Erdoğan da rahatsız olmuş… Mehter verildi, Ekrem İmamoğlu’na “oğlum” diyen Erkan Tan’ın bileti kesildi

Ekrem İmamoğlu'na "Oğlum" diye hitap eden sunucu Erkan Tan'ın bileti kesildi. Bugün Hürriyet Gazetesi'ndeki köşesinde AKP MYK toplantısına ilişkin önemli kulis bilgilerini kaleme alan Abdülkadir Selvi ayrıntıları CNN Türk'te katıldığı programda anlattı.

207,667BeğenenlerBeğen
7,889TakipçilerTakip Et

Halkweb Haber Merkezi

Ekrem İmamoğlu’na “Oğlum” diye hitap eden sunucu Erkan Tan’ın bileti kesildi. Bugün Hürriyet Gazetesi’ndeki köşesinde AKP MYK toplantısına ilişkin önemli kulis bilgilerini kaleme alan Abdülkadir Selvi ayrıntıları CNN Türk’te katıldığı programda anlattı.

“ERDOĞAN DA RAHATSIZ OLDUĞUNU DİLE GETİRDİ”

Selvi, hükümete yakın medyanın seçim dönemi boyunca kullandığı dilin AKP MYK üyeleri tarafından eleştirildiğini belirterek, Erkan Tan’ın Ekrem İmamoğlu’na “oğlum” diye hitap etmesinin tartışma yarattığını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bu eleştirilere katıldığı aktardı.

Selvi, AKP MYK’sında medyaya ilişkin eleştirileri şu şekilde özetledi;

“Özellikle AK Parti’ye yakın medyanın kullandığı dilin AK Parti’ye zarar verdiğini pek çok MYK üyesi dile getirdi. Örneğin İstanbul’da milyonlarca insanın oyunu alan bir belediye başkanına canlı yayında ‘oğlum’ diye seslenen bir programcı vardı. Orada bu rahatsızlık dile getiriliyor. Sayın Cumhurbaşkanı da o rahatsızlığa katılıyor. Elbette ki AK Parti’nin görüşlerini temsil yetkisi olan insanlar ortaya koyar ama kitleler tarafından böyle anlaşılmıyor.

“Medyanın kullandığı dil çok negatif bir kirli bir dildi, AK Parti’nin köklerinden gelen kucaklayıcılık hakim olması gerekirken ekrandan insanları tehdit eden parmak sallayan bir dildi. O dil AKP’ye büyük zarar verdi.”

NE OLMUŞTU? 

Ekrem İmamoğlu’nun evrakta sahtecilik yaptığını öne süren Erkan Tan, “Aynı hareketi başka birisi yapsa. Mesela Ahmet Kaymaz gidip Anıtkabir’de İBB Başkanı diye imza atsa ne olur? Dolandırıcı olur. Ya adam evrakta sahtecilik yapıyor be, daha değilsin ki Ekremciğim sen, daha başkan olmadın oğlum” diye seslenmişti.

Ver Mehteri Erkan’la, yandaş Kaplan birbirine girdi: Bu paçozluk bizi mahvetti

USLANMADI

Erkan Tan, son olarak Ekrem İmamoğlu’nun galibiyetiyle sonlanan İBB Başkanlığı seçimiyle ilgili olarak bir çağrıda bulunmuş, Ordu’da yaşanan VIP krizine değinerel “Acilen vatandaşlar, Adalet ve Kalkınma Partisi’ni destekleyenler, başkan Recep Tayyip Erdoğan’ı sevenler Ordu Valisi’nin İstanbul Valiliği’ne tayin edilmesini istiyorum” ifadelerini kullanmıştı.

loading...

Erdoğan’ın sesiyle paylaştı: ‘Bana her şey seni hatırlatıyor’

ABD Başkanı Trump'ın elinde İncil'i tuttuğu fotoğraf akıllara AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 2015 yılındaki mitingini getirdi.

CHP’li Engin Altay’dan Erdoğan’a: Bu kepazelikten hiç mi haberin olmadı?

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Meclis'te düzenlediği basın toplatısında önemli açıklamalarda bulundu.

Ekrem İmamoğlu’ndan Erdoğan’a ‘ihanet’ göndermesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki İSTON, Uluslararası Beton Sürdürülebilirlik Konseyi (CSC) tarafından “Kaynakların Sorumlu Kullanımı Belgelendirme Sistemi Altın (Gold)” seviye ile belgelendirildi.

17 gün süren esaret sona erdi, Eren Yıldırım tahliye edildi

CHP Adana Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı, Vefa Grubu Üyesi Eren Yıldırım serbest bırakıldı.

Feyzioğlu 80 baroya karşı! ‘Bildiriyi okumam’ dedi

Metin Feyzioğlu’nu iktidarla pazarlık yapmakla suçlayan başkanlar, Feyzioğlu’ndan çalışmaya karşı 80 baro olarak ortak bildiri hazırlamaları halinde bunu okuyup okumayacağını sordu. Feyzioğlu ise “Okumam” yanıtını verdi.
207,667BeğenenlerBeğen
7,889TakipçilerTakip Et