Salı / 29 Eylül 2020

Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasını bölen sürpriz telefon! Sesi dışarı verdi!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu; Edirnekapı’da İETT, Yenikapı’da ise İSKİ çalışanlarıyla bayramlaştı. İETT’nin Edirnekapı Garajı’nda gerçekleştirilen bayramlaşma etkinliğine, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) TBMM Grup Başkanvekili Engin Altay da katıldı. İSKİ çalışanlarıyla bayramlaşma, Yenikapı Artıma Tesisi’nde gerçekleştirildi. Etkinliklerde; İETT Genel Müdürü Alper Bilgili ve İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Bülent Solmaz, çalışanlarıyla birlikte hazır bulundu.

205,589BeğenenlerBeğen
8,579TakipçilerTakip Et

İmamoğlu, 150 yıllık tarihi olan İETT ve İSKİ gibi kurumların saygıyı hak ettiğini vurguladı. Sadece çalışanların değil, ailelerinin de bayramlarını kutladığını vurgulayan İmamoğlu, “Onlara da ‘İyi bayramlar’ dileklerimi iletiyorum. İBB ve belediyelerin şöyle bir özelliği var: Bayramı, seyranı yok. Her zaman tetikte, alarmda ve bir çalışma sürecinin içinde. Böylesi bir görev yapıyoruz. Bu görevin, bu mesleğin, bu işin içerisinde olan her insanın bu fedakarlığı kıymetli. Bence, İstanbul halkı bunun bilincinde. Size, çok çok özel bir sevgi, saygı beslediklerini biliyorum. Bazen eksiklikler, hatalar olabilir. İşin genelinde bu vardır ve var olacaktır. Kurumlarımız, pandemi süreciyle beraber bambaşka bir sorumluluk içerisindedir. Onların bu süreçte aldığı ve alacağı tedbirlerin belki de en somut anları, sizlerin görevini yaptığı anlarda saklı. Burada hem toplumumuzun maksimum anlayışı hem de bütün çalışanlarımızın maksimum ilgisine ve titizliğine ihtiyacımız var” diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU: “DÜRÜST, AHLAKLI BİR BELEDİYE BAŞKANI’NIZ VAR”
Konuşmanın bu noktasında İmamoğlu’nu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aradı. İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’nu cep telefonundan çalışanlarla buluşturdu. Kılıçdaroğlu, çalışanlara şu sözlerle seslendi:
“Bütün arkadaşlarıma, çalışanlara, alın teri dökenlere, evine akşam helal ekmek götürenlere hayatım boyunca hep saygı duydum, saygı duymaya da devam edeceğim. İstanbul’da çok temiz, dürüst, ahlaklı bir Belediye Başkanı’nız var ve onunla birlikte çalışıyorsunuz. Ben hem Sayın Belediye Başkanı’mızı hem birlikte çalışan değerli arkadaşlarını yürekten tebrik ediyorum. Hepsine en içten selamlarımı, sevgilerimi ve saygılarımı gönderiyorum.”

İMAMOĞLU: “KURUMUNUZUN PRENSİPLERİNİ TAŞIYIN”
Kılıçdaroğlu’nun mesajının ardından konuşmasına devam eden İmamoğlu, “Kurban Bayramı’mdayız. Bütün ibadetlerimizin kabul olmasını diliyorum. Ben, bir memleket gezisi yaptım. 30 küsur yıl sonra ilk defa bir Kurban Bayramı’nı köyümde geçirdim; çok değerliydi. Yurdumuzun güzel köşesinden, Trabzon’dan da selam getirdim. Her birinizin Türkiye’nin farklı yerlerinde de yuvaları, insanları vardır. Onlara da selam iletiyorum. Barış önemli, huzur önemli, dayanışma önemli, birbirini sevmek önemli, saygı duymak önemli; bunu çok önemsiyorum. Sizler, toplumun ön yüzü gibisiniz. Sahada çalışıyorsunuz. Güler yüzü, yüzünüzden eksik etmeyin lütfen. Yüzünüz hep gülsün. Sizi gören moral bulsun. Sizin bu tavrınız ve davranışınız, 80 bini aşan çalışanlarımızla aynı ve tavır davranışı İstanbul’a yaydığımız zaman, inanın İstanbul’un morali yüksek olur. Bunlar, çok önemli duygular. Hepinizi çok seviyorum. Hakkınızı, hukukunuzu koruyarak, emeğinizin karşılığını almanızı sağlayarak, umut ediyorum ki; eksiksiz, en az hatayla bir süreç yöneterek, İstanbul’a tarihi bir görev dönemini hep beraber başaracağız. Her yerde söylediğim bir şey var: Kendinizi, kurumunuza ait hissedin. Kurumunuza hizmet edin. Kurumunuzun prensiplerini taşıyın. Burası, kurum aidiyetinin en yüksek olduğu bir mecraya dönüşmeli. Kişiler, gelip geçicidir. Başka duygular, gelip geçicidir ama kurumlar esastır. 16 milyon insana katkı sunduğunuz için tekrar teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

Aleyna Çakır soruşturmasında kritik gelişme!

Ankara’da evinde ölü bulunan Aleyna çıkarın evinin önündeki kamera kayıtlarına ilişkin iki farklı polis raporu hazırlandı. İlk rapora göre olay gecesi binanın önünde iki kişi bulunurken son rapora göre ise evin önünde sadece Ümitcan Uygun’un olduğu belirtildi.

Ceren Damar cinayetinde açıklamalarıyla tepki çeken sanık avukatı Vahit Bıçak disipline sevk edildi

Ankara Barosu Disiplin Kurulu Başkanlığı, akademisyen Ceren Damar cinayeti davasında sanık avukatlığını yapan Vahit Bıçak’ın davaya ilişkin bazı beyanları nedeniyle hakkında ‘disiplin kovuşturması açılmasına’ karar verdi.

Ali Babacan’dan HDP’ye telefon

DEVA Genel Başkanı Ali Babacan, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'ı telefonla arayarak gözaltına alınan siyasetçiler hakkında bilgi aldı, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Ahmet Hakan’dan Kim Kardashian’a: Sen kimsin?

"Adı 'Kim' olan birine 'Sen kimsin' demenin dayanılmaz tadını tatmak az şey değildir hani"

Albayrak Yeni Ekonomi Programı’nın hedeflerini açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Yeni Ekonomi Programı'nı (YEP) açıkladı. Albayrak, 2023'teki işsizlik hedefini yüzde 10,9 olarak belirlediklerini söyledi. Yeni Ekonomi Programı'nda büyüme hedefleri, 2021 için yüzde 5,8, 2022 ve 2023 için yüzde 5 oldu.