Eğitim-Sen’in önünde Hatay Şube Yönetimi’nin görevden alınmasına yönelik protesto

Eğitim-Sen Genel Merkezi’nin, Hatay Şube Yönetimi’ni görevden alması ve görevden alınan üyelere yönelik başlattığı soruşturma Eğitim-Sen Genel Merkezi önünde protesto edildi. Karar Hükmünde Kararname (KHK) ile işine son verilen akademisyen Nuriye Gülmen’in de katıldığı eylemde Eğitim-Sen Hatay Şubesi eski yöneticisi Pelin Akbaş, sendika üyesi Mehmet Dersulu ve Hüseyin Sönmez yer aldı.

207,731BeğenenlerBeğen
7,865TakipçilerTakip Et

GazeteDuvar’ın haberine göre, Eğitim-Sen Hatay Şubesi’ne atanan yeni yönetimi ‘kayyım’ olarak nitelendiren Gülmen, “22 Eğitim-Sen üyesi hakkında açılan soruşturma neticesinde ben de dahil olmak üzere 13 üye ihraç talebi ile genel kurula sevk edildik. İhraç edilmek istenen üyelerden 7’si Hatay Şubesi’nden. Bu arkadaşlarımız hakkında başlatılan soruşturma neticesinde arkadaşlarımız görevden alındı. Biz bu ihraçlara karşı çıktığımız, ihraçlara karşı arkadaşlarımızı direnmeye davet ettiğimiz için bizi sendikadan atmalarını doğru bulmuyoruz. Soruşturmaların geri çekilmesini, Hatay Şube’ye atanan yönetimin geri çekilmesini ve direnişçi ve kamu emekçilerinin sendikadan tasfiye edilmemesini talep ediyoruz” dedi.

Eğitim-Sen, Merkez Yürütme Kurulu ve üyelerinin hedef gösterilmesi, hakaret, sendikayı itibarsızlaştıran faaliyetlerde bulunma gibi iddialarla bazı üyeler hakkında disiplin soruşturması açmış; bu isimlerin bir kısmı için “ilk genel kurulda üyelikten ihraç edilmesi talebiyle üyeliğin askıya alınması” kararı almıştı.

loading...

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? İbrahim Kalın’dan açıklama

Gazeteci Candaş Tolga Işık, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'a hafta sonu sokağa çıkma yasağı ile ilgili belirsizliği sordu.

Mustafa Hoş: Gezi bu toprakların gördüğü en delikanlı direnişlerden biridir

Gazeteci Mustafa Hoş, gazeteci Atakan Sönmez'in gündeme dair sorularını yanıtladı. Gezi davasında yargılanan sanıkların hiç birinin yargılanmaması gerektiğinin altını çizen Mustafa Hoş, "Asıl hesap vermesi gerekenler o gencecik çocukları katledenlerdir" dedi.

Avusturya fena karıştı: Ataması olay olan “Büyükelçi Ozan Ceyhun Hıristiyanları aşağıladı” iddiası

Avusturya Büyükelçisi Ozan Ceyhun'un AKP destekli Ramazan toplantısında Hıristiyan ve Avusturya değerlerini rencide edici ifadelere yer verdiği iddiası Viyana'ya bir bomba gibi düştü. Açıklama için Uyum Bakanlığına davet edilen “eski solcu” Ceyhun, “Yanlış anlaşıldım” derken, konuşmanın videosunda yer alan ifadelerin kuşkuya yer bırakmadığı ileri sürüldü. 

CHP’li isim AKP’nin blöfünü gördü el yükseltti: Toplumu birleştiren partiyiz pilavdan dönenin kaşığı kırılsın deriz!

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, Fatma Karaağaç'la Gündem Özel'in konuğu oldu. Erken seçim iddialarını değerlendiren CHP'li Karabat, iktidar temsilcilerinin de bu konuda kafa karışıklığı yaşadığını belirtti. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum'un erken seçime ilişkin "Yeni sistemde erken seçim yoktur, ancak seçim yenilenir" sözlerini hatırlatan Karabat, "Kafaları gerçekten karışık neyi nasıl yapacaklarını da bilmiyorlar" dedi.

AKP’nin kalesi Esenler’de erken seçim istiyor musunuz sorusuna birbirinden ilginç yanıtlar!

Yurttaş TV Ak Parti'nin kalesi Esenler'de erken seçim hakkında yurttaşlara görüşünü sordu.
207,731BeğenenlerBeğen
7,865TakipçilerTakip Et