Perşembe / 26 Kasım 2020

Doğuş Otomotiv ağır vasıta sektörüne de hızlı bir giriş yaptı

Doğuş Otomotiv, bünyesinde faaliyetlerine başlayan DOD Ağır Vasıta, şimdi de ikinci el ağır vasıta pazarında kendisini gösterecek.

204,568BeğenenlerBeğen
8,581TakipçilerTakip Et

Doğuş Otomotiv, uzun yıllara dayanan ikinci el tecrübesini ağır vasıta pazarına da taşıyor. Ağır vasıta sektöründe 2.el hizmeti verecek olan DOD Ağır Vasıta faaliyetlerine başladı. Yıllık ortalama 100 bin aracın el değiştirdiği ikinci el ağır vasıta pazarında kurumsal anlayış ile hizmet sunmaya başlayan DOD Ağır Vasıta sadece çekici ve kamyon değil, treyler, damper ve soğutucu ünite alım-satım işlemi de gerçekleştireceği Türkiye geneline yayılmış toplam 17 bayisi ile müşterilerine hizmet veriyor.

[Haber görseli]“İkinci elde yüzde 111 güven”

DOD Ağır Vasıta Genel Müdürü İlhami Eksin, ikinci el ağır vasıta pazarında kurumsal bir yapıda hizmet vereceklerini belirterek “Doğuş Otomotiv bünyesinde DOD ile 17 yıla varan tecrübemiz ile ikinci elde ilk akla gelen markayız. Bu deneyimimizle, yaklaşık 1,5 yıldır üzerinde çalıştığımız ikinci el ağır vasıta pazarında da DOD Ağır Vasıta olarak hizmetlerimize başladık. Biz, ikinci el ağır ticari araç alım-satımında kurumsal hizmet ve anlayış ile güvenilir çözümler üretmek istiyoruz. Scania markasından edindiğimiz tecrübe ile DOD Ağır Vasıta olarak sektörümüze ilklerle birlikte geliyoruz. 111 nokta ekspertiz hizmeti, online platform, 60 aya varan vade ile finansman desteği bunlardan bazıları. DOD Ağır Vasıta olarak çekici ve kamyonun yanı sıra damper, treyler, soğutucu ünite satışı, takas, nakit alım, konsinye satış gibi hizmetlerle tek noktadan müşterilerimize ulaşmak arzusundayız. Uzun yıllar sektörde var olmayı hedefliyoruz ve amacımız “ağır vasıtada ikinci el” denilince akla gelen ilk marka olmaktır. Bunu 17 yıllık DOD Güvencesi ve tecrübesi ile sağlayacağız” şeklinde konuştu.

“Ağır ticari araçları takibe aldık”

DOD Ağır Vasıta Satış Müdürü Selçuk Aksakal ise DOD Ağır Vasıta bünyesinde her yaşta her marka aracın alım-satım işlemini gerçekleştireceklerini söyledi. Aksakal “Ülkemizdeki ikinci el ağır vasıta pazarında yıllık ortalama 100 bin araç el değiştiriyor. Ağırlıklı olarak galeriler ve bireysel satıcılar aracılığıyla gerçekleşen alım-satımda kurumsal olarak hizmet veren markaların payı ise sadece yüzde 3 civarında. Biz Türkiye geneline yayılmış toplam 17 bayimiz ile bu pazara kurumsal bir yaklaşım getireceğiz. DOD Ağır Vasıta, her marka, model, yaş ve kilometrede ikinci el ağır ticari araç almak veya araçlarını satmak isteyenlere tek noktadan yenilikçi çözümler ve üst düzeyde kaliteli hizmet sunacak. Müşterilerimizi biz bulmak istiyoruz. Profesyonel ekipler ile müşterilerimizi takip edip araçları çok fazla değer kaybetmeden en yüksek noktasında, değiştirme zamanı geldiğini söylemek ve teklif vermek istiyoruz. Müşterilerimize hem takas, hem nakit alım hem de konsinye veya emanet satış imkânı sağlıyoruz. Servis anlaşmaları yaparak müşterilerimizin maliyetlerini aşağı çekerek, orijinal yedek parça kullanımlarını artırmayı hedefliyoruz. Yetkili Satıcılarımızın araç parkında şu anda ortalama 100 araç bulunuyor. DOD Ağır Vasıta’nın altyapısını oluşturmaya başladığımız yaklaşık 1,5 yıllık sürede 1.600 adet ikinci el araç satışı gerçekleştirdik. 2017 yılı için hedefimiz 1.300 araç satışına ulaşmak” dedi.

“Bir telefonla otomobilden ağır ticari araca kadar tüm ihtiyaçlar karşılanıyor”

Bir telefon numarası ile otomobilden ağır ticari araca kadar otomotiv sektörünün tüm dinamiklerine hizmet verdiklerini sözlerine ekleyen Aksakal şöyle devam etti; “Doğuş Otomotiv bünyesinde kurulu çağrı merkezimizde üniversite mezunu İngilizce bilen 70 arkadaşımız hizmet veriyor. Aynı numaradan otomobilden, ağır ticari araca kadar tüm ihtiyaçlara cevap verebiliyoruz. Kurumsallık takım olarak birlikte hareket edebilmektir ve biz bu takıma sahibiz.”

