Erdoğan buna ne diyecek? Binali Yıldırım: İlk Meclis’te Kürdistan mebusu da vardı

AKP ve MHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binalı Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında bulunduğu Diyarbakır’da konuştu.

AKP ve MHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binalı Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında bulunduğu Diyarbakır’da konuştu.

AKP İl Gençlik Kolları Başkanlığı’nda partili gençlere seslenen Yıldırım, “Diyarbakır’a size geldim, desteğinizi istemeye geldim. Diyarbakır her zaman bizim yanımızda oldu. Aramızı hiç kimse bozamaz, biz ezelden beri kardeşiz” ifadelerini kullandı.,

Binali Yıldırım’ın konuşmasında, ‘Kürdistan’ vurgulu ifadesi da dikkat çekti. “Kitabımız, kıblemiz, peygamberimiz, dinimiz birdir.” diyerek dinsel referanslara başvuran Yıldırım, “İstiklal mücadelesini başlatırken daha savaş yıllarında bile Ankara’da Büyük Millet Meclisi’ni toplayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün davet ettiği millet temsilcilerinin arasında Kürdistan mebusu da vardı, Lazistan mebusu da vardı, Anadolu’nun her tarafından temsilci vardı” ifadelerini kullandı.

“BÜTÜN MAKAMLARI GÖRDÜM AMA…”
Yıldırım, “11 yaşında ortaokul öğrencisi olarak geldiğim o dünya şehri İstanbul beni okuttu, iş sahibi yaptı, yuva sahibi yaptı, Milletvekili yaptı, Bakan yaptı, Meclis Başkanı yaptı, Başbakan yaptı. Bir faninin görebileceği tüm makamları gördüm. Ama benim için en büyük makam sizin gönlünüzdeki makamdır. Bu varsa diğerleri vız gelir. Her zaman ülkem için çalıştım. Şimdi de beni Binali Yıldırım yapan İstanbul için huzurlarınızdayım. Vefa borcumu ödemek için geliyorum” diyerek oy istedi.

İstanbul’da yaklaşık 250 bin Diyarbakırlının olduğunu belirten Yıldırım, sözlerini “23 Haziran’da yarım kalan hesabı bitiriyor muyuz?” diyerek sözlerini bitirdi.

ERDOĞAN NE DİYECEK?
31 Mart yerel seçimleri öncesinde başta AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli olmak üzere Cumhur İttifakı’nı temsil eden siyasetçiler miting meydanlarında sık sık “Türkiye’de Kürdistan diye bir yer yok. Kuzey Irak’ta var, isteyen defolsun oraya gitsin” demiş ve ‘PKK desteği’ ithamıyla muhalefete yüklenmişti.

En çok okunan haberler

Saç baş yolduran iddia… Tuğçe Kazaz Erdoğan’a danışman mı olacak?

AKP iktidarı lehine çıkışlarıyla gündemde tutunmayı başaran eski manken Tuğçe Kazaz’ın, Cumhurbaşkanlığı Danışmanlığı’na getirileceği öne sürüldü.

“Çok şükür vergilerimizin bugün de nereye gittiğini gördük”

Sosyal medyada dolaşan mevlid gösterisi tartışma konusu oldu.

Dünyaya rezil olan Hilal Kaplan’dan açıklama: Trump şaka yaptı

ABD Başkanı Donald Trump'a sorduğu soru ve aldığı ironik yanıt ile sosyal medyanın gündemine oturan Sabah yazarı Hilal Kaplan, ilk kez konuştu.

Yılmaz Özdil’den çok konuşulacak Hilal Kaplan çıkışı: Dünyanın şapşal dediği Trump bile…

Erdoğan’ın ziyaretine ilişkin konuşan Yılmaz Özdil ABD ziyaretine ilişkin, “AKP iktidarı sıkışmış durumda. AKP dünya tarihinin en derin ekonomik krizi ile karşı karşıya. Askeri vesayete karşı geldiğini söyleyen AKP, en ağır cunta yönetimlerinden bile daha ağır bir tablo ile karşı karşıya. Ben gücümü bir tek Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinden alıyorum. Başımıza bunların geleceği orada yazılı. Harekete geçmek için talimat beklemeyin diyor” yorumunda bulundu.

Rabia Naz olayı neden kapatılmak isteniyor? Soruşturmada Ensar Vakfı detayı

Rabia Naz davasının hakimlerinin, Ensar davasına takipsizlik veren heyet olduğu ortaya çıktı.

Erdoğan’ın eski danışmanı: ”Manşetleri bir gün önceden bana gönderip ‘uygun mu?’ diye soruyorlardı”

Erdoğan’ın eski danışmanı Kemal Öztürk, “Bugün çok bağımsız ve çok özgür gazetecilik yaptığını söyleyen arkadaşlarımız, ben istemeden ertesi günün gazete manşetini bana gönderiyordu, uygun mudur diye soruyordu öyle yayınlıyordu” dedi.

“Aklı başında hiçbir Atatürkçü başörtülü bir kadına saldırmaz”

Ahmet Hakan, İstanbul Karaköy ve Beşiktaş’ta başörtülü kadınlara yönelik darp olaylarını bugünkü köşesine taşıdı.

Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan: Tehdit ediliyorum, AKP’li Canikli devreye girerek olayı çözümsüz hale getirdi

Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin devreye girerek olayı çözümsüz hale getirdiğini ifade etti. Olayın yaşandığı dönemde, ‘Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu’nun da kendisini tehdit ettiğini’ açıkladı.

Salih Güney isyan etti: Korkunç şeyler oluyor, hükümete yakın bir iş adamı…

"Duyduğumuza göre hükümete yakınlığıyla bilinen iş adamı Volkan B. köylülerin elinden 128 dönümlük araziyi satın almış. Çay bahçesi bile yapamaz."

Ertuğrul Özkök: MİT’le 3 kere görüştüm, benden yardım istediler

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni olduğu 20 yıllık sürede 3 kere MİT’le görüştüğünü, 1999 yılında Abdullah Öcalan idam edilmesin diye kendilerinden yardım istendiğini söyledi.

AKP ‘Erdoğan’ın görevini bırakmasını’ konuşuyor

AKP kulislerinde Erdoğan’ın AKP Genel Başkanlığı’nı güvendiği bir isme bırakabileceği konuşuluyor.