Pazartesi / 13 Temmuz 2020

Dünyaya rezil olan Hilal Kaplan’dan açıklama: Trump şaka yaptı

ABD Başkanı Donald Trump'a sorduğu soru ve aldığı ironik yanıt ile sosyal medyanın gündemine oturan Sabah yazarı Hilal Kaplan, ilk kez konuştu.

206,907BeğenenlerBeğen
8,630TakipçilerTakip Et

ABD Başkanı Donald Trump’a sorduğu soru ve aldığı ironik yanıt ile sosyal medyanın gündemine oturan Sabah yazarı Hilal Kaplan, ilk kez konuştu.

Sabah yazarı Hilal Kaplan, dün Trump’a sorduğu soru yöneltmeden önce Erdoğan, “Evet Hilal Hanım buyur” ifadeleriye Kaplan’dan sorusunu sormasını isterken Trump, “Türkiye’den dostane bir insan lütfen, yalnızca arkadaş canlısı gazetecileri görmek isteriz. Etrafta onlardan fazla yok” ifadesini kullandı.

Dünyaya rezil olan Pelikancı Hilal Kaplan’ı ilk savunan bakın kim oldu?

Kaplan’ın Mazlum Kobani sorusunu yanıtlayan Trump daha sonra Erdoğan’ı işaret ederek “Şimdi başkana bir soru sorabilirsin, aynı gazeteci. Gazeteci olduğuna emin misin? Türkiye hükümeti için çalışıyor olmayasın, bu sorudan sonra” dedi.

Kaplan, o an neler yaşadığını ilk kez anlattı. A Haber’e konuşan Hilal Kaplan, “Mazlum Kobani’nin eli kanlı bir katil olduğunu bildiğimiz için o soruyu sordum. Ve bu teröristi senato ve meclis de ağırlamak istiyor. Bu skandal bir şey aslında.” dedi.

Hilal Kaplan’ın ifadeleri şu şekilde:

“Çarpıtmak artık bazılarının kariyeri olmuş. Biz orada hiç soru sormasak, ‘uçaktaki gazeteciler gidiyorlar, hiç soru sormadan dönüyorlar’, Trump’ı memnun eden bir şey sorsak ‘Trump’a yakın görünmek için’ diyecekler. Trump’ı sıkıştıran bir soru sorduk onda da yine çarpıtacak bir şey buldular. Çok üzerinde durmak istemiyorum o yüzden. Söylenen de sadece basit bir espriydi aslında. Esas mevzu burada ABD’nin kalbinde Beyaz Saray’da başkana ‘Bu katili Beyaz Saraya Davet etmeyi düşünüyor musunuz? Çünkü bu çok gücendirici olacaktır’ diye ifade etmekti yüzüne benim amacım. Toplantıda malesef YPG ile ilgili başka bir soru sorulmadı.

Trump, net bir cevap veremedi. bu da önemli bir kazanım olarak görüyorum. Obama döneminde Ferhat Abdi Şahin’e plaketler verildi. Zaten ABD’nin askeri kanadı muhatap alıyor. Dış işleri bakanlığı da vize verilmesi noktasında olumlu görüş bildirebiliyor. Biz Merasim Sokağı, Vodafone Park’ı, Güngören’i unutmayacağız. Terör saldırılarını unutmayacağız. Her seferinde bunu onlara hatırlatmak, bizim şehitlerimizin kanı üzerinden böyle bir şey yapamazsınız’ demek. Erdoğan ile ilişkisine zarar vermekten kaçındığı için kaçamak bir cevap verdi Trump. ”

Trump’tan kendisine soru soran Hilal Kaplan’a: Siz gazeteci olduğunuza emin misiniz?

Kaplan, Erdoğan – Trump basın açıklamasının ardından İngilizce olarak ABD Başkanına şu soruyu yöneltmişti:

“Obama’nın kusurlu dış politikalarını devraldınız. Bu kusurlardan birisi ABD’yi terörist gruplarla ortaklık ettirmekti. PKK ve Suriye’de YPG. Siz bunun ABD-Türkiye ilişkilerine verdiği hasarı düzeltmeye çalışıyorsunuz. Ancak siz aynı zamanda YPG’nin sözde liderini Beyaz Saray’a davet ettiniz. İsmi Mazlum Kobani. Ve bu kişi Türkiye’de en az 18 terörist saldırıdan sorumlu, bu saldırılar da 184 askerin ve 48 sivilin ölümüne sebep oldu. Bugünkü toplantıdan sonra hala onu Beyaz Saray’a çağırmayı düşünüyor musunuz? Ki böyle bir şey Türkiye toplumu için son derece gücendirici ve kırıcı olur.”

