Erdoğan buna ne diyecek? Binali Yıldırım: İlk Meclis’te Kürdistan mebusu da vardı

AKP ve MHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binalı Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında bulunduğu Diyarbakır’da konuştu.

AKP ve MHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binalı Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında bulunduğu Diyarbakır’da konuştu.

AKP İl Gençlik Kolları Başkanlığı’nda partili gençlere seslenen Yıldırım, “Diyarbakır’a size geldim, desteğinizi istemeye geldim. Diyarbakır her zaman bizim yanımızda oldu. Aramızı hiç kimse bozamaz, biz ezelden beri kardeşiz” ifadelerini kullandı.,

Binali Yıldırım’ın konuşmasında, ‘Kürdistan’ vurgulu ifadesi da dikkat çekti. “Kitabımız, kıblemiz, peygamberimiz, dinimiz birdir.” diyerek dinsel referanslara başvuran Yıldırım, “İstiklal mücadelesini başlatırken daha savaş yıllarında bile Ankara’da Büyük Millet Meclisi’ni toplayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün davet ettiği millet temsilcilerinin arasında Kürdistan mebusu da vardı, Lazistan mebusu da vardı, Anadolu’nun her tarafından temsilci vardı” ifadelerini kullandı.

“BÜTÜN MAKAMLARI GÖRDÜM AMA…”
Yıldırım, “11 yaşında ortaokul öğrencisi olarak geldiğim o dünya şehri İstanbul beni okuttu, iş sahibi yaptı, yuva sahibi yaptı, Milletvekili yaptı, Bakan yaptı, Meclis Başkanı yaptı, Başbakan yaptı. Bir faninin görebileceği tüm makamları gördüm. Ama benim için en büyük makam sizin gönlünüzdeki makamdır. Bu varsa diğerleri vız gelir. Her zaman ülkem için çalıştım. Şimdi de beni Binali Yıldırım yapan İstanbul için huzurlarınızdayım. Vefa borcumu ödemek için geliyorum” diyerek oy istedi.

İstanbul’da yaklaşık 250 bin Diyarbakırlının olduğunu belirten Yıldırım, sözlerini “23 Haziran’da yarım kalan hesabı bitiriyor muyuz?” diyerek sözlerini bitirdi.

ERDOĞAN NE DİYECEK?
31 Mart yerel seçimleri öncesinde başta AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli olmak üzere Cumhur İttifakı’nı temsil eden siyasetçiler miting meydanlarında sık sık “Türkiye’de Kürdistan diye bir yer yok. Kuzey Irak’ta var, isteyen defolsun oraya gitsin” demiş ve ‘PKK desteği’ ithamıyla muhalefete yüklenmişti.

Tahliyesi beklenen Kavala için gözaltı kararını hukukçular nasıl yorumladı?

Gezi davasından beraat eden Osman Kavala'nın tahliyesi beklenirken, başka bir soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilmesine hukukçular tepki gösterdi.

Perinçek’in “Bahçeli zaman zaman ABD yörüngesine girebiliyor” ifadesine MHP’den yanıt

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in "Devlet Bahçeli, İyi Parti ile rekabeti yüzünden zaman zaman akılcı Türk vatanseverliğinden kopuyor ve ABD yörüngesine girebiliyor" sözlerine Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) yanıt geldi.

Osman Kavala hakkındaki gözaltı kararını canlı yayında öğrenen Saymaz: Hükümet-yargı çatışması var

Osman Kavala hakkındaki gözaltı kararı haberini Halk TV yayınında öğrenen İsmail Saymaz öğle saatlerinde Gezi Davası'nda beraat kararı verilen Osman Kavala hakkında akşam saatlerinde 15 Temmuz soruşturması kapsamında gözaltına alınmasını değerlendirdi. 

Mustafa Hoş perde arkasını anlattı… Burhan Kuzu’ya soruşturmayı Erdoğan’ın damadı mı istedi?

Gazeteci yazar Mustafa Hoş, Mesut Mevlevi suikastinin ve Burhan Kuzu'ya soruşturma açılmasının perde arkasını tane tane anlattı. 

Gezi davasında beraat kararının ardından Ekrem İmamoğlu: Şehrin yeşilini, doğasını savunan herkese selam olsun

Gezi Parkı davasında çıkan beraat kararlarını ilişkin açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İstanbul'da yaşayan herkes adına bu şehrin tarihini, kültürünü, yeşilini, doğasını savunan herkese selam olsun" dedi.
209,653BeğenenlerBeğen
4,900TakipçilerTakip Et