Emre Kongar’dan “Parti devleti de olsa bizim devletimiz” diyen Fatih Portakal’a canlı yayında fırça

Tele 1'de Merdan Yanardağ'la birlikte yaptıkları 18 dakika isimli programda Portakal'ın bu sözlerini değerlendiren Kongar, "Dinlerken benim için müthiş bir şok oldu" dedi.

FOX Tv Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, 6 Haziran’daki yayında CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun Ordu Valisi’ne yönelik sözlerini eleştirirken “Sizi sinirlendirebilecek her türlü şeyler yapabilirler ama bir siyasetçi olarak kamunun önündeyseniz ve devleti nasıl görürseniz görün, devlet bizim devletimiz neticede. O vali de bizim valimiz. Belki parti devleti bir adamı, o da olmuş olabilir. O apayrı bir şey ama o lafı diyemezsiniz. O lafı demek siyasetçi olarak hakkınız yok” demişti.

Portakal, “Demek ki Ekrem İmamoğlu’nun da siyaseten öğrenmesi gereken bir şeyleri olacak” diye de eklemişti.

Kongar, Portakal’a tepki gösterdi.

Fatih Portakal: Ben yanar döner bir adam değilim

Portakal’ın o sözleri siyaset bilimci Emre Kongar’ı kızdırdı.

Tele 1’de Merdan Yanardağ’la birlikte yaptıkları 18 dakika isimli programda Portakal’ın bu sözlerini değerlendiren Kongar, “Dinlerken benim için müthiş bir şok oldu” dedi.

“Tarafsızlığına güvendiğiniz, ‘canım işte bakl Türkiye’de iktidar medyayı ele geçirdi ama hala yabancı sermaye de olsa böyle haberler sunanlar, böyle sunucular var’ diye savunduğumuz bir arkadaşımız çıkıp ‘parti devleti de olsa benim devletimdir’ diyor” ifadelerini kullanan Kongar şunları söyledi:

Hayır efendim değildir. Değildir. Böyle saçmalık olur mu? Parti devleti, kişi devleti demokrasiye aykırıdır. Böyle şey olur mu? Tarih bunun tamamen büyük bir yanılgı olduğunu, bütün zulümlerin, katliamların, kişi devletleri ve parti devletleri adına yapıldığının tanığıdır. Siz nasıl böyle bir kanalda hem de geçmişinizde saygı duyulan, tarafsızlık ve nesnellik, objektiflik güvencesi varken ‘parti devleti de olsa’ diye konuşabilirsiniz? Teessüf ederim.

En çok okunan haberler

Kanlı pazarın planlayıcısı Mehmet Şevki Eygi öldü

Kanlı Pazar’ın planlayıcılarından, Özel Harp Dairesi'nin 'komünizmle mücadele'de görevlendirdiği gerici yazar Mehmet Şevki Eygi 86 yaşında öldü.

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

Fatih Portakal’dan Ekrem İmamoğlu’na çılgın öneri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde istifa etmeyen yöneticiler için Fatih Portakal Twitter hesabından öneride bulundu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu belediyeden istifa ettiklerini söyleyen kişilerin hala belediye iştiraklerinde çalışmaya devam etmesiyle ilgili açıklama yapmıştı.

Binali Yıldırım’dan Soylu’ya: Bu ne maskaralık Süleyman Bey

AKP'nin iki önemli ismi arasında geçen diyalog ortaya çıktı.

AKP, İstiklal Caddesi’nin adını Mursi Caddesi olarak değiştirdi!

Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet’in kuruluşunun temellerinin atıldığı 4 Eylül Kongresinin yapıldığı Sivas’ta, AKP’li Belediye İstiklal Caddesi’nin adını “Şehit Muhammed Mursi Caddesi” olarak değiştirdi.

Diplomayı göstermek bu kadar mı zor?

Tacettin Çolak yazdı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmet Şimşek’le görüştü: İkna edemedi

AKP’li küskünlerin yeni parti kurma çalışmaları devam ediyor. Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eski bakanlardan Ali Babacan liderliğinde kurulacak partiye destek verdiği biliniyor. Kurucusu olduğu AKP’den istifa eden Babacan’ın ekibinde eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in de olduğu biliniyor.

AKP’li Tevfik Göksu: İmamoğlu yönetimi bahane üretmesin, enkaz menkaz yok

İstanbul’un AKP’li Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, İstanbul belediyesinin borcu olmadığını söyleyerek mevcut yönetimi ‘bahane üretmekle’ suçladı.

Ali Babacan’ın ekibinden medya atılımı: Gazete ve haber sitesi kuracaklar

Eski bakanlardan Ali Babacan’ın kurucusu olduğu partiden istifa etmesi sonrası yeni parti kurma hazırlıkları hızlandı. Babacan ve ekibinin bu kapsamda medya atılımı da yapacağı iddia edildi.

S-400 sonrası ilk karşı hamle: ABD, Güney Kıbrıs’a silah ambargosunu kaldırdı

ABD Temsilciler Meclisi, Kıbrıs Cumhuriyeti’ne (Güney Kıbrıs) uygulanan silah ambargosunun kaldırılmasını düzenleyen yasayı kabul etti.

AKP, İstiklal Caddesi’nin adını Mursi Caddesi olarak değiştirdi!

Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet’in kuruluşunun temellerinin atıldığı 4 Eylül Kongresinin yapıldığı Sivas’ta, AKP’li Belediye İstiklal Caddesi’nin adını “Şehit Muhammed Mursi Caddesi” olarak değiştirdi.

İBB’de 60 milyar liralık bütçenin 40 milyarı hala istifa eden AKP’lilerin elinde

İBB’nin 60 milyar liralık bütçesinin yaklaşık 40 milyar liralık bölümünü oluşturan iştiraklere İBB Başkanı İmamoğlu’nun yönetici ataması engelleniyor. AKP döneminin yöneticileri koltuklarından kalkmıyor.

Kanlı Pazar öncesi ‘Cihat çağrısı yapan’ Mehmet Şevket Eygi’nin tabutunu Erdoğan taşıdı

Tarihe “Kanlı Pazar” olarak geçen 16 Şubat 1969 öncesi, Bugün gazetesinden cihat çağrısı yapan Mehmet Şevki Eygi, tedavi gördüğü hastanede 86 yaşında hayatını kaybetti. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan gerici yazar Mehmet Şevket Eygi için Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazında konuştu.