Emekli Amiral’den şaşırtan çıkış: Derhal seçime gidilmeli!

Emekli Oramiral Nusret Güner, referanduma ilişkin açıklamada bulunarak seçim çağrısı yaptı.

Balyoz davasına tepki olarak istifa eden eski Donanma Komutanı emekli Oramiral Nusret Güner, referanduma ilişkin açıklamada bulundu.

Emekli Oramiral Nusret Güner, Twitter’da “TBMM’den geçen Anayasa Değişikliğine Referandumda Hayır denmesi, Halkın TBMM’ye güveni kalmadığı anlamına gelir ve derhal seçime gidilmelidir” diye yazdı.

İşte o mesaj…

Deniz Kuvvetleri Komutanı olmasına kesin gözüyle bakılan Oramiral Nusret Güner, 2012’de İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi Balyoz davası kapsamında yargılanan ve önemli kısmı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na mensup olan 330 sanık hakkında mahkûmiyet kararı verdikten sonra istifa etmeye karar vermişti. Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da aralarında olduğu üst düzey yetkililerin çabalarına karşın Güner, istifasından vazgeçmedi ve Ocak, 2013’te görevinden ayrılmıştı.

Bir ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ AKP’dir açıklaması da SP liderinden

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ'un, 'FETÖ'nün siyasi ayağı' tartışmalarında AKP'yi işaret etmesi ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun daha açık bir şekilde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın adını zikretmesinin ardından, benzer bir açıklamasa da SP lideri Temel Karamollaoğlu'dan geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine Rusya’dan yalanlama: Putin böyle bir emir vermedi

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'Rusya'nın en üst düzey asker kadrosunun Libya'da Wagner'e bağlı güçleri bizzat yönettiği' yönündeki açıklamalara yanıt verdi.

Yasak soruları açıklayan gazeteci: Abartmıyorum soracağım 20 soruyla Erdoğan’ın en az 6 puanını düşürürüm

Gazeteci yazar Sebahattin Önkibar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçmişte basının sorularından kaçmadığını ama artık iktidarda tutunabilmek için sorulardan kaçındığını aktardı. 

İyi Parti’li vekil Meral Akşener’e zehir zemberek sözleri sonrası istifa etti

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, partisindeki tüm görevlerinden istifa etti. Ok, "Emperyalist Soros vakıflarında görev yapanlar, başkanlık divanında en hassas görevlere getirilmişlerdir. Daha da kötüsü Genel Başkan bu durumu bilmesine rağmen Soros'çuların partinin en hassas birimlerinde görevlendirilmesinde bir sakınca görmemiştir" dedi.

FETÖ’cü istihbaratçının akılalmaz kopya düzeneği!

FETÖ firarisi eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Coşkun Çakar'ın açık öğretim ortaokul sınavına giren eşi Güler Çakar'ın sınavı geçmesi için istihbarat aracına kopya düzeneği kurdurduğu tespit edildi. Coşkun Çakar ile yanında bulunan şahsın soruların cevaplarını telsiz kulaklık aracılığıyla Gül Çakar'a bildirerek sınavda kopya çekmesini sağladıkları anlaşıldı. Film senaryolarını aratmayan kopya hırsızlığının görüntüleri de Çakar'ın villasında ele geçirilen dijital arşivinden çıktı.
209,699BeğenenlerBeğen
4,904TakipçilerTakip Et