Ekrem İmamoğlu’ndan “Nefret edin” diyen Süleyman Soylu’ya ders gibi cevap

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun başlattığı ''nefret tartışmalarına'' Maltepe'de düzenlenen ''Samsunlular Buluşması''nda yanıt verdi.

Halkweb Haber Merkezi

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun başlattığı ”nefret tartışmalarına” Maltepe’de düzenlenen ”Samsunlular Buluşması”nda yanıt verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’a “Sezgin Tanrıkulu’ndan ve onun gibi milletvekillerinden nefret ediyorum” demesini istemişti.

CHP’li Özgür Özel Süleyman Soylu’ya öyle bir soru sordu ki… “Ey Süleyman tekrarlayabilir misin?”

“ZAYIF İNSANLAR”

İmamoğlu isim vermeden Süleyman Soylu’ya yanıt verdi. İmamoğlu “Nefretle yol yürüyen ve nefret duygusuna konuşan insanlar, zayıf insanlardır” dedi.

Süleyman Soylu’nun nefret söylemine okkalı yanıt: #SezginTanrıkulunuSeviyoruz

İŞTE İMAMOĞLU’NUN O AÇIKLAMASI 

İmamoğlu, ”Öfke kusan, kin kusan, hatta ‘Nefret edin’, ‘Nefret ettim’, ‘Nefret ederim’ diye cümleler kuran insanlara şunu söylüyorum: Ben, İBB Başkan adayıyım. İnşallah da İBB Başkanı olacağım. Nefret öyle bir duygudur ki, içinizdeki kin duygusunu besler ve yakar, bitirir, bütün duygularınızı eritir, yok eder. Ben, bu şehre nefret etmek için yönetici olmayacağım, olmam da. Bu şehirde yaşayan tek bir kişiden bile nefret ederek yöneticilik yapılmaz. Nefretle yol yürüyen ve nefret duygusuna konuşan insanlar, zayıf insanlardır. Ben, gücünü toplumdan alan ve toplumun her ferdini seven bir insan olarak, sizin gücünüzle, güçlü bir insan olacağım. Her birinizden elde edeceğimiz duygularla herkesi seveceğim” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ’da: ‘Sizden ricam; olumsuz propagandalara kulak asmayın’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, incelemelerde bulunmak üzere İstanbul'dan Elazığ'a geldi.

Bakan Dönmez’den milletin ufkunu açan deprem açıklaması: Her şeyi devletten beklemek doğru olmaz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Elazığ'da meydana gelen depremle ilgili bağlandığı HaberTürk canlı yayınında, "Her şeyi devletten beklemek çok da doğru olmaz. Vatandaşlarımız da hassasiyet göstererek tedbir almalı" dedi.

Ekrem İmamoğlu: İki büyük deprem toplanma alanını hizmete açacağız

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Deprem Seferberlik Planı'nı başlakttıklarını dile getirerek, "Çok yakın zamanda da 2 tane büyük deprem toplanma alanı ve eğitim parkını hizmete açacağız" dedi.

AFAD’dan son açıklama: 20 can kaybı, 1015 yaralı

AFAD'dan sabah saat 07.30 sıralarında yapılan açıklamada depremde 20 vatandaşın hayatını kaybettiği belirtildi.

Devlet Planlama Teşkilatı’nın projesini reddettiği Prof. Naci Görür, Elazığ depremini Ekim ayında böyle tespit etmiş!

Deprem uzmanı Naci Görür'ün 6 Ekim 2019'da CNN Elazığ ve çevresini vuran depremi nokta atışıyla işaret ettiği ortaya çıktı.
209,917BeğenenlerBeğen
4,679TakipçilerTakip Et