Egemen Bağış yine gündemde: Zarrab konuştu o bu tweeti attı

Reza Zarrab, Bağış hakkındaki iddialarını sıralardan Egemen Bağış bu tweeti attı.

207,596BeğenenlerBeğen
7,894TakipçilerTakip Et

Reza Zarrab’ın ABD’de yaptığı itiraflarda yer alan isimlerden biri de eski bakan Egemen Bağış oldu. Bağış’ın hem KKTC vatandaşı olması hem de ABD’de duruşma devam ederken attığı kandil mesajı dikkat çekti.

“Eski AB Bakanı Egemen Bağış Aktif Bank’ta hesap açmam için yardım etti” diyen Zarrab’ın sözleri sonrası Bağış’ın yapacağı açıklamalar merak konusuyken, Bağış’ın KKTC vatandaşlığı da yeniden gündemde. Zarrab mahkeme salonunda ifade verirken Egemen Bağış da Twitter hesabından Mevlid Kandili mesajı paylaştı. Twitter kullanıcıları bunun üzerine ‘bakara-makara’ iddialarını hatırlattı. Bağış’ın kandil mesajında kandil kelimesini bile ‘kandillinizi’ tebrik ediyorum diye yazması da takipçilerin dikkatlerden kaçmadı.

Bağış INTERPOL korkusu nedeniyle KKTC vatandaşı oldu iddiası

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış’ın KKTC vatandaşı olmasıyla ilgili önemli bir iddiada bulunmuştu. Özcan, “Tuhaf şeyler oluyor. Bakara-makara diye tweet atan Egemen Bağış aniden KKTC vatandaşı oluverdi. ABD’nin zaten vatandaşıydı. Şimdi KKTC sevdası nereden çıktı? KKTC INTERPOL’ün üyesi değil. INTERPOL’den bir karar çıksa KKTC vatandaşları bundan etkilenmeyecek. Çok mu şüpheli düşünüyoruz” diye konuştu.

loading...

Saray, Soylu’ya tuzak mı kurdu? Sokağa çıkma yasağının iptali ne anlama geliyor?

Bu gelişmeler İçişleri Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı arasında bir problem anlamına geliyor mu?

İkinci Süleyman Soylu vakası

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasakları konusunda ikinci kez boşa düştü.

‘İktidar, istediği vekili cezaevine koyar’

Hukukçular, CHP’li Enis Berberoğlu ve HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesini değerlendirdi.

Ahmet Hakan’dan aç-kapa rezaletini aklama yazısı: Biliyorum, bazılarını kesmeyecek bu hikâye

İktidarın bile tam olarak açıklayamadığı sokağa çıkma skandalını aklamaya çalışan Ahmet Hakan, yaşanan 48 saatin hikayesini, 'Biliyorum, bazılarını kesmeyecek bu hikâye' diye kaleme aldı.

Bu iki fotoğraf siyasetin saflaşma kutuplarını oluşturacak

Bu iki fotoğraf önümüzdeki dönemde siyasetin saflaşma kutuplarını oluşturacak.
207,596BeğenenlerBeğen
7,894TakipçilerTakip Et