Cuma / 7 Ağustos 2020

Ekşisözlük’te “AKP’den kurtulmanın tek yolu darbedir” başlığı açıldı ortalık karıştı!

Ekşisözlük'te provokatif bir başlık açıldı, ortalık karıştı. Bir ekşisözlük yazarı "akp'den kurtulmanın tek yolu askeri darbedir" başlığı açtı skandal ifadeler kullandı. 

206,498BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et

Ekşisözlük’te provokatif bir başlık açıldı, ortalık karıştı. Bir ekşisözlük yazarı “akp’den kurtulmanın tek yolu askeri darbedir” başlığı açtı skandal ifadeler kullandı.

“Darbeci değilim” deyip darbeyi savunan provokatör tüm siyasi parti liderlerinin, hükümete yakın gazetecilerin idamını istedi, başörtüsü olanların kamudan atılmasını savundu.

Açılan başlığa sayfalarca yorum yapılırken ekşisözlük yönetimi açılan başlığı kapattı.

İŞTE BAŞLIĞI AÇAN KİŞİNİN SKANDAL İFADELERİ: 

öncelikle darbeci falan değilim, zaten şu an oturduğum evimin salonundan sıradan bir vatandaş olarak darbe yapabilme imkanım da yok.

ikincisi akp’liler darbe lafını duyar duymaz çıldırıyorlar, nedeni de basit, onlar bütün bu siyasal gelişmeleri ‘dar-ul harp’ olarak görüyorlar, yani devleti aydın kesimden, çağdaş zihniyetten yani chp’den kurtarmak için her yolu mübah görüyorlar. onlara göre cumhuriyet şeytani bir düzen ve bu düzeni yıkmak için her yolu mübah görüyorlar. askeri darbe ise önlerine çıkabilecek en büyük engel, ismini duymak bile bu çevreyi çıldırtabilmek için yeterli.

15 temmuz gecesi dahil, bunların sokağa çıkmalarının nedeni de fetö karşıtlığı değildi, öyle sanıyorsanız çok safsınız demektir. zaten darbe ilk saatlerde kemalist darbe zannedildi, halk tv bile destek verdi, darbenin fetö darbesi olduğu sonra anlaşıldı. yani sokağa çıkanlar darul harp mantığıyla iktidarı bir darbeyle kemalistlere kaptırmamak için sokağa çıktılar, o anda karşılarında fetöcülerin olduğundan habersizdiler.

akp ve ortağı fetö, halkı kutuplaştırdı. aslında bu siyasal islama 12 eylül 1980’den sonra verilen bir roldü. toplum 30 yıl boyunca değerlerinden koparılacak,sonucunda islamcı bir parti gelecek ve toplumu bölerek çatıştıracak, islamcılar cumhuriyeti ele geçirecekler ve ülkeyi, cumhuriyeti yıkacaklar. amerikan emperyalizminin planı buydu ve bunu akp eliyle gerçekleştirdiler. onlar biz siz diye, iktidarı ‘kaptırmamak’üzerine konsolide olmuş bir kitle. dolar 50 lira olsa da, açlıktan ölseler de akp’den vazgeçmezler. tek kurtuluş neden askeri darbedir şimdi bunu anlatayım.

toplumbilim’in dünyadaki en önemli isimlerinden, kitle psikolojisi kitabının yazarı le bon kitabında bunu özetliyor. diyor ki kitleleri etkilemek, kendine bağlamak için karizmatik bir lider gerekir, bu lider üzerinden suni düşmanlar yaratılır, karşı taraf düşmanlaştırılır, karşı taraf düşman olunca da onu yok etmek mübah hale gelir, hiçbir etik değer tartışılmaz, tartışmasız uygulanır. bu kitleler hipnotize olmuş bir insana benzer. hipnotize olmuş bir insanın iradesi kendisinden nasıl alındıysa bu kitleye mensup bir insan da iradesidir. kitle halinde hareket eder. -le bon-kitle psikolojisi.

