Doğu Perinçek’ten Öcalan açıklaması: Ben onu teslim almaya gitmiştim

Vatan Partisi lideri, 1991 yılında PKK'nın Bekaa Vadisi'nde bulunan kampına yaptığı ziyaretle ilgili yeni bir açıklama yaptı

CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programında gergin anlar yaşandı.

Programda Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, CHP’li Erdal Aksünger, AK Partili Mehmet Metiner ve gazeteci Necdet Saraç konuk olarak yer aldı.

Perinçek’in CHP’li Aksünger’e “Sizin PKK’nız ifadesini kullanmasının ardından iki isim arasında tartışma başladı.

Bu tartışma sırasında Necdet Saraç, Perinçek’in Öcalan’a yaptığı ziyarete atıfla “Apo ile resim çektiren sizsiniz. Bizi PKK’lı ilan etmeyin. Bakın Apo’dan gül alan sizsiniz, PKK ile resim çektiren sizsiniz. Şimdi dönmüşsünüz bizi PKK’lı ilan ediyorsunuz. Önce resminize bakın, önce aynaya bakın. Apo’dan gülü ben almadım. PKK’lıları selamlayan ben değilim” dedi.

Erdal Aksünger, CHP’ye “Amerikanın piyonusunuz” diyen Erdoğan yandaşı Perinçek’e haddini bildirdi: Terbiyesizlik etme

Bu ifadelerin ardından Perinçek, “Ben onu teslim almaya gittim” ifadesini kullandı.

“Gazeteci olarak gittim” demişti

Perinçek geçen günlerde 23 Eylül’de Independent Türkçe’ye verdiği söyleşide Öcalan ziyaretiyle ilgili olarak şunları söylemişti:

Ben gazeteciydim. Gazeteci olarak görüştüm. Başka misyonla görüşenler vardı. Cengiz Çandar, Hasan Cemal, Mehmet Ali Birand gibi. Bunlar doğrudan doğruya bizi Turgut Özal gönderdi diye söylüyorlardı.

Perinçek, “Birbirinize çiçek vermeniz de gazetecilik faaliyeti içinde miydi?” sorusunu da şöyle yanıtlamıştı:

Çiçeği kim verdi? Öcalan verdi. Size çiçek uzatan birine ne yapabilirsiniz. Trump da bana çiçek verebilirdi. Nazik bir insan düşmanın da olsa nezaketle cevap verirsiniz.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son dakika… Türkiye’de 9’u Çinli 12 kişi koronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Aksaray'da 9'u Çinli işçi 3'ü Türk 12 kişi cornovavirüs şüphesiyle tedbir amaçlı müşahade altına salınrı.

Burhan Kuzu’nun “Ecevit deprem paralarıyla maaşları ödedi” sözlerine MHP’li Enginyurt’tan tokat gibi cevap

Eski AKP Milletvekili Burhan Kuzu’nun 17 Ağustos depremi mesajına o dönemin hükümet ortaklarından MHP’nin Ordu milletvekili Cemal Enginyurt’tan tepki geldi.

“Deprem Allah’tan yapacak bir şey yok” diyen vatandaştan deprem vergilerini soran yurttaşa: Vatan haini

Elazığ'da 39 yurttaşın hayatını kaybettiği depremin acıları sarılmaya çalışılırken medya da mikrofonlarını vatandaşa çevirdi. 

İstanbul’da Kanal ile Boğaz arasında mahsur kalacak 8 milyon insan ne olacak?

Karar gazetesi yazarı İbrahim Kahveci, İstanbul’da beklenen büyük depreme ilişkin, “Kanal İstanbul bunun bir örneğidir. Güvenlik ve deprem odaklı çalışan bir zihniyet enerjisini ve parasını buraya vermez. Oluşacak ek riskler dahi sorun azaltmayıp, artıracaktır. Mesela depremde en hassas olan köprü ve viyadükler meselesi. Kanal ile Boğaz arasında mahsur kalacak 8 milyon insan ne olacak?” diye sordu.

Depremdeki ölümler göz göre göre gelmiş: Yardım sözü verdiler, hiçbir şey yapmadılar

Elazığ'da bir depremzede, 2010 depremi sonrası binaların çoğunda hasar oluştuğunu belirtirken, 'Sıvalarla buradaki çatlakları kapattılar. Karakol, belediye ve bakanlıktan geldiler. Yardım yapacağız diye söz verdiler. Ancak alakası kalmadı. Kimse yardım yapmadı. İnsanlar mecbur burada oturmak zorunda kaldı' dedi.
209,918BeğenenlerBeğen
4,672TakipçilerTakip Et