Erbakancıları dolar böyle vurdu

Türkiye’de yazılı basın ve kültür sanat dünyası kur kriziyle birlikte bir süredir büyük bir sıkıntı yaşıyor. Gazete ve kitap kağıdının neredeyse tamamını ithal eden Türkiye’de yayıncılar kur krizi nedeniyle ayakta kalma savaşı veriyor. Gazeteler ve yayınevleri kitapları basmak için artan kağıt maliyeti nedeniyle baskı yapamıyor. Kağıt krizinin son kurbanı Milli Görüş’ün yayın organı Milli Gazete […]

Türkiye’de yazılı basın ve kültür sanat dünyası kur kriziyle birlikte bir süredir büyük bir sıkıntı yaşıyor. Gazete ve kitap kağıdının neredeyse tamamını ithal eden Türkiye’de yayıncılar kur krizi nedeniyle ayakta kalma savaşı veriyor. Gazeteler ve yayınevleri kitapları basmak için artan kağıt maliyeti nedeniyle baskı yapamıyor.

Kağıt krizinin son kurbanı Milli Görüş’ün yayın organı Milli Gazete oldu.

Gazetenin bugünkü birinci sayfasında “Millî Gazete’den zorunlu açıklama” başlığıyla bir açıklama yayımlandı. Açıklamada, “Böyle bir süreçte biz de okuyucularımızın hoşgörüsüne sığınarak gazetemizi ‘16’ sayfaya düşürmek zorunda kalıyoruz. Bu süreci birlik ve dayanışma içinde aşacağımızdan eminiz…” ifadeleri yer aldı.

İşte o gazete ve açıklama:

Son Haberler