“Erdoğan, AKP’li üyelere ‘CHP projelerini engelleyin’ talimatı verdi”

Yerel seçimlerde İstanbul, Ankara ve Antalya gibi önemli büyükşehirleri kaybeden AKP’nin seçim yenilgisine dair tartışmalar devam ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AKP’li belediye meclis üyelerine “CHP projelerini engelleyin” talimatı verildiği iddia edildi. İddianın sahibi ise Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu.

Yerel seçimlerde İstanbul, Ankara ve Antalya gibi önemli büyükşehirleri kaybeden AKP’nin seçim yenilgisine dair tartışmalar devam ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AKP’li belediye meclis üyelerine “CHP projelerini engelleyin” talimatı verildiği iddia edildi. İddianın sahibi ise Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu.

Orhan Uğuroğlu bugünkü “AKP’de kırmızı alarm” başlıklı yazısında AKP içerisinden kulis bilgiler aktarıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni parti kurma hazırlığında olan AKP’li küskünler Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül’e “çok kızgın” olduğunu belirten Uğuroğlu, “Sarayda adlarını telaffuz etmek dahi yasak… Siz bakmayın Erdoğan’ın ‘umursamaz’ tavırlarına. AKP’de kırmızı alarm var… AKP Milletvekilleri birebir markaja alındı” diyor.

AKP’de kazanın kaynadığına dikkat çeken Uğuroğlu, Ankara ve İstanbul’un kaybedilmesinde genel merkezin sorumlu tutulduğu ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da onlara sahip çıktığını belirtiyor. Yine AKP’de ekonomik krizin çözülememesinden dolayı bir şikâyet olduğu ve bazı bakanların değişmesinin istendiğini ifade eden Uğuroğlu, Erdoğan’ın o bakanlara da sahip çıktığını söylüyor.

AKPli milletvekilleri ile bakanların arasının tamamen kopuk olduğunu belirten Uğuroğlu, gelecek seçimlerde Cumhur İttifakı’nın olmayacağını şu sözlerle aktarıyor:

“Saray hükümeti ile AKP Meclis grubu sanki iki ayrı parti… Milletin adamı Erdoğan, saray yaşamının, tek adam gücünün esiri olunca milletten de koptu. 17 yıllık çöküşü, metal yorgunluğunu MHP yaması ile tutmaya çalışıyor. Ama MHP tabanındaki rahatsızlık giderek su yüzüne çıkacak. Ülkücülerin Devlet Bahçeli’den umudu kestikleri İstanbul’un tekrarlanan seçiminde ne şekilde görüldü. Metal yorgunluğu AKP’den MHP’ye de bulaştı… Cumhur ittifakı gelecek seçimlerde oluşturulur mu? Hiç sanmam…”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP’li belediyelerin ellerini kollarını bağlayarak başarısız kılma çabasında olduğuna dikkat çeken Uğuroğlu’nun yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Belediye şirketlerini kilitleyerek CHP’li başkanların millete hizmeti aksatması için AKP’li belediye meclis üyelerini talimat verdi.

Çarpıcı bir örnek Ankara’nın Boztepe Mahallesi imar planında yaşandı. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen tarafından hazırlanan ve önceki AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna başkanlığındaki belediye meclisinde kısmen kabul edilen planda yaşandı.

Mansur Yavaş başkan olunca imar planı büyükşehir belediye meclisine getirildi.

35 yıldır imar bekleyen Boztepe halkı Erdoğan’ın, ‘CHP projelerini engelleyin’ talimatı doğrultusunda mağdur edildi, imar planları onaylanmadı.

Vatandaşın sorunları CHP’li belediye başkanlarının projeleri belediye meclislerinde AKP’li üyeler tarafından reddedilmeye devam ederse AKP’liler bilsinler ki ilk seçimde Türkiye’de de iktidarı kaybederler…”

En çok okunan haberler

Barbaros Şansal’a bindiği takside tecavüz ve ölüm tehdidi

Tasarımcı Barbaros Şansal, bindiği taksicinin kendisini tam olarak tanıyamadığını ve kendisi hakkında tecavüz ve ölüm tehdidinde bulunduğunu yazdı. Şansal ertesi gün de Sarıyer'de darp edildiğini köşesinden bildirdi.

Damadın üstü çizildi, bakın yerine kim geliyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, kabine içinde tartışılan isimlerin başında gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın üzerini çizdiği iddia edildi

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

Osmanlı torunu bu fotoğrafla ilgili açıklama yaptı

Sultan ikinci Abdülhamit'in torunu Nilhan Osmanoğlu, sosyal medyadan kendisinin hedef alındığını söyleyip açıklamada bulundu.

“Mehmetçiğin arkasında durduğum için hedef alındım” diyen Atalay’a cevap veremeyeceği soru: Senin Mehmetçiğin adresi Beştepe mi, çakal…

Atalay'ın bu sözlerine tepkiler gecikmedi. İktisatçı Mustafa Sönmez Atalay'a "Senin Mehmetçiğin adresi Beştepe mi, çakal..." sözleriyle yanıt verdi. 

Netflix Türkiye’den çekiliyor mu?

CHP Milletvekili Özgür Karabat, RTÜK'e internet üzerinden yayın yapan platformları denetleme yetkisi verilmesinin ardından Netflix'in Türkiye pazarından çekilme kararı aldığını iddia etti.

Diyarbakır’da yurttaştan belediye önünde kayyuma tepki: Oyumuz zehir olsun

Diyarbakır'da belediyeye kayyum atandığını öğrenen yurttaş "Oyumuz zehir olsun" diyerek kararı protesto etti.

Görevden alınan Ahmet Türk: Hukuksuzluktan başka bir şey değil

İçişleri Bakanlığı’nın kararıyla yerine ikinci kez kayyum atanan Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk konuya ilişkin açıklama yaptı.

Devlet Bahçeli’den Süleyman Soylu’ya ‘kayyum’ tebriği

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu arayarak Diyarbakır, Van ve Mardin belediyeleriyle ilgili operasyonlardan dolayı tebrik etti.

SANA: TSK, isyancılara yardım amacıyla Han Şeyhun’a girdi, bu saldırgan adım Suriye Ordusu’nun kararlılığını etkilemez

Suriye devlet ajansı, Türkiye'ye ait ve üzerilerinde cephane bulunan bir askeri konvoyun İdlib'teki 'silahlı muhaliflere' yardım etmek üzere Han Şeyhun'a girdiğini açıkladı.

Suriye uçakları TSK konvoyunu bombaladı mı?

Suriye uçaklarının Morek’te yer alan gözlem noktasına giden Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) konvoyunun 400 metre yakınını bombaladığı iddia ediliyor.

Diyarbakır’a kayyum atanan Vali: Mahşeri vicdanı yaralayıcı uygulamalar gerçekleştirildi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne kayyum atanan Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, 'Vicdanı yaralayıcı bir dizi uygulama gerçekleştirildi' dedi.

Ekrem İmamoğlu: Milletin iradesini yok saymak kabul edilemez

Ekrem İmamoğlu, HDP'li seçilmiş 3 belediye başkanının görevden alınmasına ve yerlerine kayyum atanmasına tepki gösterdi.