Erdoğan AKP’li vekillere ‘yalvardı’: Allah rızası için

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan'ın vekillerine yaptığı çağrı dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan’ın vekillerine yaptığı çağrı dikkat çekti.

Vekillerine “Allah rızası için” diye seslenen Erdoğan, Meclis çalışmalarına katılmayan vekilleri eleştirdi.

KARAR YETER SAYISI KONUSUNDA SIKINTIDA BIRAKMAYIN
Erdoğan şunları söyledi;

Biz milletimize sorumluluğumuzu en güzel şekilde yerine getirme gayreti içindeyiz. Meclis grubumuz olarak sizlerden ricam da komisyon ve Genel Kurul gündemindeki kanun çalışmalarını en küçük bir boşluğa yer vermeyecek şekilde hassasiyetle yürütmenizdir. Tabii buraya bir parantez açıyorum.

Sevgili kardeşlerim, Allah rızası için parlamento çalışmalarımızda lütfen karar yeter sayısı noktasında grubumuzu darda, zorda bırakmayın. Önce toplantı yeter sayısı, karar yeter sayısı. Hep birlikte orada yer alacağız ki muhalefetin karşısında gülünç duruma düşmeyelim. Bir iktidar partisine yakışan budur. Bu millet sizleri, bizleri buraya bunun için gönderdi. Eğer bunu yapmazsak bunun vebalinden kurtulamayız. Ve açık konuşuyorum, aldığımız ücreti de kendimize helal kılamayız.

Yani grup başkanlarımızın müsaadesi olmadan yurt dışında bazı görevlendirmeler olmadan arkadaşlarımızın Salı – Çarşamba – Perşembe fevkalade bir şey olmadıktan sonra üç gün Meclis’teki çalışmalarda bulunmamız lazım. E şimdi bir bütçe dönemine giriyoruz. Bu dönemde sürekli olarak malum komisyon çalışmaları var.

Ondan sonra parlamentoda takvimler olacak. Eğer iktidar partisi olarak biz Cumhur İttifakı olarak yerimizi almazsak bunun izahı olmaz. Bunu harfiyen yerine getirmemiz lazım.

1 Yorum

  1. elbette sayın cumhur reis bu konuda cok haklı vekil olacaksın meclise gelmeyeceksin dışarda onun bunun işini yapıp kendine ve yakınlarına rant saglamaya calışacaksın genel kurula komisyonalara katılmayacaksın mazaret üstüne mazeret üreteceksin secimler gelincede cumhur reisin adına sıganacaksın yok öyle ückuruşa beş köfte herkes işini yapmalı aldıgı maaşı helal ettirmeli sonuna kadar katılıyorum cumhur reise,,,

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ekrem İmamoğlu’nun 21 yıl önce depremzedelerin yardımına koştuğu görüntüler ortaya çıktı

Ekrem İmamoğlu'nun 1999 yılında meydana gelen Marmara Depremi'nde yardım faaliyetlerine katıldığı görüntüler ortaya çıktı.

Jeoloji profesörü yandaşın maliyet sorusuna cevap verince stüdyo buz kesti

Habertürk'te depremlerle ilgili uyarılarda bulunan Jeoloji Profesörü Prof. Dr. Cem Yaltırak'ın, "Bu projelerin maliyeti ne kadar?" şeklinde yöneltilen soruya verdiği cevap stüdyoda sessizliğe neden oldu.

Depremzede çocuk Süleyman Soylu’ya böyle tokat attı

Elazığ'da 31 yurttaşın hayatını kaybettiği depremin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bölgede depremzedeleri ziyaret etti. 

Yılmaz Özdil yandaşa peşkeş çekip milleten 10 TL bağış isteyen Kızılay’ı es geçmedi

Yılmaz Özdil, Elazığ depreminde yıkılan ilçeler arasında yer alan Sivrice'yi köşesine taşıdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ’da: ‘Sizden ricam; olumsuz propagandalara kulak asmayın’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, incelemelerde bulunmak üzere İstanbul'dan Elazığ'a geldi.
209,914BeğenenlerBeğen
4,679TakipçilerTakip Et