Cuma / 10 Temmuz 2020

Ekrem İmamoğlu’nun musluğunu kestiği dinci vakıfların dosyası savcının masasında

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu dernek ve vakıflara aktarılan parayı keserek vakıflarla yapılan protokollerin feshedildiğini duyurmuştu.

206,936BeğenenlerBeğen
7,855TakipçilerTakip Et

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bütçesinden, aralarında Ensar Vakfı, TÜRGEV, Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, Daru’l Fünun İlahiyat Vakfı, Hoca Ahmet Yesevi Vakfı, TÜGVA’nın da bulunduğu vakıf ve derneklere 357 milyon 453 bin 972 liranın aktarıldığı açıklanmıştı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu dernek ve vakıflara aktarılan parayı keserek vakıflarla yapılan protokollerin feshedildiğini duyurmuştu.

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) protokolleri feshedilen vakıflar hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusu dilekçesinde “şüpheliler” arasında şu vakıf ve isimler yer aldı:
“Kadir Topbaş İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı, Mevlüt Uysal İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı, Suçun işlenmesine oylarıyla katkı veren Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri, Suç işlenmesine onay veren zamanın İl Genel Meclisi üyeleri, Ensar Vakfı Yöneticileri, TÜRGEV Yöneticileri, TÜGVA Yöneticileri, Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı Yöneticileri, Daru’l Fünun İlahiyat Vakfı, Hoca Ahmet Yesevi Vakfı, Tespit edilecek diğer Vakıfların Yöneticileri.”

“AKPGİLLERİN TÜM HUKUKSUZLUKLARI İÇİN YARGILANMASI GEREKİR!”
HKP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada, “İBB Başkanı İmamoğlu’na Çağrımızdır” denilerek “Yerel Seçimler sonrası AKPgillerin kaybettikleri Belediyelerin yaptıkları hukuksuzluklar, vurgunlar, peşkeşler sık sık ülke gündemine gelmektedir. Bu süreçte özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimi tüm ülke halkının gündeminde ve takibindeydi ve hala öyle. Çünkü İstanbul demek Türkiye demektir” ifadeleri yer aldı.

HKP’den yapılan yazılı açıklamada, “Halkın Kurtuluş Partisi tarafından halka ait kamu mallarının, haksız ve hukuksuz bir şekilde; bir kısmı çocuklara yönelik taciz, tecavüz haberleri ile gündeme gelen Ortaçağcı gerici özel vakıflara peşkeş çekilmesi ile ilgili olarak Türkiye’nin farklı illerinde, defalarca suç duyurusunda bulunulmuştur. Ancak İmamoğlu tarafından yapılan son açıklama ile “vakıflar” yeniden gündeme gelmiş ve bu peşkeşler ile ilgili yeni deliller ortaya konulmuştur. Bu nedenle bu vurgunları yapanlar hakkında hukuki süreci her zaman olduğu gibi yine HKP başlatmıştır.

Buradan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İBB yönetimine sesleniyoruz: Sadece hukuksuzlukların, vurgunların, peşkeşlerin ortaya çıkartılması yetmez! Mutlaka ama mutlaka yasal cezai sürecin de başlatılması gerekir! Bu en başta sizin görevinizdir! AKPgillerin tüm hukuksuzlukları için yargılanması gerekir! Şu ana kadar bulunmadıysanız bu ve bundan sonra ortaya çıkartacağınız tüm haksızlıklar için Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusunda bulunmanız gerekir!”

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Engin Özkoç’tan Devlet Bahçeli’ye olay yanıt!

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç Meclis'te düzenlediği basın toplantısında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yanıt verdi.

CHP’li Ali Öztunç RTÜK’teki skandalları mecliste tek tek anlattı: AKP’li vekiller çılgına döndü!

CHP'li Ali Öztunç ile Rafet Zeybek'in meclis genel kurulu konuşmaları sosyal medyaya damgasını vurdu.

CHP’li Aydoğan’dan AKP’ye sert sözler: Bu kanunu veterinerlere mi hazırlattınız?

CHP İstanbul Milletvekili, TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Avukat Turan Aydoğan, TBMM’de görüşmelerine başlanan Avukatlık Yasında değişiklikler içeren yasa teklifi üzerine yaptığı 10 dakikalık konuşmada teklifin nelere mal olacağına ve aslında bir FETÖ projesi olduğuna vurgu yaptı.

Sabah yazarı açıkladı: Erdoğan’dan sonra AKP’nin başına kim geçecek?

Sabah yazarı Hasan Basri Yalçın, Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra AKP’ye lider olacak aday isimler için, “Burada da var bir sürü. Süleyman Soylu’yu sayarsınız, Berat Albayrak’ı sayarsınız” dedi.

Sakarya’da patlamamış malzemeyi imhaya götüren kamyon patladı: 3 asker şehit, 6 yaralı

Sakarya'da Taşkısığı bölgesinde bir patlama meydana geldi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Sakarya Valisi Kaldırım, patlamada 3 kişinin yaşamını yitirdiğini, 6 kişinin ise yaralandığını açıkladı
206,936BeğenenlerBeğen
7,855TakipçilerTakip Et