Cumartesi / 17 Ekim 2020

Ekrem İmamoğlu’na düzenlenen kumpası izlerken ağzınız açık kalacak!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbullulara dağıtmak üzere Mersinli üreticilerden 100 ton limon satın almış ve limonlar bugün itibariyle tırla yola çıkmıştı. İmamoğlu’nun bu hareketine karşılık kurulan kumpas ortaya çıktı.

205,340BeğenenlerBeğen
8,591TakipçilerTakip Et

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Mersinli limon üreticilerinin kendisine ulaştığını ve limonlarının ellerinde kaldığını belirtmişti. İmamoğlu, Mersinli üreticileri mağdur etmemek adına 100 ton limon sipariş ettiklerini ve bu limonları İstanbul’daki ihtiyaç sahiplerine ücretsiz olarak dağıtacaklarını duyurdu.

Sosyal medyada, Cumhuriyet gazetesi Ege Bölge Temsilcisi Tuncay Mollaveisoğlu, limon konusu ile ilgili dikkat çeken bir video paylaştı. Söz konusu videoda, çiftçi ile konuşan kameramanın, demeç aldığı çiftçiye ‘Ekrem İmamoğlu limonları bizden değil, Tarsus’taki yandaş stokçulardan’ şeklinde sözler sarf ettirdiği görülüyor.

“AJANS MUHABİRİ SANIRIM”

Video hakkında açıklamada bulunan Mollaveisoğlu, videonun kendisine sektör içinden geldiğini belirterek, “Sorularınıza yanıtlarım; sektörün içinde dönmeye başlayan bir paylaşım bu. Bana oradan geldi. Kanal hangisi bilmiyorum. Röportajın başı da var ama kestim mecburen. Ajans muhabiri sanırım. İBB araştırmalı” dedi.

Videodaki diyalog şu şekilde:

Çiftçi: Üreticinin şu anda da özellikle limon üreticisinin desteklenmesini sayın Cumhurbaşkanımız ve devlet büyüklerimizden istirham ediyoruz. Sizler aracılığı ile de hepsine selam ve hürmetlerimizi iletiyoruz. Sizlere de bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyoruz.

Kameraman: Peki efendim, Ekrem İmamoğlu 100 ton limon aldım dedi. 100 ton çiftçilerden çıkmadığını söylüyorsunuz, alınmadığını söylüyorsunuz. Peki, Ekrem İmamoğlu bu 100 ton limonu nereden aldı acaba?

Çiftçi: Iıı, Mahmut Bey bu konuda şunu kesinlikle söylüyor.

Kameraman: Hayır, Mahmut Bey deme abi. Burada diyeceksin yandaş stokçu. Yandaş stokçulardan aldı diyeceksin.

Çiftçi: Yandaş vurgusu yapalım mı ya? Üreticilerden almadığı kesin, nereden aldığını bilmiyoruz diyelim.

Kameraman: Yandaş stokçusu var. Tarsus’ta bu adam. Firmanın ismini söylemeyelim.

Çiftçi: Stokçu diye vurguladık mı? Bu stoktaki limonlara zarar vermeyelim?

Kameraman: Evet, şimdi tekrardan fazla uzatmayacağız bunu kısaltacağız. Tamam mı? İşte 100 ton limon aldığını söylüyor, çiftçilerden aldığını söylüyor. Bizden herhangi bir limon talebi olmadı. Zaten limon dalda bitti şu anda, Ekrem İmamoğlu, dün 100 ton limon aldığını -beyan etti ancak bu 100 tonu yandaş stokçulardan aldı. Tamam?

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

Ali Babacan’dan Bahçeli’ye: Milliyetçilik askıya ekmek koymak değildir

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin 1. Olağan Erzurum İl Kongresi’nde konuştu.

Aytun Çıray: İYİ Parti kurultayında ‘kara liste’ aracılığı ile bir alan temizliği yapıldı

İYİ Parti İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, Sözcü gazetesinden Uğur Dündar'ın sorularını yanıtladı.

Erdoğan’dan yeni doğalgaz açıklaması: 85 milyar metreküp daha bulduk

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, incelemelerin ardından burada yeni doğalgaz rezervi miktarına ilişkin açıklamada bulundu.

Akşener: Kürtler kimsenin marabası değil, her partiye oy veriyorlar

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Anayasa Mahkemesi ile ilgili 'ışıklar yanıyor' polemiğini başlatan üye Engin Yıldırım'ın istifa etmesi gerektiğini söyledi. Kobani eylemleri ile ilgili soruşturma kapsamında tutuklanan Aybhan Bilgen ve gözaltına alınıp bırakılan Altan Tan'ın seçime katılmalarına izin verildiğini söyleyen Akşener, "İkisi de İslami zihniyetten gelen insanlar. HDP'yi kapatmak için bile olsa bu yöntem yanlış" dedi.

Suudi Arabistan’ın Türkiye’ye boykotuna Ankara’dan ilk somut adım

Suudi Arabistan'ın Türk ürünlerine boykot kararının ardından Ankara'dan ilk somut adım geldi.