“Erdoğan bombayı patlatacak” dedi, ince ince işlenen yeni rejim planını tüm ayrıntılarıyla anlattı!

Gazeteci yazar Sebahattin Önkibar siyasi partiler yasasının değişmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük bir adım atacağını ve muhalefeti boşa düşüreceğini iddia etti.

Gazeteci yazar Sebahattin Önkibar siyasi partiler yasasının değişmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük bir adım atacağını ve muhalefeti boşa düşüreceğini iddia etti.

Önkibar, Erdoğan’ın yüzde 50 şartından kurtulmak için siyasi mühendislik peşinde olduğunu belirterek, “Recep Tayyip Erdoğan ortaya çıkacak diyecek ki muhalefete hodri meydan neyin hodri meydanı mı? Hani muhalefet diyor ya parlamenter sisteme geçelim, başkanlıktan vazgeçelim. Erdoğan’da ortaya çıkacak diyecek ki; “Madem muhalefet bu kadar çok ısrar etti, madem Türk kamuoyunda bunu istiyor. Ben de anket yaptırdım böyle bir tablo var o zaman ben halkın talebine evet diyorum. Parlamenter siteme geçilmesi için TBMM’ye teklif veriyorum, gelin hep birlikte Anayasayı değiştirelim” diyecek. “ dedi.

Önkibar’ın açıklamaları şu şekilde:

Recep Tayyip Erdoğan halktan ümidini kesti yüz de 50 noktasında ve siyasi mühendislikler peşinde bunu içinde bir sürü hazırlık yaptı. Siyasi partiler yasasında gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra bombayı patlatacağım ne midir o; Recep Tayyip Erdoğan ortaya çıkacak diyecek ki muhalefete hodri meydan neyin hodri meydanı mı? Hani muhalefet diyor ya parlamenter sisteme geçelim, başkanlıktan vazgeçelim. Erdoğan’da ortaya çıkacak diyecek ki; “Madem muhalefet bu kadar çok ısrar etti, madem Türk kamuoyunda bunu istiyor. Ben de anket yaptırdım böyle bir tablo var o zaman ben halkın talebine evet diyorum. Parlamenter siteme geçilmesi için TBMM’ye teklif veriyorum, gelin hep birlikte Anayasayı değiştirelim” diyecek.

Erdoğan asla ve katta çıkacağına inanmadığı ve çıkmayacağı kesin olan o ikili başkanlık sitemi yarışından kurtulmuş olacak yanı yüzde 50 şartından sıyrılmış olacak. Aslında Erdoğan çıtayı yüzde 50’ye çıkararak büyük bir yanlış yaptığının farkında idi. Bu bilgi bana geldi saray kaynaklı bir bilgi.

Önümüzdeki süreçte Erdoğan bu bombayı patlatacak. Tabi hem muhalefetti ittifak yasalarıyla bölecek ve AKP’yi birinci çıkaracak. Truva atı konumunda olan, Devlet bahçeli ile beraber çoğunluğu elde edecek ve parlamentoda yapacak oylamada Recep Tayyip Erdoğan yine Cumhurbaşkanı seçilecek.

Son Haberler