“Ekrem İmamoğlu’na FETÖ’cü de tahliye ol kumpasının arkasında kimler var?”

'FETÖ' üyeliği iddiasıyla Aydın'da yargılanan Erkan Karaarslan'ın, mahkemedeki ifadesinde, CHP'li Ekrem İmamoğlu ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu aleyhinde beyan vermesi halinde kendisine hemen tahliye edileceğinin söylendiği iddiasında bulunması, 'iktidarlar ve kumpaslar' tartışmasını yeniden alevlendirdi.

Yerel haber sitesi Medyaege’de gündeme gelen, AKP medyasında kendisine yer bulamayan, bağımsız gazete ve yayın organlarının da sadece bir kısmında gündeme taşınan ancak hem CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nun hem de tüm muhaliflerin karşılaşabileceği olası kumpaslara dair ipuçları veren olay, Yeniçağ Gazetesi yazarı Arslan Bulut’un da gündemindeydi.

Bulut, öncelikle olayın detaylarını hatırlatıyor ve “Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmekte olan bir davanın 14 Mayıs 2019 tarihli duruşma tutanağı yayınlandı. Tutanağa göre sanık Erkan Karaarslan, ifadesinde 14 Mart 2019 tarihinde cezaevinde kendisiyle görüşen Serkan Seyhan adlı gazetecinin, Özlem Çerçioğlu ve Ekrem İmamoğlu aleyhinde beyanda bulunması halinde tahliye edileceğini aksi halde hüküm giyeceğini söylediğini anlattı” diyor ardından da yaşananın adını koyuyor:

“İfşa edilmiş bir kumpas denemesi!”

SP’nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı avukat Ali Aktaş da, Karaarslan’ın ifade tutanağının ekran görüntüsünü Twitter hesabından paylaştı ve, “Geçmişte Gülenciler hangi yöntemleri kullanmışsa bugünküler de aynı yöntemleri kullanıyor. Ortaklık ve usta-çıraklık ilişkisinin eseri bu…” paylaşımında bulundu.

Bulut da Aktaş’la benzer bir görüşü paylaşıyor ve geçmişte Gülen grubunun benzer yöntemler izlediğini savunuyor.

Geçmişte Türk Silahlı Kuvvetleri’ne de (TSK) benzer kumpaslar kurulduğunu kaydeden Bulut, konuyu AKP’nin konuşulmasını dahi neredeyse yasakladığı 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarına getiriyor ve ekliyor:

“İktidar, FETÖ’cü polislerin 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarında da mağduru oynadı. Operasyonu FETÖ yapmıştı ve hükümeti düşürmek istiyorlardı ama rüşvet almakla suçlanan dört bakan da istifa etmişti!

Şimdi bile “Bu bakanlar masum iseler neden istifa ettiler?” diye soran yok. İktidar, bu operasyondaki hükümeti, yıkma amacını mağduriyet olarak kullanarak ayakta kaldı!

15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ’cüler tasfiye edilince, bu defa muhaliflere kumpas kurmak için ellerinde ekip kalmadı! Partideki ve medyadaki elemanlarının ne kadar beceriksizce işler yaptığını, AKP ile geçmişte veya bugün bağlantısı olan gazeteciler yazıyor. Tam bir kepazelik…

Öyle ki bu beceriksizlerin kurmaya çalıştığı kumpaslar, AKP’nin daha fazla yıpranmasına ve oy kaybetmesine sebep oluyor.

İstanbul seçimlerinin iptal edilebilmesi için hukuki bir gerekçe bulamadılar. Sonunda sandık görevlilerinin bir kısmının devlet memuru olmamasını bahane ederek, seçimi yenileme kararı çıkardılar! Bu kumpas yetmedi, “her şey çok güzel olacak” diye 13 yaşında bir çocuğun içten gelen seslenişi olan masum bir sözü, PKK ile ilişkilendirdiler. İki gün geçmeden Tayyip Erdoğan da “her şey güzel olacak” deyince apışıp kaldılar!

