Cuma / 26 Şubat 2021

Dünyadaki en tuhaf 5 insan

Dünyada başka kimsede olmayan tuhaflıkları olan insanlar da var. Bazıları kendilerine çok garip bir hayat seçti, bazıları hayatlarındaki ölümcül olaylardan sonra süper güçler kazandı. 

2018 verilerine göre dünyada 7,5 milyardan fazla insan yaşıyor. Görünüşten karakter özelliklerine kadar hepimiz birbirimizden çok farklıyız. Ama tüm bu farklılıklara rağmen aramızda bazı benzerlikler var. Ancak dünyada başka kimsede olmayan tuhaflıkları olan insanlar da var. Bazıları kendilerine çok garip bir hayat seçti, bazıları hayatlarındaki ölümcül olaylardan sonra süper güçler kazandı. Bu insanların çoğu bilim için büyük bir gizemdir, çünkü bilim adamları bile belirli tuhaflıkların ortaya çıkmasına neyin sebep olduğunu gerçekten açıklayamazlar. Sizi tuhaflıkları ile bilim adamlarını şaşırtan beş benzersiz kişiyle tanışmaya davet ediyoruz.

Fotoğrafta - Yakov Tsiperovich, aşağıda tartışılacak

En uzun uykusuzluk

1953 doğumlu ve hala harika görünen Yakov Tsiperovich. Sıradan bir elektrikçiydi, ancak bir gün ilk karısı onu zehirlemeye karar verdi, bu da hayatını büyük ölçüde değiştirdi. Ölümcül zehir gerçekten adamın vücuduna girdi, ama doktorlar onu kurtarmayı başardı. Sağlığı ciddi şekilde zarar gördü ve yeniden yürümeyi öğrenmek zorunda kaldı. Bilim adamları, vücudunda tam olarak ne olduğu hala belirleyemedi, ancak zehirlenme anından itibaren uyku sorunu yaşamaya başladı. Yatay pozisyon alır almaz hemen ayağa kalkmak istiyor ve bu karşı konulamaz bir istek halini alıyor. Aynı zamanda diğer tüm insanlar gibi yoruluyor ve uyumak istiyor. Şu anda Minsk’te yaşadığı ve birkaç on yıldır uyumadığı bildirildi.

Uykusuzluğa rağmen Yakov Tsiperovich zorlukla yaşlanıyor

Dünyanın en kirli adamı

2020’de koronavirüs salgını sırasında ellerimizi düzenli olarak nasıl yıkayacağımızı zaten öğrendik. Ancak İran’da 60 yıldır yıkanmayan Amu Haji adında 80 yaşında bir adam var. Bir dizi başarısızlık ve psikolojik travmaya başlayan gençlik yıllarından itibaren kişisel hijyeni reddetti. Evi kirli bir sığınak ancak halk onun için soğuk havalarda taşınacağı bir tuğla ev inşa etti. Adam hala yıkanmayı reddediyor, çünkü vücudunun zaten kirlenmeye o kadar alışkın olduğuna ve yıkandıktan sonra bir şeyle enfekte olacağına inanıyor. Yaşlı adam Guinness Rekorlar Kitabında listelenmiştir.

60 yıldır yıkanmayan Amu Hacı

En güçlü çocuk

Eğitim sitelerinin sayfalarında muhtemelen kaslı çocukları okudunuz. Bunlardan biri, profesyonel sporcuları zaten 14 yaşında yetenekleriyle kendine hayran bırakan Jake Schellenschlyager. Sıradan bir çocuğa benziyor ama kendisinden 2 kat daha ağır bir yükü kaldırabiliyor. Vücudunu iyi durumda tutmak için günde birkaç saat spor salonunda çalışıyor. Halterini kaldırması ve birçok kez pull-up yapması gerekiyor. Kısa bir süre önce, 136 kilogram ağırlığındaki bir halteri kaldırarak kendi rekorunu kırdı. Profesyonel sporcular böyle bir ağırlığı kolayca kaldırabilir gibi görünebilir. Ancak yaş ve kilo kategorisindeki sporcular arasında bu adam açık bir lider.

Jake Schellenschlyager, dünyanın en güçlü çocuklarından biridir

Japonya’dan Çılgın Bilim Adamı

Yoshiro Nakamatsu adlı bir Japon, tarihteki en büyük beş bilim adamından biri olarak anılır. 85 yaşında bir adam, hayatında 3300 icat yaptığını iddia ediyor. Ona göre, daha çok disket olarak bilinen ilk disketleri yaratan oydu. Buna inanmak zor, ancak bazı garip cihazlar gerçekten onun ellerinin işi. Annesi sayesinde 3 yaşından itibaren fizik ve kimya okudu. Belki de bundan dolayı 14 yaşında, Japonya’da bugün bile kullanılan soya sosunu doldurmak için bir pompa icat etti. 2005 yılında yediği her şeyi fotoğraflamak ve araştırmak için Shnobel Ödülü’nü aldı.

Yoshiro Nakamatsu mucidi

En iyi hafıza

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yaşayan Jill Price, dünyadaki en iyi hafızaya sahip. Bilim adamları hala tam olarak nasıl olduğunu anlayamıyor, ancak bu kadın 12 yaşından itibaren hayatında olan her şeyi hatırlıyor. Ona herhangi bir tarih verebilirsiniz ve o size o gün dünyada tam olarak ne olduğunu söyleyecektir. Ayrıca günün belli bir noktasında ne yaptığını ve ne tür müzik çaldığını da size söyleyebilir. Birçok kişi Jill Price’ın ki gibi bir hafızaya sahip olmak ister. Sadece bunun bir dezavantajı var – hayatının kötü anlarını bile hatırlıyor.

Jill Price - her şeyi hatırlayan kadın

Son Haberler