Ebru Gündeş’in yeni albümündeki gizli Reza Zarrab mesajları

Şarkıcı Ebru Gündeş, beş yıllık suskunluğunu “Aşık” isimli yeni albümüyle bozdu.

Habertürk yazarı Esin Övet, Gündeş’in yeni albümündeki şarkılarla hem eşi Reza Zarrab’a hem de kendisini hedef alanlara mesaj verdiğini öne sürdü.

Esin Övet, “Ebru Gündeş her soruya yanıt vermiş” başlıklı yazısında, “Düşüncelerini, Reza Zarrab’a olan aşkını, özlemini, kızgınlığını, isyanını. Hakkında çıkan her türlü yoruma bakış açısını. Her şeyi ama her şeyi anlatmış”ifadelerini kullandı.

İşte o yazı…

Beş yıl aradan sonra çıkarttığı “Aşık” albümünde her şeyi anlatmış aslında Ebru Gündeş.

Düşüncelerini, Reza Zarrab’a olan aşkını, özlemini, kızgınlığını, isyanını.

Hakkında çıkan her türlü yoruma bakış açısını. Her şeyi ama her şeyi anlatmış.

-Gidiniz’i dinlediğim an “Üstüme alındım bayağı bizlere laf söylüyor” dedim. Çünkü Ebru Gündeş yıllardır tek bir kelime dahi etmiyor. Hatta Ebru Gündeş’in konuşmaması ve yorum yapmaması hakkında ki düşüncemi bir yazı ile anlaşmış ve “Konuşmadıkça para kazanıyor. Çıktığı her mekan tıklım tıklım doluyor. Çünkü merak uyandırıyor” demiştim. “Gidiniz” de de yanıt vermiş işte. Hatta Sevimli, sempatik bir şarkı olmuş. Şebnem Sungur yazmış sözlerini. Gökhan Tepe de müziklerini yapmış.

-Aşık diğer en iddialı şarkı. Bu şarkı çıkış şarkısı oldu ve Metin Arolat klip çekti. Dillere dolanacak. Şarkıyı dinlerken Ebru Gündeş’in, Reza Zarrab’a olan aşkını dinliyorsunuz. Yani “Aşk her şeyi affeder. Aşk bu iyiyi de, kötüyü sever” diyor şarkı.

Diğer şarkılarda ise “Ben de Bir İnsan Evladıyım”, “Çağırın Gelsin”, “Dibe Vurgun”, “Çubuk Unutma” derken adeta Reza Zarrab’a mesajları dinliyorsunuz. İki senedir geçen süreyi adım adım gözlemliyorsunuz.

Mesajlarla yüklü bir albüm anlayacağınız.

Albümde daha önce başkalarının seslendirdiği “Cennet”, “Tanrım Nerden” ve “Kim bu Gözlerindeki Yabancı” şarkıları var ki bunlarda mesaj içerikli. Ama Ebru Gündeş’in yorumu ile devleşmiş şarkılar.

Albüme uymuş ve tam olmuş. Olmasa eksik kalırmış.

Yaşanan onca şey, Reza Zarrab gerçekleri derken şöyle bir gerçek var ki, Ebru Gündeş’in yorumu ve sesi inanılmaz.

Diyecek laf bulamıyorsunuz.

Ve beş yıl aradan çıkarttığı albüm ile müzik dünyasında ciddi bir hareketlilik getirecek gibi.

AKP’li belediyelerde bir skandal daha! Arabanın kapısını açmayınca işten çıkardı

Samsun'un Bafra Belediyesi Başkan Yardımcısı Şaban Hüryaşar'ın şoförü olarak görev yapan Salih Küçük, başkan yardımcısının kapısını açmadığı gerekçesiyle görevden alındığını iddia etti.

AKP’yi Cumhurbaşkanlığı forsu taşıyan polisler koruyor

AKP Genel Merkezi’ni koruyan polislerin Cumhurbaşkanlığı forsu taşıdığı iddia edildi. Konuyu gündeme taşıyan İYİP Ankara Milletvekili Halil İbrahim Oral, 'Buradan anlıyoruz ki AKP’deki koruma görevi Cumhurbaşkanlığı Koruma Hizmetleri Genel Müdürlüğündedir' dedi.

Davutoğlu’ndan kendisini dolandırıcılıkla suçlayan Erdoğan’a: Ailelerimizin mal varlıkları araştırılsın

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Şehir Üniversitesi ile ilgili sözlerine yanıt vererek, Cumhurbaşkanı Erdoğan dahil olmak üzere yaşayan eski Cumhurbaşkanları ve Başbakanların ailelerinin mal varlıklarının araştırılmasını önerdi.

Sıkı durun… Yandaş Sevilay, Erdoğan’ı ucundan eleştirdi: Dikkat çeken Aydın Doğan pozu!

Yandaş kimliğiyle bilinen Habertürk yazarı Sevilay Yılman Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı 'ucu'ndan eleştirdi. 

AKP’yle anlaşıp Ahmet Necdet Sezer’e Türkiye’nin en gizli FETÖ’cüsü diyen Cem Uzan’a Ayşenur Arslan’dan bomba yanıt

İktidarla anlaşıp yakın zamanda Türkiye'ye döneceği belirtilen Cem Uzan, sosyal medya hesabından bu kez Ahmet Necdet Sezer'i hedef aldı. Uzan'a yanıt Ayşenur Arslan'dan geldi. 
210,579BeğenenlerBeğen
4,592TakipçilerTakip Et