Ekrem İmamoğlu’ndan “ezan ıslıklandı” yalanı hakkında ilk açıklama

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu AKP'lilerin 8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü'nde "ezan ıslıklandı" yalanı hakkında ilk kez açıklama yaptı.

207,591BeğenenlerBeğen
7,893TakipçilerTakip Et

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu AKP’lilerin 8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü’nde “ezan ıslıklandı” yalanı hakkında ilk kez açıklama yaptı. İmamoğlu, “Ben ezanda okumuş biri olarak şunu söylüyorum ki orada ne olduğunu bilmeden konuşmanın bir anlamı yok. Bir saygısızlık yapılsa bile bunu eleştirmenin dili ayrı kurulur. Düşmanlaştırmanın kutuplaştırmanın hiç bir anlamı yoktur. Bu nefret söylemine karşı duyuruyorum” dedi.

“ANKETLERE HİÇ BU KADAR İNANASIM OLMAMIŞTI”

Tele 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ’ın sorularını cevaplayan, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu projelerini anlatarak, “Bugüne kadar seçimlerde anket sonuçlarına hiç bu kadar inanasım olmadı” dedi. Seçim günü için çalışmaları hakkında da değerlendirme yapan İmamoğlu, İstanbul gönüllüleri adında oluşturdukları ekibin büyük uğraşla çalıştığını ve bu ekibin genişletilmesi gerektiğine dair çağrıda bulundu.

Son anketi açıklarken böyle dedi: Tayyip Erdoğan’ın yüzünün bu kadar asık olduğunu hiç görmedim

Sandık güvenliğinin büyük önem taşıdığını vurgulayan İmamoğlu, “Seçim günü sonuçları bizzat takip edeceğim, sonuç ne olursa olsun doğru olanı halkımızla paylaşacağız” dedi.

3-4 PUAN İÇİN İNSANLARIN KALBİNİ KIRMAM

Ben defalarca meydanlarda söyledim üç dört puan daha almak için insanların kalbimi kırmam. Bana bir insanın kanalda izlediği bir yayından etkilenmiş nefretle bakıyor olmasını bir insan bile olsun kafaya takıyorum, buna üzülüyorum. Otobüste gezerken bir kişinin bana böyle bakmasına kafayı takıyorum. Benden niye nefret etsin ki. Seçim kazanmak için ben insan feda etmem.

Ekrem İmamoğlu’ndan “Nefret edin” diyen Süleyman Soylu’ya ders gibi cevap

NEFRETE PRİM VERECEK ZAYIFLIKTA BİR İNSAN DEĞİLİM

Neden toplumun diğer yarısını kendime küstüreyim, düşman edeyim. Bana oy vermeyen insanların bana şunu demesini istiyorum oy vermedik ama iyi ki bu adam kazandı. Ben nefrete pirim verecek zayıflıkta bir insan değilim. Toplumun tüm değerleri benim hassasiyetim. biz pozitif bir karakter ortaya koyacağız ve her vatandaş bana bu benim belediye başkanım diyecek. Ben İstanbul için çalışıyorum. öfke nefret ülkeyi kutuplaştırmak benim içim değil.

“KUTUPLAŞTIRMANIN ANLAMI YOK”

Bana göre ezanı benden daha fazla savunacak bir insan daha yoktur bu ülkede. Ben ezanda okumuş biri olarak şunu söylüyorum ki orada ne olduğunu bilmeden konuşmanın bir anlamı yok. Bir saygısızlık yapılsa bile bunu eleştirmenin dili ayrı kurulur. Düşmanlaştırmanın kutuplaştırmanın hiç bir anlamı yoktur. Bu nefret söylemine karşı duyuruyorum.

Benim meydanlarda söylediğim iki şey var: Birincisi emekli edin gitsinler, ikincisi gönderin gitsinler…

Ben İstanbul’da kimseyle yarışmıyorum, ben rakibimi görmezden gelirken onlara hakaret etmiyorum ben vatandaşıma hizmet için yarışıyorum. Sadece bir buçuk saate yakın projelerimi anlattım. Yoksulluğu bir saate yakın anlattım keşke başka şeyleri anlatsaydım ama bunlar İstanbul’un gerçeği.

loading...

Saray, Soylu’ya tuzak mı kurdu? Sokağa çıkma yasağının iptali ne anlama geliyor?

Bu gelişmeler İçişleri Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı arasında bir problem anlamına geliyor mu?

İkinci Süleyman Soylu vakası

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasakları konusunda ikinci kez boşa düştü.

‘İktidar, istediği vekili cezaevine koyar’

Hukukçular, CHP’li Enis Berberoğlu ve HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesini değerlendirdi.

Ahmet Hakan’dan aç-kapa rezaletini aklama yazısı: Biliyorum, bazılarını kesmeyecek bu hikâye

İktidarın bile tam olarak açıklayamadığı sokağa çıkma skandalını aklamaya çalışan Ahmet Hakan, yaşanan 48 saatin hikayesini, 'Biliyorum, bazılarını kesmeyecek bu hikâye' diye kaleme aldı.

Bu iki fotoğraf siyasetin saflaşma kutuplarını oluşturacak

Bu iki fotoğraf önümüzdeki dönemde siyasetin saflaşma kutuplarını oluşturacak.
207,591BeğenenlerBeğen
7,893TakipçilerTakip Et