Cumartesi / 8 Ağustos 2020

Ekrem İmamoğlu: Dediğim her şeyi geçirdiler gölgemiz yetti

"250 sayfalık raporun ilk 12 sayfası AK Parti'nin itirazının örneği. 38 sayfada karşı oy kullananların yazısı var. Geriye sadece 7 üye 17 gün boyunca 12 sayfa yazmışlar."

206,487BeğenenlerBeğen
8,612TakipçilerTakip Et

CHP’nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu, SözcüTV’de Uğur Dündar ile Halk Arenası programına konuk oldu.

İmamoğlu’nun programdaki ifadelerinden satır başları şöyle:

“Bugün sayenizde uzun zamandır Beylikdüzü’nde vakit geçiremiyordum sayenizde burada vakit geçirdim. Sözcü’nün bu ilk yayınında size eşlik etmenin keyfini yaşıyorum. Evimizde sizi ağırlamış gibiyim. Annem babam da burada. Tam ev gibi oldu.”

YSK’nin gerekçeli kararı hakkında:

“Birkaç düşüncem var. Birincisi, biz tabii gerekçeli karar beklerken gerekçesiz karar geldi. Hiçbir gerekçe yok. Bana bu uzun sayfalar dolusu kararın hatırlattığı şey şu, edebiyat dersine bazen hazırlanmadığım zaman kompozisyondan imtihana tabiysek edebiyat öğretmenimizin gözüne girmek için bir konuyu yazar dururduk, konuyu da bilmiyorsak. Tabii kocaman bir zayıf not alırdık öğretmenimizden. Eğer konuya hazırsak bir paragraf yazardık. Saygıdeğer edebiyat öğretmenlerimiz bize 10 verirdi. Dolayısıyla bu rapora hem halkımız tarafından hem vicdanlar, hem içinde hukukun minnacık kırıntısı olan insanlar tarafından kocaman bir sıfır.

Tabii, beklentilerimizi büyütmüş değildik. Biz bu arkadaşlardan, o bir avuç insandan, o insanların katlettiği demokrasi sürecimizden, yarattıkları travmadan dolayı edindiğimiz tecrübe dolayısıyla kendilerinden ekstra bir fayda beklemiyordum. Bu bir şaşkınlık yaratmadı. Toplumun hiçbir kesiminde yaratmadı, doğalmış gibi karşıladık. bu insanlardan böylesi beklenirdi. Çokça söylenecek şey var bu raporla ilgili. Genel Başkan yardımcımız açıklamalarda bulundu. Ben bazı kısımlarıyla ilgili notlar aldım. Paylaşmak isterim.”

YSK’NİN 7 ÜYESİ 12 SAYFA YAZMIŞ
“250 sayfalık raporun ilk 12 sayfası sadece AKP’nin itiraz dilekçesinin özeti, devam eden 84 sayfa YSK’nın yazışmaları, -az önce dedim ya tembel öğrencinin edebiyat dersinde yazdığı sayfa- daha sonra ilçe seçim kuruluna yazılan yazılar, daha sonraki sayfalar yine tespitler. Bu şekilde sayfalar dolduruluyor. Geriye sadece 12 sayfa kalıyor. 7 üye, 17 gün boyunca sadece 12 sayfalık bir rapor düzenlemiş aslında. Ve içi bomboş. İçinde hiçbir şey yok. Yani 7 üyenin ne bulduğuna bakmayın, hukuk adına hiçbir şey göremeyeceksiniz. Demiş ki 108 sandıkça sayım döküm cetvellerinde eksikler var. 18 sandıkça sayım döküm cetvelleri boş, çok büyük mesele. YSK, sayım döküm cetvelleriyle ilgilenmez, YSK’nın tarihinde böyle bir şey yok, bununla ilgilenmez.”

‘KOMEDİ, AYIP, YAZIK, GÜNAH’
“Burada ilginç bir hatırlatma yapacağım, Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Yıldırım, ‘çetelelerle büyük oyun ve tezgah var’ dediler. ‘Çok oy çaldılar’ dediler. Çetelelerdeki eksikliklerden bahsedilen 108 sandıkta, daha sonra kamu görevlisi olmayan 754 sandıktan bahsediliyor ya, ne olması lazım? O 108 sandıktan sadece 9’u bu 754 sandığın içinde. 108 sandıkça büyük tezgah var diyorlar. Bir de 754 sandıkta seçimin iptal sebebi diyorlar. Kamu görevlileri yokmuş. Sadece bu çetelelerde eksik olan 9 sandık, 754 sandıkla örtüşüyor.

Komedi, ayıp, yazık, günah. Büyük tezgaha bak. Kime oy çıktığı belli. Bence bunun skeçleri yazılacak.”

