Perşembe / 16 Temmuz 2020

Donald Trump ile TIME arasında “Yılın İnsanı” polemiği

ABD Başkanı Donald Trump'ın, dünyaca ünü TIME dergisinin düzenlediği "Yılın İnsanı" oylamasıyla ilgili mesajına dergiden jet yanıt geldi.

206,852BeğenenlerBeğen
8,626TakipçilerTakip Et

Trump, Cuma gecesi Twitter’dan paylaştığı mesajda, “TIME dergisi muhtemelen bir kez daha geçtiğimiz yıldaki gibi ‘Yılın Adamı’ (İnsanı) seçildiğimi haber vermek için aradılar ancak bir röportaj ve fotoğraf çekimini kabul etmem gerekiyordu. Onlara ‘Muhtemelen’in yeteri kadar iyi olmadığını söyledim ve pas geçtim. Yine de teşekkürler!” ifadelerini kullandı.

TIME’dan bu iddiaya yanıt gelmesi de çok gecikmedi. Dergi, Twitter üzerinden verdiği cevapta, “Başkan ‘Yılın İnsanı’nı nasıl seçtiğimiz hakkında yanılıyor. TIME, 6 Aralık’ta yayınlanacak tercihten önce bu konu hakkında yorum yapmaz’ ifadelerini kullandı.

İmamoğlu parti başkanlarına Kanal İstanbul’u anlattı: İBB’nin 2009’da ‘yapılmamalı’ dediği her şey projede var

Kanal İstanbul projesiyle ilgili 4 siyasi partinin genel başkanıyla bir araya gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP yönetimindeki İBB’nin, 2009 yılında hazırladığı 'çevre düzeni planı'nı hatırlatarak, 'İstanbul için hayati önemi var, kesinlikle yapılmamalı' denilen her şeyin bu projede olduğunu ifade etti.

Yolsuzluklar bir bir ortaya çıktı, AKP’li meclis üyeleri Mansur Yavaş’ın üzerine yürüdü

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, önceki dönemde bir firmanın piyasadan 1.5 TL’ye aldığı fidanları ASKİ’ye 15 TL’ye sattığını, bunların da çoğunun dikilmediğini belgeleriyle açıkladı. Bunun üzerine AKP'li Meclis üyeleri Yavaş'ın üzerine yürüdü.

Erdoğan’dan Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı açıklaması: Kulak asmayın

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında Saray'daki Sergi Salonu'nda düzenlenen yemekte şehit aileleri ile bir araya geldi.

İmamoğlu Ayasofya’yı yanıtladı: Doğrular yapılır, kimsenin endişesi olmasın

İmamoğlu, İBB Meclisi'nde sunulan Ayasofya'nın imar planlarına 'Ayasofya cami ve külliyesi' olarak işlenmesi teklifini değerlendirdi. İmamoğlu, "Doğrular yapılır. Hiç kimsenin endişesi olmasın" dedi.

Haber Global’de ikinci Muharrem İnce vakası! Sunucu isyan etti…

Haber Global'de geçtiğimiz günlerde Muharrem İnce'nin canlı yayını terk etmesinin ardından CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Erdal Aksünger de program konuklarından Avukat Ertuğrul Akar'ın CHP'yi hedef alan sözleri sonrası programı terk etti.
206,852BeğenenlerBeğen
8,626TakipçilerTakip Et