Dünyaya rezil olan Pelikancı Hilal Kaplan’ı ilk savunan bakın kim oldu?

Yaptığı hareketle dünyaya rezil olan Yandaş Hilal Kaplan'ı ilk savunan Vatan Partililer oldu. 

ABD Başkanı Donald Trump ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın basın toplantısına Hilal Kaplan’ın yandaşlığı damga vurmuştu.

ABD Başkanı Trump kendisine soru sorup Erdoğan’ı es geçen Hilal Kaplan’a “Şimdi Başkan’a bir soru sorabilirsin. Aynı gazeteci. Gazeteci olduğuna emin misin? Türkiye hükümeti adına çalışıyor olmayasın, bu sorudan sonra” demişti.

Yaptığı hareketle dünyaya rezil olan Yandaş Hilal Kaplan’ı ilk savunan Vatan Partililer oldu.

Dünyaya rezil olan Hilal Kaplan’dan açıklama: Trump şaka yaptı

Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan ‘Hilal Kaplan’ın sorusu, ülkesini seven bir gazetecinin sorması gereken sorudur. Millî mevziden sorulmuştur. ‘ dedi.

Pelikancı Hilal Kaplan Ulusal Kanal’a desteğe çağırdı

Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ‘Sayın Hilal Kaplan’ın sorusu, ülkesini seven bir gazetecinin sorması gereken sorudur. Millî mevziden sorulmuştur. Tuhaf olan Kaplan’ın sorusunu geçiştiren Trump’ın nezaketsizliğini alkışlayanların olması.’ ifadelerini kullandı.

Trump’tan kendisine soru soran Hilal Kaplan’a: Siz gazeteci olduğunuza emin misiniz?

TGB’DEN HİLAL KAPLAN’A DESTEK

Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı Yıldırım Gençer sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ‘#GazeteciDediğin ülkesinden yana taraf olur. Hilal Kaplan’ın hangi cümlesine karşısınız? Mazlum Kobani’nin düzenlediği saldırıları, Trump’ın yüzüne vurmasından mı rahatsızsınız? Tebrikler Hilal Kaplan’ dedi.

NE OLMUŞTU? 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Türkiye saatiyle gece yarısı ABD Başkanı Donald Trump’la kameraların karşısına geçti.

İki lider, açıklama yaptıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Amerikalı gazetecilerin ardından Trump, Türk heyetine dönerek; “Türkiye’den arkadaş canlısı bir gazeteci. Arkadaş canlısı lütfen. Burada onlardan çok yok.” dedi ve Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan’a söz verdi.

Kaplan, Donald Trump’a şu soruyu yöneltti; “Obama’nın kusurlu dış politikalarını devraldınız. Bu kusurlardan birisi ABD’yi terörist gruplara ortak ettirmekti. PKK ve Suriye’de YPG. Siz bunun ABD-Türkiye ilişkilerine verdiği hasarı düzeltmeye çalışıyorsunuz. Ancak, siz aynı zamanda YPG’nin sözde liderini Beyaz Saray’a davet ettiniz. İsmi Mazlum Kobani. Ve bu kişi Türkiye’de en az 18 terörist saldırıdan sorumlu, bu saldırılarda 184 askerin ve 48 sivilin ölümüne sebep oldu. Bugünkü toplantıdan sonra, hala onu Beyaz Saray’a çağırmayı düşünüyor musunuz? Ki böyle bir şey Türkiye toplumu için son derece gücendirici ve kırıcı olur. Teşekkürler.”

Trump ise Kaplan’a cevabında Kobani ile ‘iyi bir görüşme’ gerçekleştirdiklerini ifade etti ve ABD’nin hem onunla hem Erdoğan’la ‘çok yakın çalıştığını’ belirtti. Trump “Şimdi Başkan’a bir soru sorabilirsin. Aynı gazeteci. Gazeteci olduğuna emin misin? Türkiye hükümeti adına çalışıyor olmayasın, bu sorudan sonra.” ifadelerini kullandı.

10 YORUM

  1. Mademki Tramp bütün bunları yaptı neden Cumhurbaşkanı halen ABD yi ziyaret ediyor e be mal kadın orda senin soru sorman gereken Tramp değil Erdoğan dır mesela Erdoğana şunu sorabilirdin “Türkiye ye bukadar zarar vermiş bir PKK elebaşını Beyazsarayda ağırlayan bir Ülkeyi ve başkanını niye ziyaret ediyorsunuz neden halen ticari anlaşmalar var neden ambargo uygulamıyorsunuz” diyebilirdin. Ama malum Erdoganın ne için orada oldugunu cümle alem biliyor bilmiyorsan ben sana söyleyeyim işin içine Mal varlığı girdi ya tutuştu telâşlandı soluğu ABD de aldı.

  2. Chp liyim ama… kadının sorusunda bir abes göremedim Bir şeyi eleştirecekseniz değse iyi olur diye düşünüyorum. Sırf muhalif diye her söylediğini yanlış diye değerlendirmek sizleri Akp eleştirmenlerinden daha haklı kılmıyor

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Meclis’te Alevi önergesi kavgası… MHP’lilerden ‘git’ diyen Tanrıkulu’na ‘it’ saldırısı

TBMM Genel Kurulu’nda, HDP Grubunun Alevilere yönelik gerçekleşen sistematik saldırıların detaylı olarak araştırılması için Meclis başkanlığına verdiği araştırma önergesinin görüşülmesi sırasında tartışma yaşandı.

Ali Babacan cephesinden AKP çıkışı: ‘Hasmı olmayacağız’

Yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren Ali Babacan cephesinden AKP'ye karşı izlenecek tutum hakkında açıklama geldi.

‘Alevilere yönelik saldırılar araştırılsın’ önergesi reddedildi

Alevilere yönelik saldırılar araştırılsın önergesi TBMM Genel Kurulu'nda yapılan oylamada reddedildi.

Erdoğan – Trump görüşmesine ilişkin Beyaz Saray’dan açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NATO liderler Zirvesi kapsamında ABD Başkanı Donald Trump’la bir araya geldi.

Ceren Özdemir cinayetinin katil zanlısı böyle yakalandı! Linç girişimi…

Ordu'nun Altınordu ilçesinde 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'in bıçaklı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin bir şüpheli yakalandı.
210,629BeğenenlerBeğen
4,582TakipçilerTakip Et