Salı / 29 Eylül 2020

Emekçi düşmanı gazetenin emekçilerinden CHP’ye mektup

Biz aşağıda imzası bulunan gazeteciler, Durdu Özbolat’ın bir dolandırıcı olduğunu beyan ediyor ve “hak, hukuk, adalet” gibi söylemleri öne çıkaran partinizin bu şahsa ilişkin açık bir tutum almasını bekliyoruz.

205,589BeğenenlerBeğen
8,579TakipçilerTakip Et

Biz aşağıda imzası bulunan gazeteciler, Durdu Özbolat’ın bir dolandırıcı olduğunu beyan ediyor ve “hak, hukuk, adalet” gibi söylemleri öne çıkaran partinizin bu şahsa ilişkin açık bir tutum almasını bekliyoruz.

Hepimiz Durdu Özbolat’ın patronu olduğu Yurt Gazetesi’nde belli dönemlerde çalıştık. Hepimizin aylarca maaş karşılığı parası Durdu Özbolat’ta kaldı, alacaklarımız her türlü taahhüde rağmen verilmedi.

Kimimiz gazete çıkmaya devam etsin diye cebimizden para çıkarıp çalıştığımız kuruma birikimlerini verdi, onları bile geri alamadı.

Durdu Özbolat, farklı dönemlerde gazetenin Sorumlu Yazıişleri Müdürlüğü görevini üstlenen Hakan Gülseven ve Çağlar Tekin’in üzerine her bir arkadaşımız için 100 bin liranın üzerinde borç yükleyip bıraktı.

Gazete eski muhabirlerinden Caner Taşpınar’ın maaşına haciz konuldu.

Gazete için 25 milyon dolar harcadığı yalanını atan Durdu Özbolat, sektördeki iş bulma sıkıntısından faydalanarak, sıkıntı içindeki meslektaşlarımız kadar mesleğe yeni başlamış gencecik kardeşlerimizi hep “Yakında maaşlar ödenecek” diye kandıra kandıra aylarca istismar etti.

Arkadaşlarımız kiralarını ödeyemedi, evlerinden oldu, ailelerinden oldu, sağlıklarından oldu…

Kimse alacaklarını alamadı çünkü Durdu Özbolat tipik dolandırıcı yöntemiyle gazetenin bağlı olduğu şirketleri sürekli değiştirdi, adresleri ve isimleri künyede bilinçli olarak yanlış yayınlattı. Emekçilere karşı suç işlemeye devam etti.

Son olarak, Durdu Özbolat’ın, iktidarın saldırmakta olduğu muhalif medyaya yönelik muhbirliğe de başladığını görmüş olduk. Tele1 onun iftiralarının da katkısıyla kapanma cezası aldı.

Uzatmak istemiyoruz…

Bu emek hırsızı ve dolandırıcı unsur, ne yazık ki partinizin üyesidir. Geçmişte milletvekilliği yapmış, parti meclisinizde yer almış, cumhurbaşkanı adayınızın parti meclisi listesine katılmış, belediye başkanlıklarına aday adayı olmuş, son olarak yine parti meclisine adaylığını koyabilecek sayıda delege imzasını bulabilmiştir.

Partinizin konumuzla ilgisi de budur.

Zira dolandırılan basın emekçileri, Durdu Özbolat’ın kişisel olarak sözlerine değil, ana muhalefet partisinin kullandığı “hak, hukuk, adalet” söylemine güvenmiştir. Durdu Özbolat, emek hırsızlığı ve dolandırıcılıkları sırasında partinizdeki unvanlarını kullanmıştır, kullanmaktadır.

Bu nedenle, CHP’nin Durdu Özbolat’la ilgili olarak bir samimiyet sınavı vermesi gerektiğini düşünüyoruz.

Evet, biz aşağıda imzası olan gazeteciler, partinizin üyesi Durdu Özbolat’la ilgili ne yapacağını merakla bekliyoruz.

