Okan Müderrisoğlu: Ekrem İmamoğlu bazı devlet dinamiklerinden himaye görüyor

Önceki gün CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, NTV ve Star TV’nin ortak yayınına katıldı. Yayında soru soranlardan biri olan Sabah yazarı Okan Müderrisoğlu, yayın sırasında ve sonrasında kendisi hakkında yapılan eleştirilere bugünkü yazısında yanıt verdi. Müderrisoğlu, "Başımı yastığa rahat koyuyorum. Çocuklarımın yüzüne bakamayacak hiçbir iş ve işlemde bulunmadım" dedi.

207,785BeğenenlerBeğen
7,844TakipçilerTakip Et

Okan Müderrisoğlu’nun yayın sırasında Ekrem İmamoğlu için Koç Grubu’ndan kiralanan uçakla ilgili sorusu gündem olmuştu. İmamoğlu soruya, “Sizin görev yaptığınız grubun iktidar partisiyle olan ilişkisinin milyonda biri kadar değil” yanıtını vermişti.

Sabah gazetesinde “Allah’ıma şükürler olsun!” başlığıyla bir yazı kaleme alan Müderrisoğlu, yazısının ilgili bölümünde şunları kaydetti:

FETÖ organizasyonunu böyle övmüş… İmamoğlu’na tuzak kurmaya çalışan Okan Müderrisoğlu kimdir?

Önceki gece NTV’de, CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu ile yayında idik. Taktik manevralarına, aklınca rövanş alma çabasına tanıklık ettik. Onun çektiği mindere gelmemeye özen gösterdik. Onu siyasetçi olarak görüp gazeteci çizgimizi ve edebimizi korumayı başardık. Sözde mağdur İmamoğlu, iktidarla hesabını benim üzerimden kesmeye çalışırken, zor olsa da yanıldığını fark etti. Bu kurgunun mimarına çağrım… Alnım açık, başım dik! Sabah gazetesinde çeyrek asırdır çalışıyorum. Maaşımla ve Allah’a şükür helal kazancımla geçiniyorum. Kazandığımı hak etmek için zaman mefhumu gözetmiyorum. Ankara’da, Dikmen’de bir apartman dairesinde oturuyor, çocuklarımın okul taksidini ödüyor, ayağımı yorganıma göre uzatıyorum. Başımı yastığa rahat koyuyorum. Çocuklarımın yüzüne bakamayacak hiçbir iş ve işlemde bulunmadım. Zaten bu yönde bir talebe de muhatap olmadım

Ekrem İmamoğlu’ndan Okan Müderrisoğlu’nun canlı yayındaki tuzağına medya tarihine geçecek kapak

Okan Müderrisoğlu, “Ankara’daki kimi devlet dinamiklerinden de şu veya bu ölçüde himaye gördüğü izlenimi veriyor!” dediği yazısının tamamı şu şekilde:

“Şeytanın avukatı filminin en çarpıcı sahnesi: “Şüphe yok ki kibir, en sevdiğim günahtır!”

Çiğnediği sakızı gizlemeye çalışan ve elini zoraki uzatan bir danışman!

“Senin için neler hazırladık bilsen! Yazık olacak sana!” bakışları atan bir diğer danışman.

Özgüvenden, kibirden başları dönmekte! Karşılarında, onlara göre “yandaş!” medyanın temsilcisi… Güya sıkıştırıp puan toplayacaklar. CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu ise sevgi kelebeği modunu terkederek, tırnaklarını çıkarmış, daha önce denediği metodu bir kez daha uygulama telaşında!

Ve bir başka an!

Tesadüf bu ya açık kalan cep telefonu. CHP’nin adayı ve ekibi bir mekanda programı konuşuyorlar. “Bunlar da (ki biz oluyoruz) prim yapacağım derken, mezara gömülmeye ne kadar hevesli!” diyor. Allah büyük! Mezardaki (!) bizler, o talihsiz diyaloga anbean tanık oluyoruz!

***

Peki, CHP’nin adayı uzaktan göründüğü gibi bir şahsiyet mi, yoksa yakın temasta bıraktığı izlenimi farklı mı?

Bir süredir kalıplaşmış, haklılık payı da olan “proje aday” vurgusuna bile takılmadan anlatalım…

Onun adına hareket eden, organize trolleri var. Daha siz yayına çıkmadan, itibar suikastına malzeme üretiyorlar. Benim sosyal medya hesaplarım olmadığından arşivlerden bula bula Cumhurbaşkanı veya Başbakan ile katıldığım seyahatlerdeki fotoğrafları kurgulayıp üstüne kin ve nefret kusuyorlar. Peki kim bunlar? Sıfatları öğrenci, iş arayan gençler ve öğretmen! Ama insanlıklarını unutan zavallılar!

