Emine Erdoğan: Halkımızın mutmain olmasını tavsiye ediyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Salda Gölü’nü ziyaret etti. “Çalışmaları nasıl buldunuz?” sorusuna Emine Erdoğan, “Ben mutmain* oldum, halkımızın da mutmain olmasını tavsiye ederim” yanıtını verdi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Kurum, “Salda’nın doğal güzelliklerini korumak ve bize bırakılan emanetleri en iyi şekilde aktarmak için buradayız. 14 Mart 2019 tarihinde Cumhurbaşkanımızın onayı ile Salda bölgesindeki 44 metrekare özel çevre koruma bölgesini biz 7 kat arttırdık. Amacımız bu bölgede yapılaşmaya hiçbir şekilde izin vermemek” dedi.

Salda Gölü’nün Maldivler’e benzediğini ifade eden Kurum, “Salda Gölü bizim Saldivlerimiz. Doğal güzelliğimizi koruyacak projeleri hayata geçireceğiz. Burada 38 farklı kuş türüne ev sahipliği yapıyor burası” diye konuştu.

Proje hakkında bilgi veren Kurum, “Beyaz kumsala kadar araçları ile girebiliyordu vatandaşlarımız. Sonrasında biz buraya bir düzenleme yaptık. Kıyı ve kenarda hiçbir şekilde yapılaşmaya izin vermeyeceğiz. Vatandaşlarımızın dinleme, mescit ve sağlık ihtiyaçlarını giderebilecekleri yerler dışında herhangi bir yapı yapılmasına müsaade etmeyeceğiz. Çivi dahi kullanmayacağız, asfalt dökmeyeceğiz. Yapmayacağız, yapılmasına da izin vermeyeceğiz. Sayın Emine Erdoğan’a projeleri gördüğü için teşekkür ederiz” ifadesini kullandı.

Salda Gölü projesini incelediğini dile getiren Emine Erdoğan, “Cennet ülkemizin cennet köşelerinden biriyle ilk defa karşılaşıyorum, çok duygulandım. İlk söylediğinde böyle şeyler anlatılmamıştı. ‘Bakanlık eliyle kötü hale getirilecek’ dendi. Ben de bakanıma bunu bildirdim. Asla böyle bir şey olmadığını söyledi ve buraya davet etti. Önceki ve sonraki halini bana göstermek istediğini söyledi. Gerçekten gördüm ve mutmain oldum. Bütün halkımızın da mutmain olmasını tavsiye ediyorum. Çok güzel bir girişim, tebrik ediyorum bakanlığımızı” dedi.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kaynakt24

En çok okunan haberler

Büyük boykot başladı: Diyanet kapatılsın!

Diyanet’in kızlarda 9, erkeklerde 12 yaşında evlilik yapabilecekleri yönünde fetvayı yayınlamasının ardından “Diyanet kapatılsın” kampanyası başladı.

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

Erdoğan’dan, MHP teklifine ilişkin açıklama: Bu konu kapanmıştır

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, “Uyuşturucuya ilişkin suçlara kesinlikle indirim yapılmayacak. Bu konu kapanmıştır” ifadelerini kullandı.

Hüsnü Mahalli: Bu işte bir gariplik var, hem de çok büyük bir gariplik…

Korkusuz yazarı Hüsnü Mahalli, Barış Pınar Harekatı'nı değerlendirdi. Mahalli, "Ankara nasıl bir oyunun içine çekildiğini görmüyorsa bu işte bir gariplik var." dedi.

AKP’den Cem Yılmaz’a: Salon soytarısı, ‘PKK terör örgütüdür’ de ve kına…

AKP Afyonkarahisar Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Başkanvekili Ali Özkaya, "salon soytarısı" dediği Cem Yılmaz'a "Adam gibi çık PKK/PYD terör örgütüdür de ve onları kına" diye seslendi.

Haseke valisi: Amerikan işgaline ve Türkiye’nin saldırısına neden olan SDF ile müzakere etmeyeceğiz

Haseke valisi Cayez Al-Hammoud, bugün verdiği demeçte ‘Amerikan işgaline ve Türkiye’nin saldırısına neden olan SDF’ ile müzakere etmeyeceklerini söyledi.

Tansiyonu yükseltecek gelişme: Suriye Ordusu SDF ile anlaştı iki gün içinde Kobani’ye girecek

SDF ile yapılan anlaşma sonucunda Suriye Ordusunun Kobani’ye giriş yapacağı iddia edildi

Eski Milli Eğitim Bakanı Avcı: Akıllı tahta, öğretmenleri duman etti

Eski Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Etkileşimli tahtalar öğretmen otoritesini duman etti. Çünkü öğretmenler o tahtaları çocuklar kadar başarılı kullanamıyorlardı. Sınıfta öğretmenlerine tahta üzerindeki bir işlemi nasıl gerçekleştireceğini çocuklar tarif etmeye başladılar" dedi.

Erdoğan’dan, MHP teklifine ilişkin açıklama: Bu konu kapanmıştır

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, “Uyuşturucuya ilişkin suçlara kesinlikle indirim yapılmayacak. Bu konu kapanmıştır” ifadelerini kullandı.

Trump’tan Türkiye’ye bir küstah tehdit daha: Beklemede kalın!

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'ye uygulanacak yaptırımlar konusunda Kongre ile görüştüğünü belirtti, "Maliye Bakanlığı hazır, ekstra yasa tasarıları gerekebilir. Bu konuda müthiş bir fikir birliği var. Türkiye bunun yapılmamasını istedi. Beklemede kalın" dedi.

Nadira Kadirova’nın ölümünde gözlerden kaçan detay! ‘O odada ne işi vardı?

AKP Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde intihar ettiği öne sürülen Nadira Kadirova’nın ölümüne ilişkin yeni bir tanık ortaya çıktı.