neyse efendim, bu kitleyi durdurabilmenin tek yolu elebaşlarının yakalanıp ağır cezalara çarptırılmasıdır. ve le bon kitabında örneği de verir. bu tarz bir kitle krala karşı ayaklanmış, yakıp yıkmış, yağmalamış, hiçbir şekilde geri gelmemiş, ülke karışmış ve ancak elebaşları yakalanıp giyotine götürüldükten sonra ‘normale dönmüş’ yani normala dönebilmenin tek yolu askeri darbe, chp’liler dahil ağır cezalar, parti liderlerinin sağ sol bakmadan, gözetilmeden idamıdır.

bu yapılmadığı takdirde olası bir seçimde chp iktidara geldi diyelim, kitle, le bon’un deyimiyle cezalandırılmadığı için daha da bilecenek ve bir sonraki seçim çok daha güçlü şekilde yıkım şebekesine dönüşecektir.

sadece iktidar değil, 1980 sonrası muhalefet de dizayn edilmiştir. ortak noktası masonik ve premasonik dernekler olan birçok alakasız insan, muhalefet saflarını dizayn etmiş, gerçek vatanperver insanları bu sistemin içine dahil etmemektedir.

gerçekten de bakıldığında, gerçekte aydın kitleye, yazar adaylarına kumpas kuran uğur dündar, ismail saymaz, emre kongar, merdan yanardağ, ümit özdağ, insanların ailelerinden insanları satın alıp kumpaslara dahil olan mustafa sarıgül gibi isimler, akp’nin önünü demokrasi diyerek açan baykal vs bakıldığında ortak noktalarının mason olmaları olduğu görülecektir.

dini cemaatler kötü ise seküler oluşumlar da kötüdür. ne üdüğü belirsiz, kimsenin ne olduğunu bilmediği gizli kapaklı bir işte ki kökü dışardaysa sizce bir hinlik yok mudur?

ihanet bile vardır.

kısacası askeri darbe şarttır. ancak bu şekilde akp kitlesinin üstüne balyoz gibi inebilir, yaptırım şansı yakalayabilirsiniz. unutmayın akp kitlesi, start verildiği an silahlanıp aydın kesim cadı avı gibi avlamanın gününü beklemektedir. böyle bir yıkıcı, yırtıcı bir kitledir.

askeri darbe olursa bu aşağıda sayacaklarım ancak yapılabilir. bunu olası bir iktidar değişikliğiyle yapamazsınız, sözgelimi chp geldiğinde bunları yapmaya cesaret edemez.

askeri darbe yapılıp uygulanacaklar.

1)masonik ve premasonik örgütler dahil dini ve seküler cemaatler siyasete sokulmayacak.

2)masonik ve premasonik örgütler ve çeşitli cemaatlerin sisteme müdahale etmemesi için tek yol, derhal liyakatli kişilerin işbaşına getirilmesi, müdahalelere telkinlere kulak tıkanmasıdır.

3)insanların geçmişleri araştırılacak, yazdıkları, beğendikleri üzerinden akp’li olup olmadıkları araştırılıp bu kişiler belediye ve diğer kamu kuruluşları olmak üzere tüm memurluklardan tasfiye edilecek.

4)başörtülüler potansiyel siyasal islamcı denilerek tüm devlet organlarından tasfiye edilecek.

5)imam hatipliler derhal devlet kurumlarından tasfiye edilecek

6)bütün özel ve 1990 sonrası açılan devlet üniversiteleri, özel ilk ve ortaoğretim kurumları kapatılacak, devlete devredilecek, şehir üniversitesi yapılacak.

7)1990 sonrası açılan üniversitelerden mezun olup devlette mühendis gibi memur üstü iş yapanlar derhal memurluk statüsüne indirilecek, diplomaları denk sayılmayacak.

8)akp’liler tasfiye edildikten sonra özellikle polis teşkilatına alevilerden polis alımı yapılacak.