17 yıllık AKP iktidarı kumpaslar tarihidir, partinin artık hukuk devletiyle bir ilgisi kalmamıştır. Üstelik seçimlere olan güven de AKP icraatları yüzünden yok edilmiştir. AKP iktidarında, doğru işler yapanlar değil, suç işleyenler ödüllendirilmektedir. Böyle bir kervana, bu saatten sonra kim katılır?”

En çok okunan haberler

Damadın üstü çizildi, bakın yerine kim geliyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, kabine içinde tartışılan isimlerin başında gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın üzerini çizdiği iddia edildi

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

‘Kayyum’ protestosunda Ahmet Şık yerde sürüklendi

Van, Mardin ve Diyarbakır belediyelerine atanan kayyum sonrasında HDP İstanbul İl Başkanlığından milletvekilleri Taksim Meydanı’nda basın açıklaması yapmak istedi.

İstanbul için korkutan deprem uyarısı: ‘7.5’le sallanacak, 2.5 dakika sürecek’

İstanbul’da beklenen depremle ilgili uzmanlardan korkutan bir uyarı geldi. Prof. Dr. Cenk Yaltırak en az 7,5 şiddetinde olması beklenen depremin 2,5 dakika süreceğini söyledi.

Barbaros Şansal’a bindiği takside tecavüz ve ölüm tehdidi

Tasarımcı Barbaros Şansal, bindiği taksicinin kendisini tam olarak tanıyamadığını ve kendisi hakkında tecavüz ve ölüm tehdidinde bulunduğunu yazdı. Şansal ertesi gün de Sarıyer'de darp edildiğini köşesinden bildirdi.

Adnan Oktar’ın gizli geçitten kaçış görüntüleri ortaya çıktı

11 Temmuz 2018 günü düzenlenen operasyondan dakikalar önce Kandilli'deki villasından kaçan Adnan Oktar'ın görüntülerine ulaşıldı

Stratejik Çaresizlik

Burak Kılavuzoğlu yazdı...

THK eski başkanı: Yangınlarda uçak kullanılsaydı bir hektar bile yanmazdı

Türk Hava Kurumu’nun (THK) eski başkanı Erdoğan Karakuş, son iki günde yaklaşık 500 hektarlık alanın yandığı Ege’de mevcut uçaklar kullanılmış olsa kaybın boyutunun çok daha küçük olacağını savundu.

Feyzioğlu’ndan ‘tuzu kuru’ açıklaması: Baroları kastetmedim

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda 2 Eylül’de yapılacak olan yeni adli yıl açılış törenine katılma kararının ardından barolar tarafından eleştirilen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, eleştirilere Habertürk televizyonunda Didem Arslan Yılmaz’ın programında yanıt verdi.

Merkez Bankası hamlesinden sonra dolar yeniden yükselişe geçti

Dolar/TL, bugüne yükselişle başlamasının ardından önceki kapanışın yaklaşık yüzde 0.4 üzerinde 5.6840 seviyelerinde alıcı buluyor.

İstanbul için korkutan deprem uyarısı: ‘7.5’le sallanacak, 2.5 dakika sürecek’

İstanbul’da beklenen depremle ilgili uzmanlardan korkutan bir uyarı geldi. Prof. Dr. Cenk Yaltırak en az 7,5 şiddetinde olması beklenen depremin 2,5 dakika süreceğini söyledi.

Nurgül Yeşilçay’dan Diyanet’e sert tepki: Biz pisliğiz şiddetliyiz saykoyuz

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın aylık Aile Dergisi’nde çizgi filmlerin çocukların üzerinde olumsuz etki yapabileceğine vurgu yapılması üzerine oyuncu Nurgül Yeşilçay, Diyanet’e tepki gösterdi.

Vali, yolu niye kapattınız diyen avukatı döven Erdoğan’ın korumalarına soruşturma izni vermedi: Araca kafa attı

İstanbul Valisi, avukatı darp eden Cumhurbaşkanlığı korumalarına hakkında soruşturma izni vermedi.