Perşembe / 2 Temmuz 2020

“Erdoğan bombayı patlatacak” dedi, ince ince işlenen yeni rejim planını tüm ayrıntılarıyla anlattı!

Gazeteci yazar Sebahattin Önkibar siyasi partiler yasasının değişmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük bir adım atacağını ve muhalefeti boşa düşüreceğini iddia etti.

207,087BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et

Gazeteci yazar Sebahattin Önkibar siyasi partiler yasasının değişmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük bir adım atacağını ve muhalefeti boşa düşüreceğini iddia etti.

Önkibar, Erdoğan’ın yüzde 50 şartından kurtulmak için siyasi mühendislik peşinde olduğunu belirterek, “Recep Tayyip Erdoğan ortaya çıkacak diyecek ki muhalefete hodri meydan neyin hodri meydanı mı? Hani muhalefet diyor ya parlamenter sisteme geçelim, başkanlıktan vazgeçelim. Erdoğan’da ortaya çıkacak diyecek ki; “Madem muhalefet bu kadar çok ısrar etti, madem Türk kamuoyunda bunu istiyor. Ben de anket yaptırdım böyle bir tablo var o zaman ben halkın talebine evet diyorum. Parlamenter siteme geçilmesi için TBMM’ye teklif veriyorum, gelin hep birlikte Anayasayı değiştirelim” diyecek. “ dedi.

Önkibar’ın açıklamaları şu şekilde:

Recep Tayyip Erdoğan halktan ümidini kesti yüz de 50 noktasında ve siyasi mühendislikler peşinde bunu içinde bir sürü hazırlık yaptı. Siyasi partiler yasasında gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra bombayı patlatacağım ne midir o; Recep Tayyip Erdoğan ortaya çıkacak diyecek ki muhalefete hodri meydan neyin hodri meydanı mı? Hani muhalefet diyor ya parlamenter sisteme geçelim, başkanlıktan vazgeçelim. Erdoğan’da ortaya çıkacak diyecek ki; “Madem muhalefet bu kadar çok ısrar etti, madem Türk kamuoyunda bunu istiyor. Ben de anket yaptırdım böyle bir tablo var o zaman ben halkın talebine evet diyorum. Parlamenter siteme geçilmesi için TBMM’ye teklif veriyorum, gelin hep birlikte Anayasayı değiştirelim” diyecek.

Erdoğan asla ve katta çıkacağına inanmadığı ve çıkmayacağı kesin olan o ikili başkanlık sitemi yarışından kurtulmuş olacak yanı yüzde 50 şartından sıyrılmış olacak. Aslında Erdoğan çıtayı yüzde 50’ye çıkararak büyük bir yanlış yaptığının farkında idi. Bu bilgi bana geldi saray kaynaklı bir bilgi.

Önümüzdeki süreçte Erdoğan bu bombayı patlatacak. Tabi hem muhalefetti ittifak yasalarıyla bölecek ve AKP’yi birinci çıkaracak. Truva atı konumunda olan, Devlet bahçeli ile beraber çoğunluğu elde edecek ve parlamentoda yapacak oylamada Recep Tayyip Erdoğan yine Cumhurbaşkanı seçilecek.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Atatürk için “İngiliz ajanı” diyen Jandarma Astsubay Rafi Ceran’a tepki yağdı!

Sosyal medya platformu Facebook’ta Ankara Hasanoğlan Köy Enstitüsü adlı hesabın paylaştığı Atatürk videolarına yorum yapan Rafi Ceran'ın, Atatürk için 'İngiliz ajanı' demesine tepki yağdı. Rafi Ceran, yorumlarında Atatürk'le ilgili gerçekleri söylemek için Koruma Kanunu’nun kaldırılması gerektiğini söyledi. Rafi Ceran, yorumlarının ortaya çıkmasının ardından Facebook hesabını kapattı.

İktidarın yasa teklifinin detayları ortaya çıktı: BTK, ‘kamu yararı’ diyerek Netflix ve Whatsapp’ı engelleyebilecek

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal medya platformlarının kontrol altına alınması gerektiğine yönelik açıklamalarının ardından, AKP'nin konuyla ilgili hazırladığı kanun teklifi çalışmasının detayları ortaya çıktı.

AKP, kadınları koruyan ‘İstanbul Sözleşmesi’ni iptal edeceğini açıkladı!

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, kadınları koruyan İstanbul Sözleşmesi hakkında, “Nasıl usulünü yerine getirerek imzalanmışsa, usulünü yerine getirerek sözleşmeden çıkılır” açıklamasını yaptı.

Ayşenur Arslan: Seda Sayan’dan neyim eksik

Halk TV'deki medya Hahallesi'nde RTÜK'ün Halk TV ve TELE1 kanallarına verdiği 5 günlük ekran karartma yasağına tepki gösteren Ayşenur Arslan, "Ben de bundan sonra magazin programı yapacağım" dedi.

Bahçeli: Sosyal medya hesaplarımı askıya alıyorum

MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sosyal medya çıkışının ardından açıklama geldi. Bahçeli, 'Sosyal medyayla ilgili kanuni düzenleme TBMM’de yapılana kadar şahsen sosyal medya hesaplarımı tümden askıya alıyorum' ifadelerini kullandı.
207,087BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et