Ekrem İmamoğlu’ndan “ezan ıslıklandı” yalanı hakkında ilk açıklama

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu AKP'lilerin 8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü'nde "ezan ıslıklandı" yalanı hakkında ilk kez açıklama yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu AKP’lilerin 8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü’nde “ezan ıslıklandı” yalanı hakkında ilk kez açıklama yaptı. İmamoğlu, “Ben ezanda okumuş biri olarak şunu söylüyorum ki orada ne olduğunu bilmeden konuşmanın bir anlamı yok. Bir saygısızlık yapılsa bile bunu eleştirmenin dili ayrı kurulur. Düşmanlaştırmanın kutuplaştırmanın hiç bir anlamı yoktur. Bu nefret söylemine karşı duyuruyorum” dedi.

“ANKETLERE HİÇ BU KADAR İNANASIM OLMAMIŞTI”

Tele 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ’ın sorularını cevaplayan, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu projelerini anlatarak, “Bugüne kadar seçimlerde anket sonuçlarına hiç bu kadar inanasım olmadı” dedi. Seçim günü için çalışmaları hakkında da değerlendirme yapan İmamoğlu, İstanbul gönüllüleri adında oluşturdukları ekibin büyük uğraşla çalıştığını ve bu ekibin genişletilmesi gerektiğine dair çağrıda bulundu.

Son anketi açıklarken böyle dedi: Tayyip Erdoğan’ın yüzünün bu kadar asık olduğunu hiç görmedim

Sandık güvenliğinin büyük önem taşıdığını vurgulayan İmamoğlu, “Seçim günü sonuçları bizzat takip edeceğim, sonuç ne olursa olsun doğru olanı halkımızla paylaşacağız” dedi.

3-4 PUAN İÇİN İNSANLARIN KALBİNİ KIRMAM

Ben defalarca meydanlarda söyledim üç dört puan daha almak için insanların kalbimi kırmam. Bana bir insanın kanalda izlediği bir yayından etkilenmiş nefretle bakıyor olmasını bir insan bile olsun kafaya takıyorum, buna üzülüyorum. Otobüste gezerken bir kişinin bana böyle bakmasına kafayı takıyorum. Benden niye nefret etsin ki. Seçim kazanmak için ben insan feda etmem.

Ekrem İmamoğlu’ndan “Nefret edin” diyen Süleyman Soylu’ya ders gibi cevap

NEFRETE PRİM VERECEK ZAYIFLIKTA BİR İNSAN DEĞİLİM

Neden toplumun diğer yarısını kendime küstüreyim, düşman edeyim. Bana oy vermeyen insanların bana şunu demesini istiyorum oy vermedik ama iyi ki bu adam kazandı. Ben nefrete pirim verecek zayıflıkta bir insan değilim. Toplumun tüm değerleri benim hassasiyetim. biz pozitif bir karakter ortaya koyacağız ve her vatandaş bana bu benim belediye başkanım diyecek. Ben İstanbul için çalışıyorum. öfke nefret ülkeyi kutuplaştırmak benim içim değil.

“KUTUPLAŞTIRMANIN ANLAMI YOK”

Bana göre ezanı benden daha fazla savunacak bir insan daha yoktur bu ülkede. Ben ezanda okumuş biri olarak şunu söylüyorum ki orada ne olduğunu bilmeden konuşmanın bir anlamı yok. Bir saygısızlık yapılsa bile bunu eleştirmenin dili ayrı kurulur. Düşmanlaştırmanın kutuplaştırmanın hiç bir anlamı yoktur. Bu nefret söylemine karşı duyuruyorum.

Benim meydanlarda söylediğim iki şey var: Birincisi emekli edin gitsinler, ikincisi gönderin gitsinler…

Ben İstanbul’da kimseyle yarışmıyorum, ben rakibimi görmezden gelirken onlara hakaret etmiyorum ben vatandaşıma hizmet için yarışıyorum. Sadece bir buçuk saate yakın projelerimi anlattım. Yoksulluğu bir saate yakın anlattım keşke başka şeyleri anlatsaydım ama bunlar İstanbul’un gerçeği.

