Ekonomist Evren Devrim Zelyut: 2-3 haftaya piyasalar karışabilir

Ekonomide, bir süredir siyasi ve bölgesel kriz faktörleri ile birlikte dengesiz bir süreç yaşanıyor.

Özellikle dolarda yukarı yönlü hareketler gözlemlenirken doğal gaza gelen fahiş zamlar da piyasalarda sıcak günlere işaret ediyor.

Avrasya Yatırım Stratejisti Evren Devrim Zelyut, “Dikkat! 2-3 haftaya piyasalar karışabilir” uyarısı yapıyor.

“Türkiye için jeopolitik riskler yeniden yükseliyor, dövizi hareketlendirecek riskler var” diyen Zelyut, zam fırtınasının geleceğini aylar önce söylediğini hatırlatıyor.

“Bütçe açığının kapanması için yaşamımızda ne kullanıyorsak hepsine zam gelmeye devam edecek” diyen Zelyut, bölgedeki “güvenli bölge” çıkmazı ve İdlib meselesinin de ekonomiye etkileri olacağını kaydediyor.

Zelyut, “Amerika ile üç hafta sonra yapılacak görüşmelere uzlaşma nazarıyla bakmak zor. ABD, İran ve Türkiye’ye kafayı takmış durumda. Böyle bir durumda ya Türkiye Eyvallah diyecek ya da sorunla yüzleşecek. ABD ile anlaşmadan yapılacak bir operasyonun piyasaları karıştıracağını tahmin etmek çok da zor olmasa gerek” görüşünü dile getiriyor.

Zelyut’a göre olası bir operasyon, başta döviz olmak üzere önümüzdeki günlerde ekonomiyi etkileyecek…

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gezi davasında beraat kararının ardından Ekrem İmamoğlu: Şehrin yeşilini, doğasını savunan herkese selam olsun

Gezi Parkı davasında çıkan beraat kararlarını ilişkin açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İstanbul'da yaşayan herkes adına bu şehrin tarihini, kültürünü, yeşilini, doğasını savunan herkese selam olsun" dedi.

Hafter güçleri: Türkiye’ye ait gemiyi vurduk

Halife Hafter liderliğindeki Libya Ulusal Ordusu, Trablus'ta Türkiye'ye ait bir gemiyi vurduklarını duyurdu.

Gezi davasında tüm sanıklar beraat etti

Gezi eylemlerine finansal destek ve koordinasyonu sağladıkları iddialarıyla suçlanan aralarında Osman Kavala, Ayşe Mücella Yapıcı ve oyuncu Mehmet Ali Alabora'nın da bulunduğu davada karar çıktı.

Kılıçdaroğlu Gezi Direnişi’ne sahip çıktı: Hayatı sorgulayan gençlerin bir baskı rejimine tepkisidir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Gezi olayları okumuş, hayatı sorgulayan gençlerin bir baskı rejimine tepkileridir. Dolayısıyla gençleri yaptıkları eylemde saygıyla sevgiyle karşılamak gerekir” dedi.

İBB, “İmamoğlu beni işten çıkardı” diyen İGDAŞ çalışanının emekliliğini istediği belgeyi paylaştı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, Ulaş Karanfil isimli İGDAŞ çalışanının “İşten çıkarıldım” iddiasını yalanladı.
209,669BeğenenlerBeğen
4,900TakipçilerTakip Et