9 YORUM

  1. Ya isminiz halkweb. Amereikan karşıtı olduğunuzu isminizle güya iddia ediyorsunuz. Amerikaya karşı sorulan sorudan rahatsız oluyorsunuz. Tuhafsınız..

  2. Bu sorudan rahatsız olmak, Rezil oldu demek tam bir pkk lı olmak demektir. Hilal Kaplan da trumpa sen de başkan olduğundan emin misin demeliydi.

  3. Cumhurbaşkanı bu konularda çok tecrübeli ne yapacağını bilen özgüvenli ona muhalif olanlarda soylemeselerde bunu biliyorlar hilal önceden hazırlanmış büyük ihtimalle soracağı soruyu Erdoğan a gostermişde olabilir lakin Tramp bu sorudan güzel bir hamleyle sıyrıldı bu Amerikalılar için PYD bizim için terörist miş umurlarinda değil onlarin işine menfaatine yariyormu bu önemli bunlar böyle bunlardan birşey alacaksan Erdoğan gibi tuttuğunu koparan yerinde kabadayı yerinde kurnaz bazen kör bazen sağır olucan pasif kalırsan saniyede gündemden düşersin devlet işlerinde helede ABD Rusya Avrupa da gurur para etmiyor Erdoğan işini biliyor

  4. soru falan sormadı. hükümet sözcüsü gibi konuştu. aynen trup’ ın dediği gibi. son cümlenin sonunda soru işareti olması soru sorduğu anlamına gelmez. asıl garip olan eski bir fetöcünün ikinci sorduğu soru 🙂

  5. Asil rezil olan ABD baskani Mr. Trump’dir. Basin toplantisinda bir terorist orgut ve liderle is birligi yaptigi yuzune vurulmustur. Bu soruyu soran gazeteci muhabire helal olsun.

  6. Rezil olan bu atılan başlık surulması gereken soruyu tamda gündeminde sormuş. Helal sana Hilal hanım aynen devam halk veb şimdi sen rezil ol utan bu nasıl başlık.

  7. aslına bakarsan hilal kaplan tam yerinde on numara bir soru yapıştırmış helal olsun ama bu soruya cevab verebilecek dangalak tranp resmen soruyu savuşturmuş brova hilal kaplana tebrikler

    • HAKLISIN TERÖRİSTLERİ KOLAYANLARLA BESLEYENLERLE BİRLİK OLUNMAZ. AMA BU KADAR HAKARETEN SONRA NİYE GİTTİ BİLEMİYORUM. GİTMESE ÇOK İYİYDİ

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Özgür Özel 15 Temmuz üzerinden CHP’yi hedef alan Erdoğan’a açtı ağzını yumdu gözünü!

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz'un en büyük destekçisi CHP'dir'' ifadelerinin ardından CHP'li Özgür Özel'den çok sert yanıt geldi. Özel, ''15 Temmuz'daki duruşumuz bellidir, nettir, ertesi gün bizi övenlerin bu cümleleri kurması utanmazlıktır, hadsizliktir!" dedi.

İBB, Heybeliada’daki yangına çok sayıda araç ve helikopterle müdahale etti!

İBB, ekipleri Heybeliada’da çıkan orman yangınına 3 helikopter ve çok sayıda araçla müdahale etti.

Ağızlarındaki bakla yobaz televizyonunda çıktı: “Hilafet geri gelmeli, Merkezi de Ayasofya olabilir”

Akit TV'de 'Pazar Manşeti' programında Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması konuşulduğu sırada konu hilafete geldi. Programın sunucusu Fatin Dağıstanlı, konuğu Musa Biçkioğlu'na "Bunun arkasından bir de hilafetin gelmesi gerekmez mi?" diye sordu.

İBB’nin 565 milyon TL’lik metro kredisine skandal asfalt haczi!

İBB'nin metro projesi için yurt dışından bulduğu ve haczi kabil olmayan krediye, önceki dönemin asfalt şirketi olan Met-Gün İnşaat tarafından haksız şekilde 565 milyon TL'lik haciz uygulandı. Metro parası, eski dönemin asfalt borcuna ödendi.

AKP’nin ucuz hamlesinin ardından Yunanistan böyle tehdit etti: Biz de Atatürk Müzesi’ni dönüştürmeliyiz

"Selanik'teki Atatürk Müzesi'nin (Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ev) 'Pontus Rum ya da Helenizm soykırımı müzesine' dönüştürmeliyiz"
206,907BeğenenlerBeğen
8,630TakipçilerTakip Et