Ekrem İmamoğlu’ndan “Muharrem İnce ile aranızda gerilim var mı?” sorusuna yanıt!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu,Muharrem İnce ile aralarında gerilim olduğu yönündeki iddiaları yalanladı.

207,614BeğenenlerBeğen
7,894TakipçilerTakip Et

Ekrem İmamoğlu Haber Global’de Eşit Ağırlık programında Erdoğan Aktaş’ın sorularını yanıtladı.

İmamoğlu, Muharrem İnce ile ilgili bir soruya “Muharrem İnce, dostluğumuz olan ağabey dediğim yol arkadaşım, onun tarifiyle partili akrabam. Aramızda diyalog sorunu olmaz” dedi. İmamoğlu, “Şu an İBB başkanıyım. Doya doya hizmet etmek istiyorum. O kadar çok yapılacak şey var ki. Ben ona yoğunlaşmış durumdayım” ifadelerini kullandı.

Ekrem İmamoğlu’nun konuya ilişkin açıklaması şöyle:

“Muharrem İnce benim cumhurbaşkanı adayım. Muharrem İnce geçmişte benim partimde grup başkanvekilliği yapmış yapmış, dostluğumuz olan ağabey dediğim yol arkadaşım, onun tarifiyle partili akrabam. Aramızda diyalog sorunu olmaz. Benim namıma yorumlarda bulunan yakın yakın çevremdeki herkesi uyarırım, uyardım da. İnceciler şucular bucular kuruma zarar verir. Belediyede bile diyorum ki sakın bana hizmet etmeyin, halka, kuruma hizmet edin. CHP’nin bir ahlakı var. CHP cumhuriyeti kuran parti. Herkes onun kurumsallığına hizmet edecek. Ben oraya hizmet ediyorum. Hiçbir zaman bireysel bir takım varoluşlara hizmetin ne ülkeye, ne o kişiye, ne partiye fayda verdiğine inanmayan birisiyim. Kurumun varlığı, CHP benim için çok önemli. Ben oraya hizmet etmeye devam edeceğim. Hiyerarşik olarak baktığınızda genel başkanınıza bağlı, genel başkanınızla hizmet ve akıl üreten bir sistemle ülkenize hizmet için partinizin araç olduğu bir ortamı yaratırsınız. Şu an İBB başkanıyım. Doya doya hizmet etmek istiyorum. O kadar çok yapılacak şey var ki. Ben ona yoğunlaşmış durumdayım. Bütün yol arkadaşlarımın hassasiyetle buna uygun davranma mecburiyeti vardır.

Muharrem İnce canlı yayında adaylığını açıklarken Ekrem İmamoğlu cephesinden dikkat çeken mesaj: Mekanın yeni sahibi var

Muharrem İnce benim kendi tarifiyle partili akrabamdır. Partinin kurumsallığına hizmet etmeye partili tarafımla hizmet edeceğim. Ama şu an İBB başkanıyım.”

loading...

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öztrak’tan kritik sorulara yanıt… CHP Meclis’ten çekilecek mi? Süleyman Soylu’ya ne olacak?

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın Süleyman Soylu’ya attığı golün ardından Davutoğlu’ndan altın vuruş!

AKP'den ayrılarak Gelecek Partisi'ni kuran eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, tutarsız kararların ardından "Bu bir yönetim krizi değilse, nedir?" sorusunu yöneltti. 

Deniz Zeyrek’ten bomba iddia: Süleyman Soylu’nun yerine gelecek ismi açıkladı

Gazeteci Deniz Zeyrek, olası bir kabine değişikliğinde Süleyman Soylu'nun İçişleri Bakanlığı görevinden alınması halinde yerine Hakan Fidan'ın gelebileceğini yazdı.

Erdoğan, sokağa çıkma yasağını iptal etti

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 15 ili kapsayan sokağa çıkma yasağını iptal ettiğini duyurdu.

İmamoğlu: İBB Meclisi, siyasi kararlarla İstanbul halkını cezalandırıyor

Göreve başladığı günden bu yana karşılaştığı engeller için "Akla mantığa uymuyor" diyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İBB Meclisi, siyasi kararlarla İstanbul halkını cezalandırıyor" dedi.
207,614BeğenenlerBeğen
7,894TakipçilerTakip Et