Sosyal Medya

Erdoğan bugün işaretini vermişti: Ve AKP’de büyük kavga başladı

Gündem

Erdoğan bugün işaretini vermişti: Ve AKP’de büyük kavga başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “İslam’ın hükümlerinin güncellenmesi vardır” açıklaması AKP’de büyük kavgayı başlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Kadınlar Günü etkinliği kapsamında Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kadınlar dayak yiyorlarsa şükretsinler” diyen Sosyal Doku Vakfı Başkanı ve İlahiyatçı Nurettin Yıldız’a konuşmasında bir kez daha tepki gösterdi.

“İslam’ın hükümlerinin güncellenmesi vardır” diyen Erdoğan’ın “Siz İslam’ı 14 -15 asır önceki hükümleriyle kalkıp da bugün uygulayamazsınız. Onun için de bugün İslam’ın uygulanması yer, zaman ölçüsüyle değişiyor. Şimdi bir çok hocaefeni beni tefe koyup çalacak o ayrı mesele. Rabbim bizi tefe koymasın” sözleri dikkat çekmişti.

“İNSANA İFTİRA ATMADAN TÜM KONUŞMASINI OKUYUN BARİ”

AKP’li isimlerden Fatih Tezcan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının ardından “İslâm’ın güncellemesi olmaz. İslâm’ın yorumunun güncellemesi olur.  Veya İslâm Şeriatı’ndaki bazı maddelerin güncellemesi olur ki zaten bu daha Hz.Ebubekir ve Hz.Ömer’den Osmanlı’ya kadar binlerce kez yapılmıştır. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kastı da, bundan başka bir şey değil” açıklamasında bulundu.

AKP’li Tezcan’a AKP’ye yakın Sabah Gazetesi Yazarı Hilal Kaplan’dan tepki geldi. Hilal Kaplan “Aynen, örneğin kadının yalnız seyahat etmesine dair içtihatlarda olduğu gibi. Kur’an ve Sünnete bağlılığını tüm ömrüyle göstermiş, “Ilımlı İslâm yoktur, tek İslâm vardır” duruşunda ısrar etmiş bir insana iftira atmadan tüm konuşmasını okuyun bari” diye tepki gösterdi.

İŞTE O MESAJLAR…

Gündem Kategorisinden...

Yukarı