Ekrem İmamoğlu’ndan “Muharrem İnce ile aranızda gerilim var mı?” sorusuna yanıt!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu,Muharrem İnce ile aralarında gerilim olduğu yönündeki iddiaları yalanladı.

Ekrem İmamoğlu Haber Global’de Eşit Ağırlık programında Erdoğan Aktaş’ın sorularını yanıtladı.

İmamoğlu, Muharrem İnce ile ilgili bir soruya “Muharrem İnce, dostluğumuz olan ağabey dediğim yol arkadaşım, onun tarifiyle partili akrabam. Aramızda diyalog sorunu olmaz” dedi. İmamoğlu, “Şu an İBB başkanıyım. Doya doya hizmet etmek istiyorum. O kadar çok yapılacak şey var ki. Ben ona yoğunlaşmış durumdayım” ifadelerini kullandı.

Ekrem İmamoğlu’nun konuya ilişkin açıklaması şöyle:

“Muharrem İnce benim cumhurbaşkanı adayım. Muharrem İnce geçmişte benim partimde grup başkanvekilliği yapmış yapmış, dostluğumuz olan ağabey dediğim yol arkadaşım, onun tarifiyle partili akrabam. Aramızda diyalog sorunu olmaz. Benim namıma yorumlarda bulunan yakın yakın çevremdeki herkesi uyarırım, uyardım da. İnceciler şucular bucular kuruma zarar verir. Belediyede bile diyorum ki sakın bana hizmet etmeyin, halka, kuruma hizmet edin. CHP’nin bir ahlakı var. CHP cumhuriyeti kuran parti. Herkes onun kurumsallığına hizmet edecek. Ben oraya hizmet ediyorum. Hiçbir zaman bireysel bir takım varoluşlara hizmetin ne ülkeye, ne o kişiye, ne partiye fayda verdiğine inanmayan birisiyim. Kurumun varlığı, CHP benim için çok önemli. Ben oraya hizmet etmeye devam edeceğim. Hiyerarşik olarak baktığınızda genel başkanınıza bağlı, genel başkanınızla hizmet ve akıl üreten bir sistemle ülkenize hizmet için partinizin araç olduğu bir ortamı yaratırsınız. Şu an İBB başkanıyım. Doya doya hizmet etmek istiyorum. O kadar çok yapılacak şey var ki. Ben ona yoğunlaşmış durumdayım. Bütün yol arkadaşlarımın hassasiyetle buna uygun davranma mecburiyeti vardır.

Muharrem İnce canlı yayında adaylığını açıklarken Ekrem İmamoğlu cephesinden dikkat çeken mesaj: Mekanın yeni sahibi var

Muharrem İnce benim kendi tarifiyle partili akrabamdır. Partinin kurumsallığına hizmet etmeye partili tarafımla hizmet edeceğim. Ama şu an İBB başkanıyım.”

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok okunan haberler

CHP’li Tuncay Özkan ve Veli Ağbaba’dan ‘ateşkes’ yorumu: Erdoğan’ın mal varlığının araştırılması yetti

ABD ile Türkiye arasında Suriye'nin kuzeydoğusuna yönelik operasyonun durdurulması konusunda yapılan anlaşmanın ardından CHP Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba ve Tuncay Özkan'dan Erdoğan'a yönelik eleştiriler geldi.

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

Hüseyin Avni Önder, Haydarpaşa ihalesi öncesi kritik konumdaki bakanla ne görüştü?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de katıldığı ihaleye toplam 4 şirket katıldı. Hezarfen Danışmanlık şirketi ihalede aylık 300 bin TL teklif sunarken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki 4 şirket ise ihalede aylık 100 bin TL teklif sundu. 

Ateşkes kararı sonrası Nevşin Mengü’den kritik soru: Sınırın bu tarafında mı ‘milli orduculuk’ yapacaklar?

ABD - Türkiye arasında gerçekleşen heyetler arası görüşmenin ardından alınan Barış Pınarı Harekatı'na ara verilmesi kararının ardından Nevşin Mengü'den ÖSO sorusu geldi.

Büyük boykot başladı: Diyanet kapatılsın!

Diyanet’in kızlarda 9, erkeklerde 12 yaşında evlilik yapabilecekleri yönünde fetvayı yayınlamasının ardından “Diyanet kapatılsın” kampanyası başladı.

Kaftancıoğlu’ndan ‘erken seçim’ çıkışı

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, yerel yönetimlerde elde edilen başarı için uygulanan yöntemin benzerinin iktidara gelmek için de uygulanacağını söyledi. AKP iktidarının dış politikasına ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Kaftancıoğlu, “İktidarı sürdürmek adına düşünmeden kararlar alınıyor. Kapalı kapılar arkasında da gizli işbirlikleri yapılarak bu kararlar hayata geçiriliyor” dedi.

PKK’dan ABD Başkanı Donald Trump’a teşekkür

ABD'li Senatör Lindsey Graham, PKK'lı Mazlum Kobani ile görüştüğünü açıkladı.

‘Dünya beşten büyüktü, Türkiye’yi destekleyen ülke sayısı beşi bile geçmedi!’

Sözcü Gazetesi yazarı Murat Muratoğlu, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine yönelik düzenlediği Barış Pınar Harekatı'nın ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleşen görüşme sonrası durdurulmasını değerlendirdi.

İsmail Saymaz: Ecevit’e hakaret yağdıranlar, Trump’ın mektubu için gıkını çıkarmıyor

İsmail Saymaz: Ecevit’e hakaret yağdıranlar, Trump’ın mektubu için gıkını çıkarmıyor

İşte Haydarpaşa ve Sirkeci ihalesinden İBB’nin elenme bahanesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, İBB iştiraklerinin Haydarpaşa- Sirkeci ihalesinden elenme nedenini açıkladı.

Haydarpaşa ve Sirkeci ihalesinden İBB iştirakleri elendi! Ekrem İmamoğlu’ndan çok sert açıklama

Haydarpaşa ve Sirkeci ihalelerinden İBB iştirakleri hukuksuzca elendi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu konuyla ilgili açıklama yaptı.