Halkweb Haber Merkezi

CHP’nin İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, ”Açlığa, yoksulluğa, işsizliğe itirazım var” diyerek, kısa, orta ve uzun vadeli ”yoksullukla mücadele” programlarını açıkladı.

İmamoğlu programını açıklarken “Yahu sen kimin parasını kime veriyorsun” diye yüklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir kez daha yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ekrem İmamoğlu’na: Ya sen kimin cebinden nereye, neyi bedava yapıyorsun?

İmamoğlu “Hani bazıları, ‘Kimin parasını kime veriyorsun’ diye celalleniyor ya Onlara ve ‘Bütçesini nerede bunun’ diye soranlara söyleyeyim” diyerek yaratacağı kaynağı açıkladı.

”Sofra Destek Paketi” sayesinde, İstanbul’da hiç kimse yatağa aç girmeyecek. Açlık sınırının altındaki aileler ekmeğe, süte ve damacana suya para ödemeyecek; bu temel gıdaları dert etmeyecek. Hiç geliri olmayan ya da açlık sınırı altında gelirle yaşamaya mahkum edilen her aile Halk-Ekmek ve Halk-Süt satış noktalarından ihtiyacına göre ücretsiz ekmek, süt alabilecek. Ücretsiz damacana suyu alacak. Hani bazıları, ‘Kimin parasını kime veriyorsun” diye celalleniyor ya. Onlara ve ‘Bütçesini nerede bunun’ diye soranlara söyleyeyim. Tek tek çalıştık. Sofra Destek Paketi’nin yıllık maliyeti, yaklaşık 52,5 milyon TL’dir. Bu paranın, İBB bütçesi içerisindeki payı yalnızca binde 2’dir. İBB bütçesinin binde 2’sini alacağım ve açlık sınırının altındaki ailelere vereceğim. Bunun neresini anlamıyorsunuz? Bundan niye rahatsız oluyorsunuz? Kimsenin babasının parasını dağıtmıyorum. Sosyal adaleti sağlamak için İstanbullunun parasını, İstanbul’un yoksuluna dağıtıyorum!

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ? 

Senelerdir bu milleti makarnacı diye aşağılayanlar kendileri değilmiş gibi, şimdi sosyal devlet ilkesinden bahsediyorlar.

Neymiş, şu yaşa kadar gençlere ulaşım bedava. Sen kimin cebinden nereye, neyi bedava yapıyorsun? Bunlara inanıyor musunuz? Bunlar kuru sıkı atıyorlar. Sosyal Sigortalar Kurumu’nun müdürlüğünü yaptığı zaman bu Bay Kemal orayı batırmadı mı? Bu zat bize ders verebilir mi?