Erdoğan da rahatsız olmuş… Mehter verildi, Ekrem İmamoğlu’na “oğlum” diyen Erkan Tan’ın bileti kesildi

Ekrem İmamoğlu'na "Oğlum" diye hitap eden sunucu Erkan Tan'ın bileti kesildi. Bugün Hürriyet Gazetesi'ndeki köşesinde AKP MYK toplantısına ilişkin önemli kulis bilgilerini kaleme alan Abdülkadir Selvi ayrıntıları CNN Türk'te katıldığı programda anlattı.

Halkweb Haber Merkezi

Ekrem İmamoğlu’na “Oğlum” diye hitap eden sunucu Erkan Tan’ın bileti kesildi. Bugün Hürriyet Gazetesi’ndeki köşesinde AKP MYK toplantısına ilişkin önemli kulis bilgilerini kaleme alan Abdülkadir Selvi ayrıntıları CNN Türk’te katıldığı programda anlattı.

“ERDOĞAN DA RAHATSIZ OLDUĞUNU DİLE GETİRDİ”

Selvi, hükümete yakın medyanın seçim dönemi boyunca kullandığı dilin AKP MYK üyeleri tarafından eleştirildiğini belirterek, Erkan Tan’ın Ekrem İmamoğlu’na “oğlum” diye hitap etmesinin tartışma yarattığını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bu eleştirilere katıldığı aktardı.

Selvi, AKP MYK’sında medyaya ilişkin eleştirileri şu şekilde özetledi;

“Özellikle AK Parti’ye yakın medyanın kullandığı dilin AK Parti’ye zarar verdiğini pek çok MYK üyesi dile getirdi. Örneğin İstanbul’da milyonlarca insanın oyunu alan bir belediye başkanına canlı yayında ‘oğlum’ diye seslenen bir programcı vardı. Orada bu rahatsızlık dile getiriliyor. Sayın Cumhurbaşkanı da o rahatsızlığa katılıyor. Elbette ki AK Parti’nin görüşlerini temsil yetkisi olan insanlar ortaya koyar ama kitleler tarafından böyle anlaşılmıyor.

“Medyanın kullandığı dil çok negatif bir kirli bir dildi, AK Parti’nin köklerinden gelen kucaklayıcılık hakim olması gerekirken ekrandan insanları tehdit eden parmak sallayan bir dildi. O dil AKP’ye büyük zarar verdi.”

NE OLMUŞTU? 

Ekrem İmamoğlu’nun evrakta sahtecilik yaptığını öne süren Erkan Tan, “Aynı hareketi başka birisi yapsa. Mesela Ahmet Kaymaz gidip Anıtkabir’de İBB Başkanı diye imza atsa ne olur? Dolandırıcı olur. Ya adam evrakta sahtecilik yapıyor be, daha değilsin ki Ekremciğim sen, daha başkan olmadın oğlum” diye seslenmişti.

Ver Mehteri Erkan’la, yandaş Kaplan birbirine girdi: Bu paçozluk bizi mahvetti

USLANMADI

Erkan Tan, son olarak Ekrem İmamoğlu’nun galibiyetiyle sonlanan İBB Başkanlığı seçimiyle ilgili olarak bir çağrıda bulunmuş, Ordu’da yaşanan VIP krizine değinerel “Acilen vatandaşlar, Adalet ve Kalkınma Partisi’ni destekleyenler, başkan Recep Tayyip Erdoğan’ı sevenler Ordu Valisi’nin İstanbul Valiliği’ne tayin edilmesini istiyorum” ifadelerini kullanmıştı.

En çok okunan haberler

İsmailağacılar’dan şeriat işareti: Hazırlanıyoruz…

Tarikat grubu, ülkede toplumsal yaşamın dinsel kurallara göre ayarlandığı bir düzen için "yavaş yavaş hazırlandıkları"nı söyledi.

Mehmet Eymür: Doğu Perinçek Amerikan ajanıdır

MİT Eski Üyesi Mehmet Eymür, Habertürk'te Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in "fabrikatör" sözleri sonrası bağlanarak Perinçek'e şok bir yanıt verdi. İkili arasında sert bir tartışma yaşandı.

Yandaş yazardan Vahdettin çıkışı: İstanbul’u alan dedesiydi, istediğine verir, keyfinin kahyası mısınız?

Türkiye gazetesi yazarı Prof. Dr. Ekinci, Vahdettin'in İstanbul'un temsili anahtarını İngiliz işgalcilere vermesini savundu.

“Hoca ‘cin çıkaracağım’ deyip benimle defalarca ilişkiye girdi”

İddiaya Göre Manevi sıkıntı yaşayan genç bir kız, Annesi ile birlikte Ankara’da meşhur olan cinci bir hocaya gitti.

Didem Arslan Yılmaz, Perinçek’e “ihbarcılık yaptınız mı?” diye sorunca stüdyo karıştı: Benim arka bahçem yok!

Habertürk canlı yayında Perinçek'in 12 Eylül döneminde ihbarcılık yaptığına dair iddiaları sordu. Perinçek soru karşısında kızdı.  

AKP’lilerin ‘Erdoğan’ sloganı attığı Anıtkabir’de Gençliğe Hitabe’ye izin verilmedi

AKP’lilerin ‘Erdoğan’ sloganı attığı Anıtkabir’de Gençliğe Hitabe’ye izin verilmedi

‘Tahribatı değil 11 milyon, 111 milyon fidan dikseler yine kapatamazlar’

Tarım Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Şükrü Durmuş, Tarım ve Orman Bakanlığı’nca yapılan “Geleceğe Nefes” ağaç dikme kampanyasına ilişkin, “Fidan, nemli toprağa dikilirse tutar. Oysa biz son 10 yılın en kurak kasım ayını yaşıyoruz. 11 milyon ağaç kampanyası, bugüne dek yapılan talanı kapatmak için aldatmacadır” dedi.

Gece yarısı ortalık karıştı… Haluk Levent-Cem Yılmaz kavgası mı başlıyor?

Ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın gösterisini izleyen Ekşi Sözlük yazarları, Cem Yılmaz'ın Haluk Levent'le ilgili "büyük vurgun yakında sinemalarda" dediğini yazdı

Bilirkişi: ‘Berkin Elvan’ı vuran polis bilinçliydi’

Berkin Elvan davasına sunulan Jandarma bilirkişi raporunda, Zet silahını ateşleyen sanık polisin, biber gazı kullanmada “bilinçli olduğu” sonucuna varıldı. Rapora göre olay yerinde ve saatinde çatışma yada eylem yoktu.

“Hoca ‘cin çıkaracağım’ deyip benimle defalarca ilişkiye girdi”

İddiaya Göre Manevi sıkıntı yaşayan genç bir kız, Annesi ile birlikte Ankara’da meşhur olan cinci bir hocaya gitti.

Saray’da görev yapanlara yüzde 500 zam!

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiş sonrasında Saray’daki “kurullarla” ilgili yeni düzenleme yapıldı.