Erdoğan açıkladı: Atatürk Havalimanı’na da Millet Bahçesi yapılacak

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara AKM Millet Bahçesi Açılış Töreni'nde konuşuyor.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara AKM Millet Bahçesi Açılış Töreni’nde konuşuyor.

Yarın İstanbul’da yapılacak Atatürk Kültür Merkezi açılışı hakkında konuşan Erdoğan, Atatürk Havalimanı’na da Millet Bahçesi yapılacağını açıkladı.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

”Amacımız en güzel şehircilik örneklerini yaratmaktır. Millet Bahçesini, insani merkeze alan bir sorumluluk olarak görüyoruz.

Özel günlerimizi ve bayram törenlerini de Millet Bahçesi’ndeki alanda hep birlikte gerçekleştireceğiz. Amacımız Selçuklu’dan Osmanlı’ya, Osmanlı’dan Cumhuriyet’e uzanan şehircilik kültürümüzün en güzel örneklerini burada yaşatmaktır. Burası çocuklarımızın cıvıltılarıyla, gençlerimizin kahkahalarıyla çınlayan, Başkentimize gelen misafirlerimizi buluşturan yılın 365 günü yaşayan bir mekan olacaktır.

Burası artık sadece bir Başkent değil aynı zamanda her alanda ülkemizin geleceğine istikamet veren çok yönlü bir merkezdir. 2053 vizyonumuzun en iddialı hedefi olarak belirlediğimiz yeşil kalkınma hedefimizin lokomotifi de Ankara olacaktır.

Son seçimlerde ülkemizin 81 iline 81 milyon metrekare Millet Bahçesi kazandırma sözü vermiştik. 66 milyon metrekarelik alana sahip 404 millet bahçemizin 111’ini tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Söz verdiğimizden daha fazla Millet Bahçesi’ni milletimize kazandırmış olacağız. 4 milyon 200 bin metrekare büyüklüğünde 21 Millet Bahçesi yapıyoruz.

Cumhuriyetimizin 100 yaşında daha fazla Millet Bahçesi’ni ülkemize kazandırmış olacağız.

Yarın yeni Atatürk Kültür Merkezi’nin açılışını yapacağız. Dünyanın en önemli kültür merkezi olacak bu eserinde İstanbul’a hayırlı olmasını diliyorum.

Müjde vermek istiyorum: Atatürk Havalimanı’na bir Millet Bahçesi kuruyoruz. Bu yılın sonunda ihalesini yapacağız.

Türkiye, istedikleri gibi itip kakabilecekleri, ekonomik kriz, sosyal çatışma çıkarabilecekleri eski Türkiye değildir.  ”

Son Haberler