Emre Kongar’dan “Parti devleti de olsa bizim devletimiz” diyen Fatih Portakal’a canlı yayında fırça

Tele 1'de Merdan Yanardağ'la birlikte yaptıkları 18 dakika isimli programda Portakal'ın bu sözlerini değerlendiren Kongar, "Dinlerken benim için müthiş bir şok oldu" dedi.

FOX Tv Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, 6 Haziran’daki yayında CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun Ordu Valisi’ne yönelik sözlerini eleştirirken “Sizi sinirlendirebilecek her türlü şeyler yapabilirler ama bir siyasetçi olarak kamunun önündeyseniz ve devleti nasıl görürseniz görün, devlet bizim devletimiz neticede. O vali de bizim valimiz. Belki parti devleti bir adamı, o da olmuş olabilir. O apayrı bir şey ama o lafı diyemezsiniz. O lafı demek siyasetçi olarak hakkınız yok” demişti.

Portakal, “Demek ki Ekrem İmamoğlu’nun da siyaseten öğrenmesi gereken bir şeyleri olacak” diye de eklemişti.

Kongar, Portakal’a tepki gösterdi.

Fatih Portakal: Ben yanar döner bir adam değilim

Portakal’ın o sözleri siyaset bilimci Emre Kongar’ı kızdırdı.

Tele 1’de Merdan Yanardağ’la birlikte yaptıkları 18 dakika isimli programda Portakal’ın bu sözlerini değerlendiren Kongar, “Dinlerken benim için müthiş bir şok oldu” dedi.

“Tarafsızlığına güvendiğiniz, ‘canım işte bakl Türkiye’de iktidar medyayı ele geçirdi ama hala yabancı sermaye de olsa böyle haberler sunanlar, böyle sunucular var’ diye savunduğumuz bir arkadaşımız çıkıp ‘parti devleti de olsa benim devletimdir’ diyor” ifadelerini kullanan Kongar şunları söyledi:

Hayır efendim değildir. Değildir. Böyle saçmalık olur mu? Parti devleti, kişi devleti demokrasiye aykırıdır. Böyle şey olur mu? Tarih bunun tamamen büyük bir yanılgı olduğunu, bütün zulümlerin, katliamların, kişi devletleri ve parti devletleri adına yapıldığının tanığıdır. Siz nasıl böyle bir kanalda hem de geçmişinizde saygı duyulan, tarafsızlık ve nesnellik, objektiflik güvencesi varken ‘parti devleti de olsa’ diye konuşabilirsiniz? Teessüf ederim.

En çok okunan haberler

AKP’de Süleyman Soylu istifası: Devleti küçük düşürdü

"Partimden; Kuruluş ilkelerinden uzaklaşması, Doğu Perinçek ve Osman Öcalan’la aynı çizgide buluşmasından duyduğum rahatsızlık ve icra makamındaki bakanımızın Diyarbakır HDP il binası önünde Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve partimizi düşürdüğü aciz durumu aklım ve vicdanımın kabul etmemesi neticesiyle çok sevdiğim Ak Partimden üzülerek istifa kararı almış bulunmaktayım. "

Hayatını kaybeden Neslican Tay’ın ardından alçak mesaj: Cennete gidecekmiş, bu çıplaklıkla zor

Neslican Tay'ın ölümü tüm Türkiye'yi yasa boğarken Akferaset adlı hesaptan alçakça bir mesaj paylaşıldı. 

“Erdoğan’ın diploması yok” diyen yazara şok!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomasına ilişkin 'Diplomasız' adlı kitabı yazan Ergün Poyraz'a dava açıldı.

Erdoğan’dan vakıflarla ilgili açıklama: ‘Ben bu boyutta olduğunu bilmiyordum’

Erdoğan, MYK toplantısında vakıflar konusuna değinerek, İmamoğlu ile konuşacağını belirtti.

Ekrem İmamoğlu 90’da 90’a taktı!

Tartışmalı çıkışlarıyla bilinen İlahiyatçı Nurettin Yıldız, bu kez de kadınların kaç kilometre araç süreceğine karıştı. Yıldız'ın açıklamaları Türkiye'nin gündemine otururken en sağlam yanıt İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan geldi. 

Başkan Turan Hançerli Avcılar sahilinde çöp topladı

Avcılar Belediyesi Avcılar Kent Konseyi ve Avcılar Çevre Derneği, 21 Eylül Dünya Çevre Günü’nde temizlik seferberliği başlattı.

MHP’lilere kaçakçılık operasyonu: 4 kişi tutuklandı, il başkanı istifa etti

Antalya'da MHP'lilere yönelik silah kaçakçılığı operasyonunda 4 kişi tutuklandı

İBB Sözcüsü Murat Ongun’dan ‘Reis Bey’ açıklaması: Bir kez sergilenmesinin maliyeti 368 bin!

İBB Sözcüsü Murat Ongun, Necip Fazıl Kısakürek’in 1960 yılında yazdığı ‘Reis Bey’ adlı oyunun İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin repertuardan çıkarılmasıyla ilgili açıklama yaptı.

AKP’li vekilden büyükelçi yapılan Bağış’a ‘Bakara’ göndermesi

17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarının kilit isimlerinden olan ve o dönem 2013'te bakanlık görevinden istifa eden Avrupa Birliği eski Bakanı Egemen Bağış'ın Prag Büyükleçiliği’ne atanması tartışma yaratmaya devam ediyor.

Millet İttifakı’nda sular durulmuyor… İYİ Parti Sözcüsü: Biz bu bileşenin içinde olmayız

Millet İttifakı bileşenlerinden İyi Parti, diğer bileşen CHP’yi HDP üzerinden eleştirdi.

AKP’de Süleyman Soylu istifası: Devleti küçük düşürdü

"Partimden; Kuruluş ilkelerinden uzaklaşması, Doğu Perinçek ve Osman Öcalan’la aynı çizgide buluşmasından duyduğum rahatsızlık ve icra makamındaki bakanımızın Diyarbakır HDP il binası önünde Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve partimizi düşürdüğü aciz durumu aklım ve vicdanımın kabul etmemesi neticesiyle çok sevdiğim Ak Partimden üzülerek istifa kararı almış bulunmaktayım. "

Neslican Tay hakkında alçak tweetleri atan şahısların kimliği tespit edildi!

Kansere karşı verdiği mücadele ile gündeme gelen ve bununla simgeleşen Neslican’ın hayatını kaybetmesinin ardından sosyal medyada paylaşılan fotoğrafları aktrollerin çirkin saldırılarına maruz kaldı. Avukat Umur Yıldırım, sosyal medyada tepki toplayan çirkin paylaşımları yapan şahısların kimliğini ifşa etti.