Pazartesi / 13 Temmuz 2020

Dünyaya rezil olan Pelikancı Hilal Kaplan’ı ilk savunan bakın kim oldu?

Yaptığı hareketle dünyaya rezil olan Yandaş Hilal Kaplan'ı ilk savunan Vatan Partililer oldu. 

206,907BeğenenlerBeğen
8,630TakipçilerTakip Et

ABD Başkanı Donald Trump ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın basın toplantısına Hilal Kaplan’ın yandaşlığı damga vurmuştu.

ABD Başkanı Trump kendisine soru sorup Erdoğan’ı es geçen Hilal Kaplan’a “Şimdi Başkan’a bir soru sorabilirsin. Aynı gazeteci. Gazeteci olduğuna emin misin? Türkiye hükümeti adına çalışıyor olmayasın, bu sorudan sonra” demişti.

Yaptığı hareketle dünyaya rezil olan Yandaş Hilal Kaplan’ı ilk savunan Vatan Partililer oldu.

Dünyaya rezil olan Hilal Kaplan’dan açıklama: Trump şaka yaptı

Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan ‘Hilal Kaplan’ın sorusu, ülkesini seven bir gazetecinin sorması gereken sorudur. Millî mevziden sorulmuştur. ‘ dedi.

Pelikancı Hilal Kaplan Ulusal Kanal’a desteğe çağırdı

Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ‘Sayın Hilal Kaplan’ın sorusu, ülkesini seven bir gazetecinin sorması gereken sorudur. Millî mevziden sorulmuştur. Tuhaf olan Kaplan’ın sorusunu geçiştiren Trump’ın nezaketsizliğini alkışlayanların olması.’ ifadelerini kullandı.

Trump’tan kendisine soru soran Hilal Kaplan’a: Siz gazeteci olduğunuza emin misiniz?

TGB’DEN HİLAL KAPLAN’A DESTEK

Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı Yıldırım Gençer sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ‘#GazeteciDediğin ülkesinden yana taraf olur. Hilal Kaplan’ın hangi cümlesine karşısınız? Mazlum Kobani’nin düzenlediği saldırıları, Trump’ın yüzüne vurmasından mı rahatsızsınız? Tebrikler Hilal Kaplan’ dedi.

NE OLMUŞTU? 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Türkiye saatiyle gece yarısı ABD Başkanı Donald Trump’la kameraların karşısına geçti.

İki lider, açıklama yaptıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Amerikalı gazetecilerin ardından Trump, Türk heyetine dönerek; “Türkiye’den arkadaş canlısı bir gazeteci. Arkadaş canlısı lütfen. Burada onlardan çok yok.” dedi ve Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan’a söz verdi.

Kaplan, Donald Trump’a şu soruyu yöneltti; “Obama’nın kusurlu dış politikalarını devraldınız. Bu kusurlardan birisi ABD’yi terörist gruplara ortak ettirmekti. PKK ve Suriye’de YPG. Siz bunun ABD-Türkiye ilişkilerine verdiği hasarı düzeltmeye çalışıyorsunuz. Ancak, siz aynı zamanda YPG’nin sözde liderini Beyaz Saray’a davet ettiniz. İsmi Mazlum Kobani. Ve bu kişi Türkiye’de en az 18 terörist saldırıdan sorumlu, bu saldırılarda 184 askerin ve 48 sivilin ölümüne sebep oldu. Bugünkü toplantıdan sonra, hala onu Beyaz Saray’a çağırmayı düşünüyor musunuz? Ki böyle bir şey Türkiye toplumu için son derece gücendirici ve kırıcı olur. Teşekkürler.”

Trump ise Kaplan’a cevabında Kobani ile ‘iyi bir görüşme’ gerçekleştirdiklerini ifade etti ve ABD’nin hem onunla hem Erdoğan’la ‘çok yakın çalıştığını’ belirtti. Trump “Şimdi Başkan’a bir soru sorabilirsin. Aynı gazeteci. Gazeteci olduğuna emin misin? Türkiye hükümeti adına çalışıyor olmayasın, bu sorudan sonra.” ifadelerini kullandı.

