Ekrem İmamoğlu’ndan “Valiye hakaret görüntülerini izledim” diyen Fatih Portakal’a tartışmayı bitirecek cevap!

FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun Ordu Valisi Seddar Yavuz’a ‘Tam bir it’ dediği görüntüleri izlediğini söyledi, İmamoğlu'ndan yanıt geldi.

207,633BeğenenlerBeğen
7,888TakipçilerTakip Et

FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, Ekrem İmamoğlu’nun Ordu Valisi Seddar Yavuz için kullandığı ileri sürülen ‘Tam bir it’ sözlerine ilişkin, ‘Kulaklarımın ne duyduğunu ben biliyorum’ dedi. İmamoğlu ise bunun üzerine kendisine gelen soruya “Ben ne söylediğimi biliyorum.” yanıtı verdi.

Süleyman Soylu ‘O hakaret görüntülerini yayınla’ dedi… Fatih Portakal’dan herkesi şaşkına çeviren cevap geldi

Portakal, 6 Haziran tarihinde olayla ilgili haberi FOX TV’de sunarken, siyasetçilerin sağlam bir sinir yapısına sahip olmaları gerektiğini belirtmiş ve “Ekrem İmamoğlu o sözleri söyleyemez. Devlet hepimizin devleti, vali de hepimizin valisi. Siyasetçinin valiye böyle sözler söyleme hakkı olamaz.” demişti.

Ombudsman yazdı: Fatih Portakal o görüntüleri yayınlamalı mıydı?

Portakal’ın İmamoğlu’nun ‘it’ dediğini kabul ettiğini ima eden bu sözleri üzerine kamuoyundan “Öyleyse görüntüleri yayınla” çağrısı yapıldı. Portakal da bunun üzerine “O görüntüyü ben izlememiş olsaydım ben o cümleleri etmezdim” deyip şu ifadeleri kullandı:

“Ben 6 Haziran günü o cümleleri kurarken o hakaret ettiği cümleleri kurarken gerçekler üzerine bunu söylüyordum. Kulaklarımın ne duyduğunu ben biliyorum çünkü RTÜK denilen bir kurul var ve bazı ifadeleri yayınladığınızda basın yoluyla bu hakaretin yayılması kapsamında alıp size uyarı ceza verebiliyor. Ben böyle bir gerçekliği duymasam 6 Haziran günü o cümleleri kurabilir miyim?”

İMAMOĞLU’NDAN ‘TAVSİYE’Lİ YANIT
Portakal’ın bu sözlerine İmamoğlu’ndan yanıt geldi. İmamoğlu ‘Kentsel Gelişim Çözümleri’ başlıklı toplantıda yaptığı açıklamalar sırasında kendisine konu ile ilgili gelen soru üzerine “Ben ne söylediğimi biliyorum. Ne söylediğimi net olarak ifade ettim zaten.” dedi.

Fatih Portakal İmamoğlu Vali’ye hakaret etti deyip eleştirmişti… Şimdi ne diyecek?

İmamoğlu, yanıtının devamında gazetecilere de “Sizin projelerimizi anlatma sorumluluğunuz var. Medyaya tavsiyem bu konuya yönelmek yerine, projelerimizi halka anlatmaları.” diye seslendi.

loading...

Yeni kabine listesi haberleri doğru mu?

Sosyal medyada, bu saatler itibariyle en çok paylaşılan liste, yeni kabine listesi....

Enis Berberoğlu’ndan ilk açıklama!

Milletvekilliğinin düşürülmesinin ardından yeniden cezaevine girecek olan Enis Berberoğlu'ndan ilk açıklama geldi.

Kılıçdaroğlu’ndan milletvekilliği düşürülen Enis Berberoğlu hakkında açıklama

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, hakkında kesinleşmiş yargı kararı olduğu gerekçesiyle milletvekilliği düşürülen CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında açıklama yaptı.

Haftalardır darbe yaygarası yapan AKP Meclis’e Saray darbesi yaptı… Meclis ‘darbeci AKP’ sloganıyla inledi!

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları ve Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in milletvekillikleri düşürüldü.

CHP’li Enis Berberoğlu ile HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları’nın milletvekillikleri düşürüldü

CHP'li Enis Berberoğlu ve HDP'li Leyla Güven ile Musa Farisoğulları hakkındaki mahkeme kararları TBMM Genel Kurulu'nda okundu. Üç ismin milletvekilliği düşürüldü.
207,633BeğenenlerBeğen
7,888TakipçilerTakip Et