Cuma / 27 Kasım 2020

“Erdoğan bombayı patlatacak” dedi, ince ince işlenen yeni rejim planını tüm ayrıntılarıyla anlattı!

Gazeteci yazar Sebahattin Önkibar siyasi partiler yasasının değişmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük bir adım atacağını ve muhalefeti boşa düşüreceğini iddia etti.

204,567BeğenenlerBeğen
8,583TakipçilerTakip Et

Gazeteci yazar Sebahattin Önkibar siyasi partiler yasasının değişmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük bir adım atacağını ve muhalefeti boşa düşüreceğini iddia etti.

Önkibar, Erdoğan’ın yüzde 50 şartından kurtulmak için siyasi mühendislik peşinde olduğunu belirterek, “Recep Tayyip Erdoğan ortaya çıkacak diyecek ki muhalefete hodri meydan neyin hodri meydanı mı? Hani muhalefet diyor ya parlamenter sisteme geçelim, başkanlıktan vazgeçelim. Erdoğan’da ortaya çıkacak diyecek ki; “Madem muhalefet bu kadar çok ısrar etti, madem Türk kamuoyunda bunu istiyor. Ben de anket yaptırdım böyle bir tablo var o zaman ben halkın talebine evet diyorum. Parlamenter siteme geçilmesi için TBMM’ye teklif veriyorum, gelin hep birlikte Anayasayı değiştirelim” diyecek. “ dedi.

Önkibar’ın açıklamaları şu şekilde:

Recep Tayyip Erdoğan halktan ümidini kesti yüz de 50 noktasında ve siyasi mühendislikler peşinde bunu içinde bir sürü hazırlık yaptı. Siyasi partiler yasasında gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra bombayı patlatacağım ne midir o; Recep Tayyip Erdoğan ortaya çıkacak diyecek ki muhalefete hodri meydan neyin hodri meydanı mı? Hani muhalefet diyor ya parlamenter sisteme geçelim, başkanlıktan vazgeçelim. Erdoğan’da ortaya çıkacak diyecek ki; “Madem muhalefet bu kadar çok ısrar etti, madem Türk kamuoyunda bunu istiyor. Ben de anket yaptırdım böyle bir tablo var o zaman ben halkın talebine evet diyorum. Parlamenter siteme geçilmesi için TBMM’ye teklif veriyorum, gelin hep birlikte Anayasayı değiştirelim” diyecek.

Erdoğan asla ve katta çıkacağına inanmadığı ve çıkmayacağı kesin olan o ikili başkanlık sitemi yarışından kurtulmuş olacak yanı yüzde 50 şartından sıyrılmış olacak. Aslında Erdoğan çıtayı yüzde 50’ye çıkararak büyük bir yanlış yaptığının farkında idi. Bu bilgi bana geldi saray kaynaklı bir bilgi.

Önümüzdeki süreçte Erdoğan bu bombayı patlatacak. Tabi hem muhalefetti ittifak yasalarıyla bölecek ve AKP’yi birinci çıkaracak. Truva atı konumunda olan, Devlet bahçeli ile beraber çoğunluğu elde edecek ve parlamentoda yapacak oylamada Recep Tayyip Erdoğan yine Cumhurbaşkanı seçilecek.

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

Bankaların kredi faizleri değişti: İşte rakamlar

Bankalar faiz oranlarını değiştirdi. Merkez Bankası’nın faizleri yükseltmesiyle bankaların ihtiyaç, taşıt ve konut kredi faiz oranlarına da yansıdı.

Sendikalaşmaya karşı ücretsiz izin dayatması

Mehrali Yücedağ yazdı...

Covid-19 aşısı Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Bakan Koca, Çin merkezli Sinovac firması tarafından üretilen Covid-19 aşısından 50 milyon dozun satın alınması için anlaşıldığını açıkladı.

Benzin ve motorinde yeni zamlı fiyatlar

Benzinin litre fiyatına 37 kuruşluk zam uygulanırken, motorine ise yarından itibaren geçerli olmak üzere 33 kuruş zam yapılacak.

Yonca Evcimik’in cinsiyetçi şarkısı tepki çekti

Şarkıcı Yonca Evcimik’in yıllar sonra yaptığı yeni rap şarkısı “Ayıp Şeyler” cinsiyetçi ifadeler barındırdığı gerekçesiyle sosyal medyada eleştiri odağı oldu.