Eliaçık’tan Başkan Günaydın’a yanıt, yazarlara çağrı

Isparta Kitap Fuarı yasaklamalarla gündemde. Bugün başlayan fuar İhsan Eliaçık için konulan yasakla gündeme geldi. Eliaçık, ‘kızıl elma’ tartışmasına girdiği MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından fuara katılımının yasaklandığı duyurmuştu. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın daha önce attığı tweetleri inkar ederek yasağı kendisinin koyduğunu öne sürdü. Günaydın daha önce attığı bazı tweetleri de sildi. Yazar İhsan […]

Isparta Kitap Fuarı yasaklamalarla gündemde. Bugün başlayan fuar İhsan Eliaçık için konulan yasakla gündeme geldi. Eliaçık, ‘kızıl elma’ tartışmasına girdiği MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından fuara katılımının yasaklandığı duyurmuştu. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın daha önce attığı tweetleri inkar ederek yasağı kendisinin koyduğunu öne sürdü. Günaydın daha önce attığı bazı tweetleri de sildi.

Yazar İhsan Eliaçık da bugün twitter hesabından açıklamaya yanıt verdi. Eliaçık “İsparta Belediye Başkan Yardımcısı Recep Erdem’in yalanı: “İhsan Eliaçık baştan beri fuara katılacak yazarlar listesinde yoktu” Peki 17 Şubat’da Belediye Başkanı’na ait twitteki bu afiş ne?” diye sordu.

 

 

YAZARLARA ÇAĞRI: BUGÜN BANA YARIN SİZE

Eliaçık yazarlara da çağrı yaptı “Fuarına katılacak yazar arkadaşlarıma çağrımdır: Önce yalan söyleyip sıyırmaya çalıştılar sonra yine yalanla Belediye Başkanı açıkça ve küstahça “Bahçeli değil ben yasakladım, gelmiyorsa gelmesinler”dedi. Bugün bana yarın size, protestoya katılın, gitmeyin”

Eliaçık tweetlerine şöyle devam etti, “Kızıl Elmacılığa karşı fikirlerim hoşunuza gitmiyorsa çağırın konuşalım, tartışalım. Yazdığın bir eser varsa ver okuyalım, bildiğin bir şey varsa söyle dinleyelim. Fuara girişi yasaklamak nedir?

Aynen Kayseri ve Çorlu fuarlarında olduğu gibi, İsparta Fuarı’nda da maskeler düştü. Ben onların imtihanıyım. En hoşgörülüsüne adımı söyleyin, bakın ne yapacak?

 

Meclis’te Alevi önergesi kavgası… MHP’lilerden ‘git’ diyen Tanrıkulu’na ‘it’ saldırısı

TBMM Genel Kurulu’nda, HDP Grubunun Alevilere yönelik gerçekleşen sistematik saldırıların detaylı olarak araştırılması için Meclis başkanlığına verdiği araştırma önergesinin görüşülmesi sırasında tartışma yaşandı.

Ali Babacan cephesinden AKP çıkışı: ‘Hasmı olmayacağız’

Yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren Ali Babacan cephesinden AKP'ye karşı izlenecek tutum hakkında açıklama geldi.

‘Alevilere yönelik saldırılar araştırılsın’ önergesi reddedildi

Alevilere yönelik saldırılar araştırılsın önergesi TBMM Genel Kurulu'nda yapılan oylamada reddedildi.

Erdoğan – Trump görüşmesine ilişkin Beyaz Saray’dan açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NATO liderler Zirvesi kapsamında ABD Başkanı Donald Trump’la bir araya geldi.

Ceren Özdemir cinayetinin katil zanlısı böyle yakalandı! Linç girişimi…

Ordu'nun Altınordu ilçesinde 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'in bıçaklı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin bir şüpheli yakalandı.
210,629BeğenenlerBeğen
4,581TakipçilerTakip Et