Eğitim yine rant teslim: Marmara Üniversitesi arazisine Avm, Otel, İş Merkezi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Marmara Üniversitesi arazisiyle ilgili Çevre Düzeni Planı’nı askıya çıkardı. Plana göre 1 milyon metrekarelik arazinin durumu “konut-ticaret” olarak değiştirildi ve arazi ranta açıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Marmara Üniversitesi arazisiyle ilgili Çevre Düzeni Planı’nı askıya çıkardı. Plana göre 1 milyon metrekarelik arazinin durumu “konut-ticaret” olarak değiştirildi ve arazi ranta açıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Küçükçekmece Halkalı’da Marmara Üniversitesi’ne ait olan 1 milyon metrekarelik araziyle ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı Çevre Düzeni Planı’ndaki değişikliği imzaladı. Sözcü’de yer alan habere göre, 17 Ağustos’ta askıya çıkan plana göre Marmara Üniversitesi’ne ait olan arazinin imar durumu “konut-ticaret” olarak değiştirildi.

Söz konusu arazi dağınık durumdaki kampüsleri bir araya toplamak için Marmara Üniversitesi’ne tahsis edilmişti. Fakat TOKİ, Maliye Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Marmara Üniversitesi arasında 11.04.2016 tarihli protokolle üniversite alanı TOKİ’nin tasarrufuna geçti. Marmara Üniversitesi’ne de Maltepe’de bulunan Orgeneral Kenan Evren Kışlası’nın arazisi tahsis edildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da “Üniversitenin eğitim tesis binalarının yapımına kaynak sağlamak” amacıyla arsa üretim alanı ilan edilen arazinin imarını değiştirdi.

15 Eylül’e kadar askıda kalacak plana göre arazinin yüzde 70’i konut, yüzde 30’u ticaret alanı olacak. Konut, rezidans, iş merkezi, AVM, otel, banka ve finans kurumlarının haricinde araziye 3 tane de camii yapılacak.

Ekrem İmamoğlu’ndan tatil eleştirilerine yanıt

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, depremin vurduğu Elazığ'a yaptığı ziyaretin hemen ardından Erzurum Palandöken'e gittiği için yöneltilen eleştirilere yanıt mahiyetinde bir mesaj yayınladı.

Televizyona çıkıp ‘uçuyoruz’ demekle Türkiye uçmaz

Elazığ depremiyle ilgili 'Milletimiz bir toplumsal sınavdan daha yüzünün akıyla çıktı' diyen Akşener, halkın geçinemediğini belirterek ekonomi yönetimini eleştirdi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Ankara’dan Elazığ’a taşımanın maliyeti…

Depremden sonra Erdoğan Elazığ’a uçtu. Öncesinde ise Cumhurbaşkanı’nı Elazığ Havalimanı’ndan almak ve kent merkezine taşımak için dev bir araç filosu Ankara’dan yola koyuldu. Bu organizasyon sadece gidiş yolculuğunda 41 bin 308 liralık yakıt tüketti.

Son dakika… Türkiye’de 9’u Çinli 12 kişi koronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Aksaray'da 9'u Çinli işçi 3'ü Türk 12 kişi cornovavirüs şüphesiyle tedbir amaçlı müşahade altına salınrı.

Burhan Kuzu’nun “Ecevit deprem paralarıyla maaşları ödedi” sözlerine MHP’li Enginyurt’tan tokat gibi cevap

Eski AKP Milletvekili Burhan Kuzu’nun 17 Ağustos depremi mesajına o dönemin hükümet ortaklarından MHP’nin Ordu milletvekili Cemal Enginyurt’tan tepki geldi.
209,908BeğenenlerBeğen
4,675TakipçilerTakip Et