Salı / 19 Ocak 2021

Egemen Bağış yine gündemde: Zarrab konuştu o bu tweeti attı

Reza Zarrab, Bağış hakkındaki iddialarını sıralardan Egemen Bağış bu tweeti attı.

Reza Zarrab’ın ABD’de yaptığı itiraflarda yer alan isimlerden biri de eski bakan Egemen Bağış oldu. Bağış’ın hem KKTC vatandaşı olması hem de ABD’de duruşma devam ederken attığı kandil mesajı dikkat çekti.

“Eski AB Bakanı Egemen Bağış Aktif Bank’ta hesap açmam için yardım etti” diyen Zarrab’ın sözleri sonrası Bağış’ın yapacağı açıklamalar merak konusuyken, Bağış’ın KKTC vatandaşlığı da yeniden gündemde. Zarrab mahkeme salonunda ifade verirken Egemen Bağış da Twitter hesabından Mevlid Kandili mesajı paylaştı. Twitter kullanıcıları bunun üzerine ‘bakara-makara’ iddialarını hatırlattı. Bağış’ın kandil mesajında kandil kelimesini bile ‘kandillinizi’ tebrik ediyorum diye yazması da takipçilerin dikkatlerden kaçmadı.

Bağış INTERPOL korkusu nedeniyle KKTC vatandaşı oldu iddiası

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış’ın KKTC vatandaşı olmasıyla ilgili önemli bir iddiada bulunmuştu. Özcan, “Tuhaf şeyler oluyor. Bakara-makara diye tweet atan Egemen Bağış aniden KKTC vatandaşı oluverdi. ABD’nin zaten vatandaşıydı. Şimdi KKTC sevdası nereden çıktı? KKTC INTERPOL’ün üyesi değil. INTERPOL’den bir karar çıksa KKTC vatandaşları bundan etkilenmeyecek. Çok mu şüpheli düşünüyoruz” diye konuştu.

Son Haberler