CHP’nin adayına soru sormak neredeyse imkansız. Toleransı zayıf. Eline tutuşturulan notları ezberleyip sadece atak yapmayı düşünüyor. Beden dili ve hitabet dersi aldığını, oynadığını gizleyemiyor. Ama göz göze geldiğinizde yapaylığı dışa vuruyor. Sade bir soruya dahi tahammül göstermek yerine devamlı art niyetini ifşa ediyor.

İnkar, gerçekleri çarpıtma tekniklerini iyi kullanıyor. Rakip gördüğü her kim ise imha edilecek hedef güdüsü ile motive oluyor.

FETÖ’nün psikolojik harp yöntemlerinden ya yararlanıyor ya da lojistik destek alıyor. Belki de daha önemlisi, Ankara’daki kimi devlet dinamiklerinden de şu veya bu ölçüde himaye gördüğü izlenimi veriyor!

Ve nihayet… AK Parti’de eleştirilen herhangi bir hususun, sanıldığı gibi samimi reçetesini taşımıyor. Aksine, amaca ulaşmak için her aracı mubah görecek kadar gözünü kararttığı hissini uyandırıyor.

***

Önceki gece NTV’de, CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu ile yayında idik. Taktik manevralarına, aklınca rövanş alma çabasına tanıklık ettik. Onun çektiği mindere gelmemeye özen gösterdik. Onu siyasetçi olarak görüp gazeteci çizgimizi ve edebimizi korumayı başardık. Sözde mağdur İmamoğlu, iktidarla hesabını benim üzerimden kesmeye çalışırken, zor olsa da yanıldığını fark etti. Bu kurgunun mimarına çağrım… Alnım açık, başım dik! Sabah gazetesinde çeyrek asırdır çalışıyorum. Maaşımla ve Allah’a şükür helal kazancımla geçiniyorum. Kazandığımı hak etmek için zaman mefhumu gözetmiyorum. Ankara’da, Dikmen’de bir apartman dairesinde oturuyor, çocuklarımın okul taksidini ödüyor, ayağımı yorganıma göre uzatıyorum. Başımı yastığa rahat koyuyorum. Çocuklarımın yüzüne bakamayacak hiçbir iş ve işlemde bulunmadım. Zaten bu yönde bir talebe de muhatap olmadım.

Bir son söz de patronumuza dair…

Yayına çıkıp çıkmama hususunu danıştım. Kararı bana bıraktı, tek bir iması ve telkini olmadı. Yayın boyunca cep telefonuma bakmamın sebebi ise bu yazıyı yazmama neden olan hakaret dolu sosyal medya operasyonları idi. Ki bunu da o sırada ifade ettim. Görüşlerimi beğenmeyebilirsiniz. Allah’a şükür veremeyecek hesabım yok. Bunun dışındaki her söz, iddia ve yakıştırma ile yüzleşmeye hazırım. Tabii edepsiz tweet atmanın dışında bunu yapacak medeni insanlar kaldı ise!”

loading...

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan İmamoğlu ile birlikte Akşener’e bayram ziyareti: Kapıda karşıladı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB başkanı İmamoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e Üsküdar'daki evinde bayram ziyareti gerçekleştirdi.

İsmail Hakkı Karadayı hayatını kaybetti!

Türk Silahlı Kuvvetlerinin 22'nci Genelkurmay Başkanı olan Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı hayatını kaybetti.

AKP’li meclis üyesi CHP’li üyeye kurşun yağdırdı!

Çorum’un Kargı ilçesi AKP'li Belediye Meclis Üyesi İbrahim Eken, CHP'li üye Sonay Ergül'ün aracını kurşunladı. "Canımı zor kurtardım" diyen Ergül, “Olayda kullanıldığı tahmin edilen bir tabanca İbrahim Eken’in aracında bulundu" dedi.

Hulusi Akar’dan Cihat Yaycı’ya gönderme mi?

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın yaptığı açıklamalar istifa eden Cihat Yaycı'ya gönderme olarak algılandı.

Bahçeli bu yüzden mi tutuştu? ’63 AKP’i vekil DEVA’ya geçecek’ iddiası!

AKP'den seçilen 63 milletvekilinin istifa ederek Ali Babacan'ın kurduğu DEVA Partisi'ne geçecekleri iddia edildi.
207,785BeğenenlerBeğen
7,844TakipçilerTakip Et