Emre Kongar’dan “Parti devleti de olsa bizim devletimiz” diyen Fatih Portakal’a canlı yayında fırça

Tele 1'de Merdan Yanardağ'la birlikte yaptıkları 18 dakika isimli programda Portakal'ın bu sözlerini değerlendiren Kongar, "Dinlerken benim için müthiş bir şok oldu" dedi.

207,633BeğenenlerBeğen
7,888TakipçilerTakip Et

FOX Tv Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, 6 Haziran’daki yayında CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun Ordu Valisi’ne yönelik sözlerini eleştirirken “Sizi sinirlendirebilecek her türlü şeyler yapabilirler ama bir siyasetçi olarak kamunun önündeyseniz ve devleti nasıl görürseniz görün, devlet bizim devletimiz neticede. O vali de bizim valimiz. Belki parti devleti bir adamı, o da olmuş olabilir. O apayrı bir şey ama o lafı diyemezsiniz. O lafı demek siyasetçi olarak hakkınız yok” demişti.

Portakal, “Demek ki Ekrem İmamoğlu’nun da siyaseten öğrenmesi gereken bir şeyleri olacak” diye de eklemişti.

Kongar, Portakal’a tepki gösterdi.

Fatih Portakal: Ben yanar döner bir adam değilim

Portakal’ın o sözleri siyaset bilimci Emre Kongar’ı kızdırdı.

Tele 1’de Merdan Yanardağ’la birlikte yaptıkları 18 dakika isimli programda Portakal’ın bu sözlerini değerlendiren Kongar, “Dinlerken benim için müthiş bir şok oldu” dedi.

“Tarafsızlığına güvendiğiniz, ‘canım işte bakl Türkiye’de iktidar medyayı ele geçirdi ama hala yabancı sermaye de olsa böyle haberler sunanlar, böyle sunucular var’ diye savunduğumuz bir arkadaşımız çıkıp ‘parti devleti de olsa benim devletimdir’ diyor” ifadelerini kullanan Kongar şunları söyledi:

Hayır efendim değildir. Değildir. Böyle saçmalık olur mu? Parti devleti, kişi devleti demokrasiye aykırıdır. Böyle şey olur mu? Tarih bunun tamamen büyük bir yanılgı olduğunu, bütün zulümlerin, katliamların, kişi devletleri ve parti devletleri adına yapıldığının tanığıdır. Siz nasıl böyle bir kanalda hem de geçmişinizde saygı duyulan, tarafsızlık ve nesnellik, objektiflik güvencesi varken ‘parti devleti de olsa’ diye konuşabilirsiniz? Teessüf ederim.

loading...

Yeni kabine listesi haberleri doğru mu?

Sosyal medyada, bu saatler itibariyle en çok paylaşılan liste, yeni kabine listesi....

Enis Berberoğlu’ndan ilk açıklama!

Milletvekilliğinin düşürülmesinin ardından yeniden cezaevine girecek olan Enis Berberoğlu'ndan ilk açıklama geldi.

Kılıçdaroğlu’ndan milletvekilliği düşürülen Enis Berberoğlu hakkında açıklama

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, hakkında kesinleşmiş yargı kararı olduğu gerekçesiyle milletvekilliği düşürülen CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında açıklama yaptı.

Haftalardır darbe yaygarası yapan AKP Meclis’e Saray darbesi yaptı… Meclis ‘darbeci AKP’ sloganıyla inledi!

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları ve Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in milletvekillikleri düşürüldü.

CHP’li Enis Berberoğlu ile HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları’nın milletvekillikleri düşürüldü

CHP'li Enis Berberoğlu ve HDP'li Leyla Güven ile Musa Farisoğulları hakkındaki mahkeme kararları TBMM Genel Kurulu'nda okundu. Üç ismin milletvekilliği düşürüldü.
207,633BeğenenlerBeğen
7,888TakipçilerTakip Et