Pazartesi / 13 Temmuz 2020

Ekrem İmamoğlu sandıkları korumaya çağırdı, Osmanlı Ocakları tehdit etti: “Size sokakları dar ederiz”

Cumhuriyet Halk Partisi'nin İBB Adayı Ekrem İmamoğlu CHP örgütlerine "Bütün CHP’liler seçim kurullarında nöbete gelsin" çağrısı yaptı. Osmanlı Ocakları adlı yapı sosyal medyadan Ekrem İmamoğlu'nu hedef alarak "Size sokakları dar ederiz" tehdidini savurdu. 

206,908BeğenenlerBeğen
8,630TakipçilerTakip Et

Halkweb Haber Merkezi

31 Mart yerel seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni 23 bin oy farkla Ekrem İmamoğlu kazandı.

Sonuçların ardından hem AKP İl Başkanlığı hem de AKP’nin adayı Binali Yıldırım geçersiz oyların yeniden sayılması için itiraz edeceklerini açıkladı.

İktidara yakın kalemler de seçimde usulsüzlük yapıldığını ileri sürerek “Binali Yıldırım’ın oylarının Ekrem İmamoğlu’na yazıldı” diyerek algı operasyonun başladı.

Yandaş haber kanalı A Haber “usulsüzlük yaptığı öne sürülen 30 sandık başkanı gözaltına alındı” diye haber geçti. Bu haber emniyet tarafından yalanlandı.

A Haber’de İstanbul provokasyonu: “Usulsüzlük yapan 30 sandık başkanı gözaltında”

Tüm bunlar olurken Cumhuriyet Halk Partisi’nin İBB Adayı Ekrem İmamoğlu CHP örgütlerine “Bütün CHP’liler seçim kurullarında nöbete gelsin” çağrısı yaptı.

İmamoğlu’nun bu çağrısına provokasyonla karşılık geldi.

Osmanlı Ocakları adlı yapı sosyal medyadan Ekrem İmamoğlu’nu hedef alarak “Size sokakları dar ederiz” tehdidini savurdu.

Osmanlı Ocakları’nın Twitter hesabından “Ak Parti’nin oylarının çalındığı anlaşıldıktan sonra Ekrem İmamoğlu Chp’lilere ‘nöbet’ adı altında sokak çağrısı yaptı.AK Parti kanuna aykırı iptal edilen oylarının hakkını arıyor. SOKAKLARI SİZE DAR EDERİZ!” denildi.

Ekrem İmamoğlu CHP üyelerini sandıklara sahip çıkmaya çağırırken şunları söylemişti:

Tüm CHP’lilere kritik çağrı

“Bütün CHP’liler seçim kurullarında nöbete gelsin. Sandık tutanağı tutulurken somut bir tespit üzerinden itiraz yapılıyorsa değerlidir, yerine getirilmelidir. Ancak İstanbul’da bütün geçersiz oylar tekrar sayılacak gibi bir süreç ortaya koyulursa vicdanlar bunu sorgular, dünya da bunu ayıplar”

Özgür Özel 15 Temmuz üzerinden CHP’yi hedef alan Erdoğan’a açtı ağzını yumdu gözünü!

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz'un en büyük destekçisi CHP'dir'' ifadelerinin ardından CHP'li Özgür Özel'den çok sert yanıt geldi. Özel, ''15 Temmuz'daki duruşumuz bellidir, nettir, ertesi gün bizi övenlerin bu cümleleri kurması utanmazlıktır, hadsizliktir!" dedi.

İBB, Heybeliada’daki yangına çok sayıda araç ve helikopterle müdahale etti!

İBB, ekipleri Heybeliada’da çıkan orman yangınına 3 helikopter ve çok sayıda araçla müdahale etti.

Ağızlarındaki bakla yobaz televizyonunda çıktı: “Hilafet geri gelmeli, Merkezi de Ayasofya olabilir”

Akit TV'de 'Pazar Manşeti' programında Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması konuşulduğu sırada konu hilafete geldi. Programın sunucusu Fatin Dağıstanlı, konuğu Musa Biçkioğlu'na "Bunun arkasından bir de hilafetin gelmesi gerekmez mi?" diye sordu.

İBB’nin 565 milyon TL’lik metro kredisine skandal asfalt haczi!

İBB'nin metro projesi için yurt dışından bulduğu ve haczi kabil olmayan krediye, önceki dönemin asfalt şirketi olan Met-Gün İnşaat tarafından haksız şekilde 565 milyon TL'lik haciz uygulandı. Metro parası, eski dönemin asfalt borcuna ödendi.

AKP’nin ucuz hamlesinin ardından Yunanistan böyle tehdit etti: Biz de Atatürk Müzesi’ni dönüştürmeliyiz

"Selanik'teki Atatürk Müzesi'nin (Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ev) 'Pontus Rum ya da Helenizm soykırımı müzesine' dönüştürmeliyiz"
206,908BeğenenlerBeğen
8,630TakipçilerTakip Et