DSP’den şok eden sözler: “CHP kapatılmalı”

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, daha önce ‘Atatürk’ün partisine küsülmez’ diyerek CHP’den ayrılacağı iddialarını yalanlayan Muharrem İnce’nin DSP’nin başına geçip geçmeyeceğini bu kez DSP kanadına sordu. İddiayı yalanlayan DSP Genel başkan Tadımcısı Uğur Gürel ise CHP’nin kapatılması gerektiğini söyledi. Alçı’nın yazısında ilgili bölüm şöyle: CHP’den DSP’ye geçişler arttıkça kulisler kaynamaya başladı. Malum CHP ve muhalefet denince akla […]

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, daha önce ‘Atatürk’ün partisine küsülmez’ diyerek CHP’den ayrılacağı iddialarını yalanlayan Muharrem İnce’nin DSP’nin başına geçip geçmeyeceğini bu kez DSP kanadına sordu.

İddiayı yalanlayan DSP Genel başkan Tadımcısı Uğur Gürel ise CHP’nin kapatılması gerektiğini söyledi.

Alçı’nın yazısında ilgili bölüm şöyle:

CHP’den DSP’ye geçişler arttıkça kulisler kaynamaya başladı. Malum CHP ve muhalefet denince akla Muharrem İnce geliyor. Dün bana başta canlı yayında Ebru Baki olmak üzere birçok kişi aynı soruyu sordu: “Acaba CHP’de aradığını bulamadığı için Muharrem İnce de DSP’ye mi gidecek? Genel Başkan mı olacak?”

Ben bu sorunun cevabını iki tarafta da aradım. Önce DSP. Zira diyelim İnce gitmek istedi, DSP buna nasıl bakar?

İNCE’DEN 4-5 KAT DONANIMLI İSİMLER VAR

Genel Başkan Yardımcısı Uğur Gürel çok açık bir şekilde olumsuz yanıt verdi: “Muharrem İnce’yi Muharrem İnce yapan DSP değil. Üstelik bizim kendi kadrolarımızda Muharrem İnce’nin 4-5 katı daha donanımlı isimler var.”

CHP’nin ileri gelenlerine sorduğumda ise “Gitmez. CHP’yi bırakmaz. Onun amacı CHP içinde iktidar olmak. Meydanı hiç Kılıçdaroğlu’na bırakır mı?” dediler.

Zaten İnce’nin 31 Mart sonrası yeniden CHP Genel Başkanlığı için kurultay zorlayacağı partinin içinde artık bir sır değil. Herkes her yerde bunu konuşuyor.

DSP Genel Başkan Yardımcısı Gürel: CHP muhalefetin önünü tıkıyor, kapatılmalı

Önce bir gözlemle başlayayım: DSP ve CHP arasında aday alış verişi ilerledikçe iki parti arasında ton farkı netleşiyor. Bu meseleye çok farklı yaklaşıyorlar. CHP gidenleri suçlayarak, DSP’yi hedef almamaya özen gösteriyor. DSP ise tam aksine, çok sert bir şekilde CHP’ye yükleniyor. CHP’nin kendi seçmenine ihanet ettiğini söylüyor. Gerçek sol partinin kendisi olduğu iddiasını dillendiriyor…

Bu farkı Uğur Gürel’e sorduğumda açıkçası bu kadar sert bir tepki beklemiyordum. Ancak DSP’nin Genel Başkan Yardımcısından öyle sözler işittim ki! “Türkiye’de solun önündeki en büyük engel CHP. Muhalefetin önünü tıkıyor. Ekmeleddin İhsanoğlu, Abdullah Gül gibi projelerle milletin önüne gidilmez. Yazıktır. CHP’nin kapatılması ve tasfiye edilmesi gerekiyor!”

 

Nuh Mete Yüksel’den soruyu soran muhabire: Erdoğan gerekirse yargılanmalı… Beni içeri attıracaksın!

Eski Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesi Başsavcısı Nuh Mete Yüksel, FETÖ'nün siyasi ayağı tartışması konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Erdoğan: Dün bir manevrayla Osman Kavala’yı serbest bırakmaya kalktılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyalist, ulusalcı hatta farklı İslami ekollerden kişilerin FETÖ'cü çıktığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da böyle olabileceğini söyledi. Erdoğan, "Evinin gizli bir yerlerinde 1 dolar olmasından şüphe ettiğini" söyledi.

“Bu dünyada adalet yok” diyen Matematik öğretmeni eğitim sistemini eleştirip intihar etti

Ankara'da özel bir okulda matematik öğretmenliği yapan İnan Avşar intihar etti. Avşar, bir gün önce YouTube'a yüklediği videoda 'Çok mücadele ettim' diyerek eğitim sistemini ve fazla mesai saatlerini eleştirmişti

Bakanlıktan FOX TV’ye arkadaş atışması gibi mesaj: Türkçe anlamıyorsan İngilizce yazıyorum…

İçişleri Bakanlığı, FOX TV’de yayınlanan ‘Akpınar Mahallesi’ndeki çadır alanına yardım gitmedi’ haberine yanıt verdi. Bakanlık, “Gazetecilik çarpıtma değildir, üzülüyor ve tenkit ediyoruz” açıklamasını yaptı.

Sivas Katliamı ile Gezi’yi kıyasladı: Sivas’taki eylemin tamamı topu topu 6 saat sürdü!

Gerici Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, Sivas Katliamı ile Gezi Olayları’nı karşılaştırdı. 33 aydın ve yazarın öldürüldüğü Sivas Katliamı sanıklarının suçlu bulunmalarını hatırlatarak “Topu topu 6 saat.. Başı, sonu hepsi 6 saat..” ifadelerini kullandı.
209,647BeğenenlerBeğen
4,903TakipçilerTakip Et