Erdoğan: Cinsel istismar düzenlemesi yeniden Meclis’e gelecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kadem Kadın Kongresi'nde konuşuyor. Erdoğan, Kanun teklifinin yeterince özenle hazırlanmadığını, istismara açık olduğunu gördüğünü belirterek, "İnanıyorum ki cinsel istismar düzenlemesi daha geniş mutabakatla Meclis'e yeniden gelecek" dedi. AP'nin Türkiye kararına tepki gösteren Erdoğan, "Topunuz hayır dese ne yazar. Sözünüzde durmadınız. Bana bak, daha fazla ileri giderseniz bu sınır kapıları açılır" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının satır başları şöyle:

Kuran-ı Kerim’de Rabbimizin bizi bir erkekten ve kadından yarattığını biliyoruz. Yaradılışta bir eşitlik var.

Tarihin her döneminde insanlar çeşitli şekillerde ezilmişler. Bu zulüm kimi zaman renge, kimi zaman kökene göre gerçekleşmiş.

Yoksulluğun faturası kadına kesiliyor. Evdeki mesaisi görmezden geliniyor. İşyerinde cinsiyetten dolayı ayrımcılığa uğruyor.

“CİNSEL İSTİSMAR TASARISI MECLİSE YENİDEN GELECEK”

Kanun teklifinin yeterince özenle hazırlanmadığını, istismara açık olduğunu gördüm.

İnanıyorum ki cinsel istismar düzenlemesi daha geniş mutabakatla Meclis’e yeniden gelecek.

AVRUPAYA SERT TEPKİ: DAHA FAZLE İLERİ GİDERSENİZ, SINIR KAPILARI AÇILIR

Avrupa Parlamentosu’nun aldığı karara sert tepki gösteren Erdoğan, “Toplanmışlar bir araya gelmişler 400 – 500 kişi. 40-50 kişi evet demiş, 400 kişi hayır demiş. Topunuz ‘evet’ dese ne yazar. Daha ileri giderseniz bu sınır kapıları açılır, bunu da bilesiniz” diye konuştu.

Unutmayın, Batının Türkiye’ye ihtiyacı var. Şu anda 3 milyon mülteciyi burada barındıran Türkiye AB’den destek gelecek diye bunu yapmadı.

Siyasetin tüm kademelerinde kadınların yer alması için özel çaba harcadım.

15 Temmuz darbe girişiminde en ön saflarda yer alarak, cesaret konusunda da kimseden geri kalmadıklarını hanım kardeşlerim gösterdi.

En çok okunan haberler

Damadın üstü çizildi, bakın yerine kim geliyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, kabine içinde tartışılan isimlerin başında gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın üzerini çizdiği iddia edildi

Nurgül Yeşilçay’dan Diyanet’e sert tepki: Biz pisliğiz şiddetliyiz saykoyuz

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın aylık Aile Dergisi’nde çizgi filmlerin çocukların üzerinde olumsuz etki yapabileceğine vurgu yapılması üzerine oyuncu Nurgül Yeşilçay, Diyanet’e tepki gösterdi.

İstanbul için korkutan deprem uyarısı: ‘7.5’le sallanacak, 2.5 dakika sürecek’

İstanbul’da beklenen depremle ilgili uzmanlardan korkutan bir uyarı geldi. Prof. Dr. Cenk Yaltırak en az 7,5 şiddetinde olması beklenen depremin 2,5 dakika süreceğini söyledi.

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

Kayyum darbesine karşı sokağa çıkan halka bıçaklı saldırı: Bir kişi ağır yaralı

Kadıköy'de kayyum darbesine karşı yapılan eylemde bıçaklı saldırı gerçekleşti. Bıçaklanan bir yurttaşın ağır yaralandığı bildiriliyor.

Süleyman Soylu: Ben demokrasi teorisyeniyim

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk'te soruları yanıtlıyor.

AKP mitinglerine ücretsiz ekmek gönderen 35 bin TL maaşlı Halk Ekmek müdürü istifa etti

Ankara Halk Ekmek A.Ş Genel Müdürü Ahmet Sarıduman'ın istifa ettiği açıklandı.

Kayyum darbesine karşı sokağa çıkan halka bıçaklı saldırı: Bir kişi ağır yaralı

Kadıköy'de kayyum darbesine karşı yapılan eylemde bıçaklı saldırı gerçekleşti. Bıçaklanan bir yurttaşın ağır yaralandığı bildiriliyor.

‘Gözler İstanbul’a dönmüş falan… Herkes haddini bilecek’

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu HDP’li Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediye başkanlarının görevden alınması ve yerlerine valilerin kayyım olarak atanmasına tepki gösterdi.

Bakan yardımcısının cenazesinde dikkat çeken Erdoğan-Davutoğlu detayı

Van’ın Erciş ilçesinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun için Sultanahmet Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

Adnan Oktar’ın gizli geçitten kaçış görüntüleri ortaya çıktı

11 Temmuz 2018 günü düzenlenen operasyondan dakikalar önce Kandilli'deki villasından kaçan Adnan Oktar'ın görüntülerine ulaşıldı

Stratejik Çaresizlik

Burak Kılavuzoğlu yazdı...

THK eski başkanı: Yangınlarda uçak kullanılsaydı bir hektar bile yanmazdı

Türk Hava Kurumu’nun (THK) eski başkanı Erdoğan Karakuş, son iki günde yaklaşık 500 hektarlık alanın yandığı Ege’de mevcut uçaklar kullanılmış olsa kaybın boyutunun çok daha küçük olacağını savundu.