10 YORUM

  1. Chp liyim ama… kadının sorusunda bir abes göremedim Bir şeyi eleştirecekseniz değse iyi olur diye düşünüyorum. Sırf muhalif diye her söylediğini yanlış diye değerlendirmek sizleri Akp eleştirmenlerinden daha haklı kılmıyor

  2. Mademki Tramp bütün bunları yaptı neden Cumhurbaşkanı halen ABD yi ziyaret ediyor e be mal kadın orda senin soru sorman gereken Tramp değil Erdoğan dır mesela Erdoğana şunu sorabilirdin “Türkiye ye bukadar zarar vermiş bir PKK elebaşını Beyazsarayda ağırlayan bir Ülkeyi ve başkanını niye ziyaret ediyorsunuz neden halen ticari anlaşmalar var neden ambargo uygulamıyorsunuz” diyebilirdin. Ama malum Erdoganın ne için orada oldugunu cümle alem biliyor bilmiyorsan ben sana söyleyeyim işin içine Mal varlığı girdi ya tutuştu telâşlandı soluğu ABD de aldı.

  3. kaplanı her nekadar sevmesem de gayet yerinde bir soru sormuş, işin ilginç tarafı abd nin çok iyi çalışmış olması kimin ne olduğunu iyi biliyor olması demek ki yeterli bilgi alınmış ve böyle bir sorunun gelebileceği önceden düşünülmüş cevabıda ona göre verilmiş

  4. Helal olsun gazetecimize sorduğu soru göğsümü kabarttı, gururlandırdı,
    Eskiden yüzüne karşı sorulamayacak sorulardan bir soru ve tam zamanı ve yerinde oldu tebrik ederim….

  5. trump’ın IQ seviyesinde bile kadın hemen deşifre olmuş. düşünün ki akp seçmeninin halini hala bunları ne olduğunu anlayamadılar. gerçi bu tarz soruları soran abd’li gazeteci çakmalarıda var sadece bizde değil.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Özgür Özel 15 Temmuz üzerinden CHP’yi hedef alan Erdoğan’a açtı ağzını yumdu gözünü!

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz'un en büyük destekçisi CHP'dir'' ifadelerinin ardından CHP'li Özgür Özel'den çok sert yanıt geldi. Özel, ''15 Temmuz'daki duruşumuz bellidir, nettir, ertesi gün bizi övenlerin bu cümleleri kurması utanmazlıktır, hadsizliktir!" dedi.

İBB, Heybeliada’daki yangına çok sayıda araç ve helikopterle müdahale etti!

İBB, ekipleri Heybeliada’da çıkan orman yangınına 3 helikopter ve çok sayıda araçla müdahale etti.

Ağızlarındaki bakla yobaz televizyonunda çıktı: “Hilafet geri gelmeli, Merkezi de Ayasofya olabilir”

Akit TV'de 'Pazar Manşeti' programında Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması konuşulduğu sırada konu hilafete geldi. Programın sunucusu Fatin Dağıstanlı, konuğu Musa Biçkioğlu'na "Bunun arkasından bir de hilafetin gelmesi gerekmez mi?" diye sordu.

İBB’nin 565 milyon TL’lik metro kredisine skandal asfalt haczi!

İBB'nin metro projesi için yurt dışından bulduğu ve haczi kabil olmayan krediye, önceki dönemin asfalt şirketi olan Met-Gün İnşaat tarafından haksız şekilde 565 milyon TL'lik haciz uygulandı. Metro parası, eski dönemin asfalt borcuna ödendi.

AKP’nin ucuz hamlesinin ardından Yunanistan böyle tehdit etti: Biz de Atatürk Müzesi’ni dönüştürmeliyiz

"Selanik'teki Atatürk Müzesi'nin (Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ev) 'Pontus Rum ya da Helenizm soykırımı müzesine' dönüştürmeliyiz"
206,907BeğenenlerBeğen
8,630TakipçilerTakip Et