Çarşamba / 5 Ağustos 2020

Emekli amiralden kritik Şaban Dişli sorusu: Bundan sonra mahkemede verilecek ifadeler…

"Şaban Dişli'nin danışman olarak atanması yasal olarak uygundur ama etik midir?"

206,524BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et

Emekli Koramiral Atilla Kıyat, 15 Temmuz darbe girişiminin kilit ismi, eski Tümgeneral Mehmet Dişli’nin kardeşi Şaban Dişli’nin, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan‘a başdanışman olarak atanmasını eleştirdi. Kıyat, “Keşke Şaban Dişli’ye bu görev verilmeseydi. Mahkemenin Mehmet Dişli’ye bakışı değişebilir” dedi.

Sözcü’de yer alan habere göre Kıyat, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şöyle dedi:

Eşit uygulanmadı

Suç bireyseldir. Bir kişinin işlediği suçtan dolayı, yakınları suçlanamaz ve özgürlükleri kısıtlanamaz. Peki bu evrensel kural, herkese eşit şekilde uygulandı mı? Bildiğim kadarı ile hayır… Peki yakını AKP’li olanlar için uygulandı mı? Benim bildiğim kadarıyla evet…

Keşke görev verilmeseydi

Şaban Dişli’nin kardeşinden dolayı suçlanmaması, özgürlüklerinin kısıtlanmaması, hatta danışman olarak atanması yasal olarak uygundur. Ama etik midir? Bunun üzerinde düşünmeye değer. Kardeşinin böyle bir göreve gelmesi, Mehmet Dişli’nin bundan sonra mahkemede vereceği ifade ve savunma şeklini etkiler mi? Mahkeme heyetini tenzih ederim, ama hepimiz insanız, heyetin bu eski generale bakış açısı değişir mi? Keşke bu sualler, yetkililerin de aklına gelseydi ve Şaban Dişli’ye bu görev verilmeseydi.

Gözler CHP’de: MYK’ya kimler girecek?

37. olağan kurultayın ardından CHP Parti Meclisi (PM) netleşti. Partiyi iktidara taşıması hedeflenen A takımının şekillenmesi ise bayramın araya girmesi nedeniyle gecikti. CHP’de bayram boyunca da MYK için kulisler sürdü.

Ankara Tabip Odası’ndan dikkat çeken koronavirüs verileri: 488 sağlık çalışanı Covid-19 tanısı aldı, yoğun bakımlarda yer bulunamıyor

Ankara Tabip Odası'nın sahada pandemi ile mücadele eden sağlık çalışanlarından elde ettiği verilerle göre; 488 sağlık çalışanı Covid 19 tanısı aldı. ATO analizinde dikkat çekici tespitler yer aldı.

Evli olduğu görme engelli kadını bayıltana kadar döven erkek gözaltına alındı

Bingöl'de evli olduğu görme engelli kadını bayıltana kadar döven Hasan E. isimli erkek, şiddet görüntülerinin sosyal medyada gündem olması üzerine gözaltına alındı.

Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasını bölen sürpriz telefon! Sesi dışarı verdi!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu; Edirnekapı’da İETT, Yenikapı’da ise İSKİ çalışanlarıyla bayramlaştı. İETT’nin Edirnekapı Garajı’nda gerçekleştirilen bayramlaşma etkinliğine, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) TBMM Grup Başkanvekili Engin Altay da katıldı. İSKİ çalışanlarıyla bayramlaşma, Yenikapı Artıma Tesisi’nde gerçekleştirildi. Etkinliklerde; İETT Genel Müdürü Alper Bilgili ve İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Bülent Solmaz, çalışanlarıyla birlikte hazır bulundu.

İşte Muharrem İnce’ye gemileri yaktıran anın karesi

Cumhuriyet Halk Partisi kurultayının ardından Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Muharrem İnce'nin parti kuracağı iddiası Ankara kulislerini hareketlendirdi. AKP'ye yakın medya ve gazeteciler iddiaya ilişkin bilgilerin adresi oldu. 
206,524BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et