10)akp’liler,chp’liler ve muhalefetin elebaşları idam edilecek, iktidar yandaşlarından gazeteciler idam edilecek, muhalefetteki kumpasçılar idam edilecek, geri kalanı aırlaştırılmış müebbet gibi ağır cezalarca cezalandırılacak.

bu saydıklarımı yapmazsanız siyasal islamı bitiremezsiniz, benimki bir durum değerlendirmesidir, biliyorum darbe lafını duyunca kuduruyorsunuz, korkuyorsunuz biliyorsunuz ki çok ileri gittiniz, acaba diyorsunuz bu rüya biter mi? biter biter, anunuza koyarlar sizin, bu devlet alayınızı tencereye doldurur hoşaf niyetine kaynatır sizi, ama korkmayın, korkunun ecele faydası yok.

dediğim gibi evimin salonunda askeri darbe yapacak halim yok, ben le bon üzerinden bu durumun psikopolitik analizini yaptım, beğenirsin beğenmezsin o senin bileceğin iş. cimer de orada git şikayet et ne diyeyim.

6 YORUM

  1. Darbeye teşebbüs edende teşvik edende ağır cezada yargılanmalıdır fethullahçı hesap olabilir son zamanlarda fethullahçılar atatürk chp hdp maskesi altında sahte hesaplar açıp çığırtkanlık yapıyor bu şahıs yakalanırsa fetöden sorgulansın yargılansın

  2. Bu ifade özgürlüğü değil bildiğin provakasyon, hiç bir zaman darbe çözüm değildir ,darbe ülkeyi sadece rezil etmekle kalmaz geriye götürür sözde çağdaş ilerici diye gezinen bir adam , darbenin d sini azına almamalı bu aptal adam ve bu aptal site derhal kapatılmalı kimliklerini gizleyerek ülkeyi bölmeye çalışanların derhal cezalandırmaları gerekiyor biraz sonra bizzat o mesajı kontrol edeceğim eğer haber doğru ise hemen şikayet edeceğim sizden tavsiyem gençlerin bolca bulunduğu bu ortamlardaki bu adamları ifşa ve şikayet ederek insanların aklına kötülük , bölücülük , ihanet sokmalarına fırsat vermemenizdir.

  3. Fethullahçılar denedi hepsi acı içinde kıvranıyor yüreğin yetiyorsa açıkca kimliğinle çık bu başlığı açtığın gibi arkasında dur dur bakalım millet sana ne diyecek ne hesap vereceksin gvat

  4. Emniyetin acilen bu şerefszi bulup sorguya çekmesi lazım kursağından gelinceye kadar konuşturması lazım ağır hapis cezası alması lazım yanına kar kalmamalı

  5. delikanlıysa teşebbüs etsinler ortalık savaş alanına döner ilk başta bu darbe başlığını açan harcanır sonra darbeye teşebbüs edenler milyonlarca insanı karşısına almaya gücü yeten varsa hodri meydan darbe yapmaya kalkan bedelini ağır öder türkiye ufak bir yer değil anadolu karadeniz var kıyısı köşesi var ülkesi için teröristlere karşı gözünü kırpmayacak yiğitleri var hangi devirdeyiz hala darbe başlığı açıyor şeytan

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Balbay’dan CHP’ye İnce tepkisi: Hele konuşsun, ağzının payını veririz

Düne kadar, “Ben bu partiye 15 yaşında girdim. Her kademesinde görev yaptım” diyen İnce neden bu noktaya geldi?

Cemal Enginyurt’tan tarihi Meral Akşener itirafı!

MHP’den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, MHP’de Meral Akşener’in kazandığı kongreyi kendisinin iptal ettirdiğini söyleyerek, hem Devlet Bahçeli’yi, hem de Semih Yalçın’ı topa tuttu.

Reuters, Ankara’daki Covid-19 belgesine ulaştı: Her gün 1000 yeni vaka

Uluslararası haber ajansı Reuters, bu hafta günlük vaka sayısının 1000'in üzerine çıktığı Türkiye'de hastanelere bazı talepler gittiğini ve "Covid-19 yüzünden yoğum bakım ünitesindeki yatakları boşaltın" ifadesinin yer aldığını yazdı.

Cindoruk: AKP’nin 18 yılı tartışmaya açılmalı

"Milli irade, devlet yönetme yetkisi ve görevi verir. AKP, bu yetkiyi, milleti yönetme ve yönlendirme, devlet rejimini değiştirme biçiminde kullandı."

Muharrem İnce’nin Ankara’da ofis açacağı iddiası

Kendi partisini kuracağı iddia edilen Muharrem İnce'nin Ankara'da ofis açtığı iddia edildi.
206,498BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et