“Pro ve ProPlus”

DOD Ağır vasıta, ürünlerini 2 başlık altında topluyor. Pro ve ProPlus. 3 yıl ve daha yeni araçlar proplus, 4-6 yıl arası araçlar Pro olarak tanımlanıyor. DOD Ağır vasıta bünyesinde ayrıca sigorta ve kasko hizmetleri de VDF ile gerçekleşen işbirliği ile sunulacak.

111 Nokta Ekspertiz

DOD Ağır vasıta, satış amacıyla alacağı tüm araçlar için 3,5 saat süren 111 nokta ekspertiz çalışması yapıyor. Kaporta-mekanik durumunun tespitinin ardından eksikler kaliteli işçilik ve orijinal yedek parçalarla onarılıyor. Bizden çıkan araç 100-500’üncü kilometre de yolda kalmayacak. Aracı satın almak isteyen müşteriler bu detaylı raporu inceleyerek her konuda bilgi sahibi olabiliyor.

En doğru fiyat

DOD Ağır Vasıta, bünyesinde oluşturduğu IT sistemi ile müşterilerine gerek alımda gerekse de satışta en güncel fiyatları verecek. DOD tarafından geliştirilen sistemde, piyasada satılan tüm araç tiplerinin donanım ve son fiyatlarını kapsayan bilgiler mevcut. Binlerce araç bilgisini konsolide eden bu sistem sayesinde müşteri, satın almayı düşündüğü araçla ilgili en doğru fiyatı alıyor.

İnternet üzerinden kolay ulaşım

DOD Ağır Vasıta, www.dodagirvasita.com.tr adresinden bayi stoklarında bulunan çekici, kamyon, damper, treyler ve soğutucu ünitelerini müşterilerinin beğenisine sunuyor. Kullanıcı dostu tasarımı ile www.dodagirvasita.com.tr adresine hem bilgisayar ve tabletten, hem de cep telefonlarından ulaşarak işlem yapmak mümkün oluyor.

Son Haberler

SGK batıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu komisyonda milletvekillerinin sorularına yanıt verdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu komisyonda milletvekillerinin sorularına yanıt verdi. Görüşmeler...

Dolar fitili ateşledi… Fahiş zamlar geliyor, işte en çok etkilenecek ürünler

Dolar kuru yıl başından bu yana yaklaşık yüzde 16 değer kazanırken, ithal ürünler başta olmak üzere birçok ürüne en az yüzde 10-15 kur zammı...

SGK’de yine skandal, Bakan’dan itiraf: Sıkıntı olacak

SGK faaliyet raporunu yayımlamadığı için Sayıştay’ın da denetim yapamadığı ortaya çıktı. Gelecek yıl 21.6 milyar lira açık vermesi beklenen ve bütçeden tam 116.6 milyar lira...

Kredi kartından otomatik ödeme talimatı verenler dikkat

Fatura ödemelerinin otomotik olarak kredi kartından yapan tüketici, faiz şikâyetiyle tüketici derneklerine başvurdu.

Yaş meyve ve sebzede Rusya krizinin faturası belli oldu: 503 milyon dolar

Yaş meyve ve sebze sektörünün, Rus uçağının düşürülmesinin yıldönümünde, Rusya'ya ihracatta kaybı 503 milyon dolar oldu. Narenciye ve bazı sebze meyvede ihracat yasağını kaldıran Rusya'nın domates, üzüm, salatalık gibi ürünlere yönelik yasağı halen devam ediyor.

Gündem

Covid-19 aşısı Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Bakan Koca, Çin merkezli Sinovac firması tarafından üretilen Covid-19 aşısından 50 milyon dozun satın alınması için anlaşıldığını açıkladı.

Ali Babacan’dan Bakan Koca’ya: Bunca yaşanandan sonra…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın dün gerçek vaka sayılarını açıklamasına DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan tepki geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından...

Binali Yıldırım’ın kardeşi İlhami Yıldırım: Acaba daha ne saçmalıklar göreceğiz

Bir dönem Kızılay'a kayyum olarak atanan Binali Yıldırım'ın kardeşi İlhami Yıldırım Kızılay'ın başlattığı 'Askıda Pizza' uygulamasını eleştirdi.

Selefi derneklerinin silahlandığı yönündeki iddiası çok konuşulmuştu ‘Cübbeli Ahmet’ten yeni iddialar

Ahmet Mahmut Ünlü, selefi derneklerle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Ünlü, "Bunlara kesin kaynak dışarıdan para geliyor. Körfez ülkelerinden kesin geliyor. Biz bu süreci başlatınca sosyal medya hesaplarını bir bir kapatmaya başladılar" dedi.

Erdoğan ile Bahçeli ters düştü… Ünlü anket şirketi başkanı İbrahim Uslu sebebini açıkladı

Bir dönem ANAR'ın başkanlığını da yürüten İbrahim Uslu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın MHP ile kaybedeceğini gördüğünü söyledi. İbrahim Uslu ayrıca Erdoğan ile Bahçeli'nin ters düştüğü konuyu açıkladı.