Emine Erdoğan: Halkımızın mutmain olmasını tavsiye ediyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Salda Gölü’nü ziyaret etti. “Çalışmaları nasıl buldunuz?” sorusuna Emine Erdoğan, “Ben mutmain* oldum, halkımızın da mutmain olmasını tavsiye ederim” yanıtını verdi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Kurum, “Salda’nın doğal güzelliklerini korumak ve bize bırakılan emanetleri en iyi şekilde aktarmak için buradayız. 14 Mart 2019 tarihinde Cumhurbaşkanımızın onayı ile Salda bölgesindeki 44 metrekare özel çevre koruma bölgesini biz 7 kat arttırdık. Amacımız bu bölgede yapılaşmaya hiçbir şekilde izin vermemek” dedi.

Salda Gölü’nün Maldivler’e benzediğini ifade eden Kurum, “Salda Gölü bizim Saldivlerimiz. Doğal güzelliğimizi koruyacak projeleri hayata geçireceğiz. Burada 38 farklı kuş türüne ev sahipliği yapıyor burası” diye konuştu.

Proje hakkında bilgi veren Kurum, “Beyaz kumsala kadar araçları ile girebiliyordu vatandaşlarımız. Sonrasında biz buraya bir düzenleme yaptık. Kıyı ve kenarda hiçbir şekilde yapılaşmaya izin vermeyeceğiz. Vatandaşlarımızın dinleme, mescit ve sağlık ihtiyaçlarını giderebilecekleri yerler dışında herhangi bir yapı yapılmasına müsaade etmeyeceğiz. Çivi dahi kullanmayacağız, asfalt dökmeyeceğiz. Yapmayacağız, yapılmasına da izin vermeyeceğiz. Sayın Emine Erdoğan’a projeleri gördüğü için teşekkür ederiz” ifadesini kullandı.

Salda Gölü projesini incelediğini dile getiren Emine Erdoğan, “Cennet ülkemizin cennet köşelerinden biriyle ilk defa karşılaşıyorum, çok duygulandım. İlk söylediğinde böyle şeyler anlatılmamıştı. ‘Bakanlık eliyle kötü hale getirilecek’ dendi. Ben de bakanıma bunu bildirdim. Asla böyle bir şey olmadığını söyledi ve buraya davet etti. Önceki ve sonraki halini bana göstermek istediğini söyledi. Gerçekten gördüm ve mutmain oldum. Bütün halkımızın da mutmain olmasını tavsiye ediyorum. Çok güzel bir girişim, tebrik ediyorum bakanlığımızı” dedi.

Kaynakt24

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gezi davasında beraat kararının ardından Ekrem İmamoğlu: Şehrin yeşilini, doğasını savunan herkese selam olsun

Gezi Parkı davasında çıkan beraat kararlarını ilişkin açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İstanbul'da yaşayan herkes adına bu şehrin tarihini, kültürünü, yeşilini, doğasını savunan herkese selam olsun" dedi.

Hafter güçleri: Türkiye’ye ait gemiyi vurduk

Halife Hafter liderliğindeki Libya Ulusal Ordusu, Trablus'ta Türkiye'ye ait bir gemiyi vurduklarını duyurdu.

Gezi davasında tüm sanıklar beraat etti

Gezi eylemlerine finansal destek ve koordinasyonu sağladıkları iddialarıyla suçlanan aralarında Osman Kavala, Ayşe Mücella Yapıcı ve oyuncu Mehmet Ali Alabora'nın da bulunduğu davada karar çıktı.

Kılıçdaroğlu Gezi Direnişi’ne sahip çıktı: Hayatı sorgulayan gençlerin bir baskı rejimine tepkisidir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Gezi olayları okumuş, hayatı sorgulayan gençlerin bir baskı rejimine tepkileridir. Dolayısıyla gençleri yaptıkları eylemde saygıyla sevgiyle karşılamak gerekir” dedi.

İBB, “İmamoğlu beni işten çıkardı” diyen İGDAŞ çalışanının emekliliğini istediği belgeyi paylaştı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, Ulaş Karanfil isimli İGDAŞ çalışanının “İşten çıkarıldım” iddiasını yalanladı.
209,669BeğenenlerBeğen
4,900TakipçilerTakip Et