Çarşamba / 20 Ocak 2021

Doğu Perinçek’ten şok açıklama: “Yargı altın devrini yaşıyor”

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüyüşü başlatmasını eleştirdi ve yargıya destek verdi. Perinçek, 'Yargı çöktü' ve 'AKP yargısı' gibi eleştirilerin de çok tehlikeli eleştiriler olduğunu savundu.

Öncekli gün yaptığı “Şu an hapiste olanların hepsi ya PKK’lı ya da FETÖ’cü, haksızlıklar görmezden gelinebilir” açıklaması ile dikkat çeken Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşü başlatmasını eleştirdi ve yargıya destek verdi.

Perinçek, Ulusal Kanal’da gazeteci Rafet Ballı’nın sunduğu Çıkış Yolu programına katıldı.

Odatv’de yer alan habere göre programda dikkat çeken açıklamalar yapan Perinçek, Kılıçdaroğlu’nun Adalet pankartıyla yürüyüş yapmasını eleştirerek, “Türk yargısı son 50 yılın altın devrini yaşıyor” dedi.

Günümüzde FETÖ’nün ve FETÖ mensuplarının içeri atıldığını söyleyen Perinçek, “Bu mu kötü yargı. Bundan daha iyi yargıyı nereden bulacaksınız. Bu yargı Fethullah Terör Örgütü’nü kovuşturunca soruşturunca hapislere atınca mı kötü oldu. Bunun için altın devir diyorum” ifadelerini kullandı.

Perinçek, Yargıtay ve Danıştay’da yapılan tasfiyeler için de “Bunu AKP yapmadı. Bir yasa çıktı ve o yasa kapsamında yapıldı” dedi.

Son Haberler