En çok okunan haberler

Saç baş yolduran iddia… Tuğçe Kazaz Erdoğan’a danışman mı olacak?

AKP iktidarı lehine çıkışlarıyla gündemde tutunmayı başaran eski manken Tuğçe Kazaz’ın, Cumhurbaşkanlığı Danışmanlığı’na getirileceği öne sürüldü.

“Çok şükür vergilerimizin bugün de nereye gittiğini gördük”

Sosyal medyada dolaşan mevlid gösterisi tartışma konusu oldu.

Dünyaya rezil olan Hilal Kaplan’dan açıklama: Trump şaka yaptı

ABD Başkanı Donald Trump'a sorduğu soru ve aldığı ironik yanıt ile sosyal medyanın gündemine oturan Sabah yazarı Hilal Kaplan, ilk kez konuştu.

Yılmaz Özdil’den çok konuşulacak Hilal Kaplan çıkışı: Dünyanın şapşal dediği Trump bile…

Erdoğan’ın ziyaretine ilişkin konuşan Yılmaz Özdil ABD ziyaretine ilişkin, “AKP iktidarı sıkışmış durumda. AKP dünya tarihinin en derin ekonomik krizi ile karşı karşıya. Askeri vesayete karşı geldiğini söyleyen AKP, en ağır cunta yönetimlerinden bile daha ağır bir tablo ile karşı karşıya. Ben gücümü bir tek Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinden alıyorum. Başımıza bunların geleceği orada yazılı. Harekete geçmek için talimat beklemeyin diyor” yorumunda bulundu.

Salih Güney isyan etti: Korkunç şeyler oluyor, hükümete yakın bir iş adamı…

"Duyduğumuza göre hükümete yakınlığıyla bilinen iş adamı Volkan B. köylülerin elinden 128 dönümlük araziyi satın almış. Çay bahçesi bile yapamaz."

Ekrem İmamoğlu: Eşim Cumhuriyet kadını, ben de Cumhuriyet erkeğiyim; saklamıyoruz, gurur duyuyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 29 Ekim kutlamaları dolayısıyla eşi ve kendi hakkında yapılan yorumlara cevap verirken “Benim eşim, Cumhuriyet kadını olarak hayatını geçiriyor. Ben de Cumhuriyet erkeği olarak. Bununla da gurur duyuyoruz. Saklamıyoruz, sakınmıyoruz. Hatta ben, ‘Cumhuriyetin projesiyim!’ de diyorum” ifadesini kullandı.

Varlık Fonu’na devredilen 7 şirketin toplam borcu 135 milyar 258 milyon lirayı buldu

Kurulduğundan bu yana kamunun değerli şirket ve arazilerini elinde toplayan fon, 1 milyar Avro’luk borçlanma ve İstanbul Finans Merkezi’ni 1.67 milyar TL bedelle satın almak dışında henüz bir faaliyette bulunmadı

AKP’nin Yeliz’inden İmamoğlu’na hakaret: Horolop, şorolop zihniyet, bugün seçim olsa yüzde 25 alamaz

AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik eleştiriler getirdi.

Ahmet Arpad’ın fotoğraf sergisi: Türkiye’den insan manzaraları

Alman toplumunun iç içe yaşadığı ve hangi koşullardan bu ülkeye geldiği konusunda pek fazla bilgi sahibi olmadığını düşünen yazar Ahmet Arpad, Türkiye’den portreleri segilemeyi sürdürüyor.

Ardahan’da ağaçlandırma seferberliği

Ardahan Belediyesi, ENKA İnşaat Sanayi A.Ş. ile öncülüğünde yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi kapsamında Milli Ağaçlandırma Günü etkinliği düzenledi.