“Erdoğan, AKP’li üyelere ‘CHP projelerini engelleyin’ talimatı verdi”

Yerel seçimlerde İstanbul, Ankara ve Antalya gibi önemli büyükşehirleri kaybeden AKP’nin seçim yenilgisine dair tartışmalar devam ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AKP’li belediye meclis üyelerine “CHP projelerini engelleyin” talimatı verildiği iddia edildi. İddianın sahibi ise Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu.

Yerel seçimlerde İstanbul, Ankara ve Antalya gibi önemli büyükşehirleri kaybeden AKP’nin seçim yenilgisine dair tartışmalar devam ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AKP’li belediye meclis üyelerine “CHP projelerini engelleyin” talimatı verildiği iddia edildi. İddianın sahibi ise Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu.

Orhan Uğuroğlu bugünkü “AKP’de kırmızı alarm” başlıklı yazısında AKP içerisinden kulis bilgiler aktarıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni parti kurma hazırlığında olan AKP’li küskünler Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül’e “çok kızgın” olduğunu belirten Uğuroğlu, “Sarayda adlarını telaffuz etmek dahi yasak… Siz bakmayın Erdoğan’ın ‘umursamaz’ tavırlarına. AKP’de kırmızı alarm var… AKP Milletvekilleri birebir markaja alındı” diyor.

AKP’de kazanın kaynadığına dikkat çeken Uğuroğlu, Ankara ve İstanbul’un kaybedilmesinde genel merkezin sorumlu tutulduğu ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da onlara sahip çıktığını belirtiyor. Yine AKP’de ekonomik krizin çözülememesinden dolayı bir şikâyet olduğu ve bazı bakanların değişmesinin istendiğini ifade eden Uğuroğlu, Erdoğan’ın o bakanlara da sahip çıktığını söylüyor.

AKPli milletvekilleri ile bakanların arasının tamamen kopuk olduğunu belirten Uğuroğlu, gelecek seçimlerde Cumhur İttifakı’nın olmayacağını şu sözlerle aktarıyor:

“Saray hükümeti ile AKP Meclis grubu sanki iki ayrı parti… Milletin adamı Erdoğan, saray yaşamının, tek adam gücünün esiri olunca milletten de koptu. 17 yıllık çöküşü, metal yorgunluğunu MHP yaması ile tutmaya çalışıyor. Ama MHP tabanındaki rahatsızlık giderek su yüzüne çıkacak. Ülkücülerin Devlet Bahçeli’den umudu kestikleri İstanbul’un tekrarlanan seçiminde ne şekilde görüldü. Metal yorgunluğu AKP’den MHP’ye de bulaştı… Cumhur ittifakı gelecek seçimlerde oluşturulur mu? Hiç sanmam…”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP’li belediyelerin ellerini kollarını bağlayarak başarısız kılma çabasında olduğuna dikkat çeken Uğuroğlu’nun yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Belediye şirketlerini kilitleyerek CHP’li başkanların millete hizmeti aksatması için AKP’li belediye meclis üyelerini talimat verdi.

Çarpıcı bir örnek Ankara’nın Boztepe Mahallesi imar planında yaşandı. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen tarafından hazırlanan ve önceki AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna başkanlığındaki belediye meclisinde kısmen kabul edilen planda yaşandı.

Mansur Yavaş başkan olunca imar planı büyükşehir belediye meclisine getirildi.

35 yıldır imar bekleyen Boztepe halkı Erdoğan’ın, ‘CHP projelerini engelleyin’ talimatı doğrultusunda mağdur edildi, imar planları onaylanmadı.

Vatandaşın sorunları CHP’li belediye başkanlarının projeleri belediye meclislerinde AKP’li üyeler tarafından reddedilmeye devam ederse AKP’liler bilsinler ki ilk seçimde Türkiye’de de iktidarı kaybederler…”

‘Erdoğan ve Bahçeli erken seçime gidiyor’

AKP’den istifa edip Ahmet Davutoğlu’nun partisine katılacağını açıklayan Konya eski Milletvekili Ömer Ünal, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçime gideceğini savundu.

’25 yıldır trafik sorunu yoktu’ diyen Tevfik Göksu’ya İmamoğlu’ndan yanıt geldi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İstanbul'da son altı ayda trafik sorunu oluştu, 25 yıldır yoktu" diyen İBB Meclisi AKP Grup Başkanvekili Tevfik

‘Tuvalet cezası’ skandalındaki o isimle ilgili gerçekler ortaya çıktı!

AKP'li Güngören Belediyesi'nde yaşanan tuvalet önünde selam verme cezasının ardından istifa eden Güngören Belediye Başkanı Yardımcısı Veysel İpekçi'nin kendisini göreve getiren Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir'le geçmişte ortak olduğu ortaya çıktı

Gürbüz Çapan’dan idam gelsin diyenlere ders gibi yanıt!

Peş peşe işlenen kadın cinayetlerinin ardından tekrar idam geri gelsin tartışması başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İslam’dan terörist çıkmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere'de Cambridge Camii'nin açılışında konuştu ve Yunus Emre'nin 'Bir kez gönül yıktın ise' adlı şiirini okudu.
210,605BeğenenlerBeğen
4,588TakipçilerTakip Et