Pazar / 5 Temmuz 2020

Engin Ardıç’tan Yılmaz Özdil’e: Onlara kaç liraya sokacağını bilmiyoruz. 1938 lira olabilir

Sabah yazarı Engin Ardıç, Yılmaz Özdil’in satış rekoru kıran “Mustafa Kemal” isimli kitabının Arapça olarak da yayınlanmasıyla ilgili “Onlara kaç liraya sokacağını bilmiyoruz. 1938 lira olabilir” ifadelerini kullandı.

207,030BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et

Sabah gazetesi yazarı Engin Ardıç, “El Atatürk” başlıklı köşe yazısında Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil’e yüklendi.Türkiye’de en çok satılanlar arasına giren ve yurt dışında da yayınlanan Özdil’in “Mustafa Kemal” isimli kitabı için “Atatürk dininin başrahibi Yılmaz kardeşimiz, beş yüz sayfalık köşe yazısının şimdi de Arapça’sını yayınlamış.

Bu herhalde, gazetesinin sürekli nefret kustuğu ‘Suriyeli misafirlerimize’ yönelik. Filistinli çocuklar da, İsrail askerinden dayak yemekten fırsat bulurlarsa okurlar.

Onlara kaç liraya sokacağını bilmiyoruz. 1938 lira olabilir. (“Şekel” de kabul edilir.) Bu kitabın zeytinyağlısını, kızartmasını, tavasını, haşlamasını, çorbasını, hoşafını, reçelini beklemek de hakkımızdır” yorumunda bulundu.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Erdoğan: Sembolik de olsa bayan vekillerimizden hiç olmazsa iki tane alalım

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde konuşan partili AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Evet şöyle sembolik de olsa bayan milletvekillerimizden hiç olmazsa iki tanesini alalım” ifadelerini kullandı.

Erken seçim tartışmaları gölgesinde anket sonuçları: Salgın ve yeni partiler AKP’yi eritti

Salgın döneminde AKP'nin oy oranı gerilerken CHP ise oyunu arttırdı.

Sakarya’da facia ‘geliyorum’ demiş, işçiler: Isınma vardı 4 gündür uyarıyorduk

Sakarya’daki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonrası yaralanan işçileri CHP heyeti ziyaret etti. İşçiler fabrikadaki mallarda ısınma olduğunu ve bu konuda 4 gündür uyarı yapmalarına rağmen önlem alınmadığını söyleyerek, “Isınma olmaması gereken bir şey, uyardık ama dinlemediler” dediler.

AKP’li başkandan Binali Yıldırım faturası: ‘Seçim harcamalarını belediyeye ödetti’

Tekrarlanan seçimde Binali Yıldırım'a destek vermek amacıyla İstanbul'a giden Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve beraberindekilerin masraflarının faturasının Çorum Belediyesi’ne kesildiğini ileri sürüldü.

İsmail Saymaz son anketi açıkladı: Metropoll’den Erdoğan’ı kızdıracak haber

Gazeteci İsmail Saymaz’ın açıkladığı Metropoll Araştırma Şirketi’nin Haziran ayında gerçekleştirdiği kamuoyu araştırması sonuçlarına göre AKP’nin oyunun gerilediği görüldü.
207,030BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et