HER DAİM KONUŞAN İNSANLAR VAR
“Bugün Yaşam Vadisi’nde dolaşırken bu kamu görevlileri konusu, bir genç arkadaş yanıma yaklaştı kucağında bebeği var. Dedi ki “senden özür diliyorum sayın başkan”, “niçin” dedim. Bizim yüzümüzden seçiminiz iptal olmuş dedi. “Ben sözleşmeli öğretmenlerden birisiyim kamu görevlisi değilim” dedi.

“Yürekten de inanıyorum ki kazanacaksınız” dedi. Ben de, dedim ki “hep birlikte kazanacağız, hiç kimse dışarıda değil”

Şu tarifi önemsiyorum, kesinlikle 16 milyon İstanbullu demokrasi adına 82 milyon Türkiye insanı, milletimiz. Kaybedecek olan o bir avuç insan.

Sayıları çok küçük ama kafanızda o avucun içine kim sığacaksa onu koyabilirsiniz sorun yok. Kim varsa. Ama inanın bir avuç. Sakın gözünüz korkmasın.

Niye diyorum bunu, konuştukça konuşun kardeşim. Herkes konuşsun.

Bu ülkenin insanları, bazen konuşmazsa anlayın ki ağırlığındandır. Mağrurdur, ağırlığındandır. Günü gelir öyle konuşur ki. Herkes konuşsun. Bu ülkenin her daim konuşan insanları var onu biliyorum. Ben toplumun her kesimi konuşsun istiyorum.”

GÖLGEMİZ YETTİ
“Bana dediler ki ‘ya mecliste çoğunluk değilsin, istediklerini nasıl yapacaksın?’ dedim ki ‘bence siz farkında değilsiniz öyle bir olacak ki, siz İstanbul halkının gerçek çoğunluk olduğunu hissedeceksiniz ve orada oturan her meclis üyesi “biz temsilciymişiz kendimize çekidüzen verelim” demek zorunda kalacaklar’

Şeffaf bir İstanbul yarattığınızda, ortaya koyduğunuz her şeyi vatandaşın izlediğini gördüğünüz anda ben bile olmasam mecliste, gördünüz söylediğim her şeyi geçirdiler.

Kürsüde ben oturmasam da gölgemiz yetti. Öğrenci indirimleri, 85 liradan 40 liraya inen abonman ücreti. Şeffaflık, adil bir İstanbul.

İnsanlarına eşit davranan, İstanbul’un bütün nimetlerini kent halkına yaygınlaştıran bir İstanbul. Kesinlikle yeşil bir İstanbul.

Doğaya saygı duyan, İstanbul’un geçmişine maneviyatına sahip çıkan bir İstanbul. Elbette yaratıcı bir kent olması lazım İstanbul’un. Bilimle uğraşan, sanatla, kültürle uğraşan rengarenk bir İstanbul. O yaratıcı ruhları, dünyaya “biz merkeziz” diyebilen bir İstanbul var etmemiz gerekiyor. Bunu var etmek için bütün fırsatlar var. Uzun zamandır belediye başkanı yoktu o da geldi. En büyük güvencem İstanbul halkı.”

Muharrem İnce’den flaş yeni parti açıklaması

CHP'den ayrılacağı ve yeni parti kuracağı ileri sürülen Muharrem İnce çarpıcı bir açıklama yaptı

Muharrem İnce’nin partisinin adı Ulusal Sol mu?

Muharrem İnce’nin kuracağı partinin adı merak konusu. CHP’de bir kopuş hareketi başlatan İnce yeni parti için çalışmalarını sürdürüyor. Yaklaşık 2 yıl önce CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce yeniden siyasetin hareketli dünyasına adım attı.

Altın çıldırdı, dolar yanıyor… Troller Berat Albayrak’ı yedirmeyiz kampanyası başlattı

AK troller Berat Albayrak için twitter'da kampanya başlattı.

Alman Dergisi’nde Erdoğan’ın servetini yazdılar: Kağıt üstündeki servetin yanı sıra buzdağının görünmeyen kısmı var

Almanya’da yayımlanan Focus dergisi, Erdoğan’ın servetini gündeme taşıdı. Derginin iddiasına göre Erdoğan’ın kağıt üzerinde görünen servetinin yanı sıra bir de buzdağının görünmeyen yüzü var. Ve Erdoğan’ın asıl serveti çocuklarının ve ailesinin üzerinde…

Bahçeli Ayasfoya için dün ne demişti? Bugün ne yaptı?

Devlet Bahçeli, 2015 yılında Trabzon'da yaptığı mitingde "Bunlar sırf tertemiz mümin duygularla oynamak ve sömürmek için Ayasofya Cami’ni bile kullanabileceklerdir." ifadelerini kullanmıştı.
206,487BeğenenlerBeğen
8,612TakipçilerTakip Et