Saygılarımızla…

Ali Abbas Akkaya / Editör

Müge Aklan / Renk Ayrımı

Hicran Aygün / Yazıişleri Müdürü

Batuhan Batan / Editör

Uğur Can / Haber Müdürü

Beste Ceren / Sayfa Sekreteri

Cengiz Erdinç / Yayın Koordinatörü, Yazar

Arif Gündoğdu / Editör

Ercan Gügercin / Editör

Furkan Gül / Editör

Hakan Gülseven / Sorumlu Yazıişleri Müdürü, Yazar

Başak Günsever / Yazıişleri Müdürü

İnci Hekimoğlu / Editör, Yazar

Dündar Kale / Editör

Burak Ata Kılavuzoğlu / Editör

Gürkan Haydar Kılıçarslan / Yazar

Sami Menteş / Muhabir

Barış Oruç / Muhabir

Ömer Ödemiş / Muhabir

Aslıhan Örün / Muhabir

Mustafa Sönmez / Yazar

Meriç Şenyüz / Editör

Caner Taşpınar / Muhabir

Muhsin Taşkıran / Renk Ayrımı

Çağlar Tekin / Sorumlu Yazıişleri Müdürü

Selim Yandı / Sayfa Sekreteri

Tosun Yavuz / Spor Müdürü

Aslı Yılmaz / Spor Editörü

Kaynak: Gazetered

Son Haberler

İsmet Berkan Hürriyet’ten kovuldu… Berkan: Detayları Cem Küçük’e sorabilirsiniz

Hürriyet gazetesi köşe yazarı İsmet Berkan'ın işe son verildi. Berkan'ın ayrılık haberini yandaş yazar Cem Küçük Twitter hesabından duyurdu.

Star TV Atatürk’e hakaret eden ‘AKP’li gelin adayı’ hakkında kararını verdi

Star TV Genel müdürü Ömer Özgüner, Atatürk'e hakaret eden gelin adayı Yağmur Avcı'nın programdan pazartesiyi beklemeksizin çıkartılmasını istediği öğrenildi.

Mahkemeden Atatürk’e hakaret eden Akit’e 10 Kasım ayarı

Atatürk’ün ölüm yıldönümünde ‘Zulüm 1938’de son buldu’ başlığıyla video yayınlayan Akit TV’ye verilen duruşma saati dikkat çekti. Mahkeme, duruşmayı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm saati olan 09.05’te yapmaya karar verdi.

Vatanım Sensin dizisinden flaş ‘Atatürk’ kararı

O3 Medya, "Vatanım Sensin" dizisinde sürpriz bir değişikliğe gidiliyor. Atatürk karakterini diziye dahil etme kararı aldı.

Şirin Payzın acılı velinin feryadını görmedi

Aladağ'da kül olan yurt binasının önünde kızının akıbetini öğrenmeye çalışan bir öğrenci velisi, "Burası Süleymancıların yurdu. Devlet yurdunu yıktılar, çocuklarımızı buraya yerleştirdiler" diye isyan...

Gündem

Ceren Damar cinayetinde açıklamalarıyla tepki çeken sanık avukatı Vahit Bıçak disipline sevk edildi

Ankara Barosu Disiplin Kurulu Başkanlığı, akademisyen Ceren Damar cinayeti davasında sanık avukatlığını yapan Vahit Bıçak’ın davaya ilişkin bazı beyanları nedeniyle hakkında ‘disiplin kovuşturması açılmasına’ karar verdi.

Ali Babacan’dan HDP’ye telefon

DEVA Genel Başkanı Ali Babacan, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'ı telefonla arayarak gözaltına alınan siyasetçiler hakkında bilgi aldı, geçmiş olsun dileklerini iletti.

AKP’li vekillere Erdoğan için test zorunluluğu

TBMM AKP Grubu, Erdoğan’ın katılacağı Perşembe günkü 4. Yasama Yılı açılışına katılmak için milletvekillerine Covid-19 testi yaptırmalarını şart koştu.

Dolar ve euro’dan rekor

Dün 7.83'ü aşarak rekor kıran dolar/TL bugün de 7.85'i geçerek rekor kırarken, euro da 9.16 ile tarihi zirvesini yeniledi.

İmam hatipler için yeni proje

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, ERDEM isimli yeni bir proje başlattı. Proje kapsamında destek başvurusu yapan İHL’lere 15-50 bin TL ödenek verilecek.