Eğitimin hali budur: Öğretmen derste öğrenciyi kefenleyip ‘öbür dünya’ya gönderdi!

Balıkesir’deki bir lisede din kültürü öğretmeni, öğrencilere "uygulamalı ahiret hayatı" verip sınıfa kefene sardırdı, mezarlığa götürdü.

Balıkesir’deki 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Bekir Çete, öğrencilere “ahiret hayatı” öğretme iddiasıyla skandal bir uygulamaya imza attı.

Öğretmen Çete, derste bir öğrenciyi sınıfa getirilen mahalle imamıyla birlikte kefene sarıp kendince “öbür dünya”ya gönderdi.

Aynı zamanda Suriye’de cihatçılara destek organizasyonlarıyla bilinen İHH’nın da bölge yöneticisi olduğu öğrenilen Çete, eğitimde gericiliğin geldiği akıl almaz noktayı gözler önüne seren bu olayı bir de sosyal medya hesabından paylaştı.

Çete paylaşımında, “Bugün, dersimizde bir öğrencimizi ölmeden öldürdük Ve kefenleyip, manevi olarak ömür dünyaya gönderdik. Bu aşamada Kasaplar Cami İmam Hatibi Cengiz hocama da teşekkür ediyorum. Ölümü, yeniden taa içimizde ve yanımızda hissettik” dedi.

MEZARLIĞA DA GÖTÜRMÜŞ
Öğretmen Çete’nin öğrencileri “ahiret hayatı”nı göstermek için mezarlığa götürdüğü de ortaya çıktı. Öğretmenin Facebook sayfasında, geçtiğimiz Eylül ayında yaptığı paylaşımda, öğrencileri Balikesir Bağçeşme mezarlığına götürüp burada “ders” işlediği görülüyor.

Çete burada yapılanı da sosyal medya sayfasında “Bugün 11.sınıf öğrencilerimize, Ahiret hayatı kokusunu, Balıkesir Başçeşme Mezarlığı’nda işledik. Hayatın en gerçek olayı olan eğitimi hatırlattım” ifadeleriyle açıklıyor.

SORUŞTURMA TALEBİ
Sözcü‘de yer alan habere göre, Eğitim-İş Balıkesir İl Başkanı Mustafa Demiralp, Çete için şunları söyledi:

“Din Öğretmeni Bekir Çete aynı zamanda Balıkesir İHH Temsilcisi. Eğitim mevzuatına aykırı davranışlarından, daha önce de geçirdiği soruşturmalar var. Eğitim İş olarak, biz daha önce de şikayet ettik. Ancak, basit disiplin cezalarıyla geçiştiriliyor. Sakarya İHH Temsilcisi’ne, ders saatinde seminer verdirdiği için önceki yıl tarafımızdan yapılan şikayetle ilgili de disiplin soruşturması geçirdi.”

Bekir Çete’nin korunduğunu düşündüklerini belirten Demiralp, “Şimdi de derste imamı çağırıp, öğrenciyi sınıfın ortasında masasında güle oynaya kefenletmiş. Bu müfredatta yok. Burası bir Anadolu lisesi. Bu çocukların psikolojisi ne olacak? Ailelerden habersiz çocukları okul dışına çıkarıyor. Kafasına göre ders yapıyor. Anne-babalar çok tepkili. Eğitimciler olarak biz artık ne diyeceğimizi bilmiyoruz. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a gereğini yapması için sesleniyoruz” dedi.

1 Yorum

  1. Bu bir din dersi ve uygulamalı olarak anlatılmasın da bir veli olarak sakınca görmedim. Diğer derslerde de bu gbi uygulamalar olabiliyor neden bu kadar tepki verdiniz anlamıyorum. Çocukların psikolojisini bozacak ne var bunda? Ölüm haktır ve gerçektir kefenleme de bir dersin uygulamasıdır. Gençleri bu kadar düşünüyor iseniz o zaman onları uyuşturucu alkol ve diğer kötü alışkanlıklarin tuzağına düşüren pislikleri bulun çıkarın ortaya tmmi? Birgün herkesin ölüp kefenlenecegi ve sonunda mezara gideceği olayı sizi neden bu kadar rahatsız ediyor acaba? Bu çocuklar lise öğrencisi küçük değil ve sizin gibiler gençleri dinden uzaklaştırıyor. Yazık çok yazık…

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İşte beş maddede vatandaşın cebine yansıyacak yeni vergiler!

TBMM Genel Kurulu'nda dün akşam yapılan oylama sonucu birçok yeni vergimiz oldu. Konaklama Vergisi, Değerli Konut Vergisi, Dijital Hizmet Vergisi uygulamaları Resmi Gazete'de yayımlandıktan sonra yürürlüğe girecek. Vergi gecikme cezalarına da indirim uygulanacak. İşte 5 maddede vatandaşın cebine yansıyacak yeni vergiler...

Tek adam rejiminden sonra neler değişti? CHP’den dikkat çeken rapor

CHP Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden sonra devletin ve vatandaşların yaşadığı ekonomik değişimleri gözler önüne seren bir rapor hazırladı.

Emniyet 8 gün önceden Ankara’daki gar katliamı hazırlığını biliyormuş!

Ankara’da 10 Ekim 2015’te 100 kişinin öldüğü Tren G arı katliamına ilişkin, savcılığın, 9 klasörlük delil dosyasını mahkemeden ve müştekilerden sakladığı ortaya çıktı.

“Erken seçim çağrısı gelirse davulla zurnayla hay hay deriz”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Biz erken seçim çağrısı yapmayız ancak erken seçim kararı alınırsa davulla zurnayla hay hay deriz" diye konuştu.

İfadesi bile alınmadı: Kumpasın suç ortağı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, Bülent Arınç’ı FETÖ'nün Kozmik Oda kumpasının ortağı olmakla suçladı.
210,789BeğenenlerBeğen
4,513TakipçilerTakip Et