz etki yapabileceğine vurgu yapılması üzerine oyuncu Nurgül Yeşilçay, Diyanet’e tepki gösterdi.

Vali, yolu niye kapattınız diyen avukatı döven Erdoğan’ın korumalarına soruşturma izni vermedi: Araca kafa attı

İstanbul Valisi, avukatı darp eden Cumhurbaşkanlığı korumalarına hakkında soruşturma izni vermedi.