Salı / 4 Ağustos 2020

Doğu Perinçek’ten Libya tezkeresine şartlı destek: Rusya, Suriye, Mısır ve İran’la ortak stratejiler üretilmeli

Doğu Perinçek, yaptığı yazılı açıklamada Rusya, İran ve Çin'in yaptığı ortak askeri tatbikata değinerek, "Orada Türk Donanması ve Hava Kuvvetleri de olmalıydı" dedi

206,544BeğenenlerBeğen
8,613TakipçilerTakip Et

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, yaptığı yazılı açıklamayla Libya tezkeresi konusundaki görüşlerini paylaştı.

Tezkereye ‘şartlı evet’ diyen Perinçek, “Libya’ya asker gönderme konusu, Doğu Akdeniz’deki ittifak birikimimizi oluşturan Rusya, Suriye, İran ve Mısır ile ortak strateji ve siyasetler oluşturma girişimleriyle birlikte ele alınmalı ve yürütülmelidir” ifadelerini kullandı.

“Bizi yalnız bırakacak bir sürecin kapısını açmak yerine…”

Hükümetin Libya’ya Karadeniz’den Umman Denizi’ne uzanan bir stratejide bakması gerektiğini savunan Perinçek, “Bizi Libya’da yalnız bırakacak bir sürecin kapısını açmak yerine, Libya’da ABD ve İsrail’i yalnız bırakacak bir strateji izlemeliyiz. Asker yollamak o zaman başarı getirecektir. Aksi halde ABD’nin tuzağına düşme tehlikesi dahi vardır” dedi.

“Rusya, Çin ve İran’ın tatbikatında Türkiye de olmalıydı”

“Kırım ve Karadeniz’den Karabağ’a, Boğazlara ve Ege Denizi’ne, Ege’den Doğu Akdeniz ve Libya’ya, oradan Filistin’e, Suriye ve Irak’ın kuzeyinden İran’a ve Hürmüz Boğazı’na, hatta Umman Denizi’ne kadar tek bir cephe oluşmuştur” diyen Perinçek, Rusya, Çin ve İran’ın Umman Denizi’ndeki ortak askeri tatbikatına değinerek, “O tatbikatta Türk Donanması ve Hava Kuvvetleri de olmalıydı” görüşünü savundu.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasını bölen sürpriz telefon! Sesi dışarı verdi!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu; Edirnekapı’da İETT, Yenikapı’da ise İSKİ çalışanlarıyla bayramlaştı. İETT’nin Edirnekapı Garajı’nda gerçekleştirilen bayramlaşma etkinliğine, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) TBMM Grup Başkanvekili Engin Altay da katıldı. İSKİ çalışanlarıyla bayramlaşma, Yenikapı Artıma Tesisi’nde gerçekleştirildi. Etkinliklerde; İETT Genel Müdürü Alper Bilgili ve İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Bülent Solmaz, çalışanlarıyla birlikte hazır bulundu.

İşte Muharrem İnce’ye gemileri yaktıran anın karesi

Cumhuriyet Halk Partisi kurultayının ardından Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Muharrem İnce'nin parti kuracağı iddiası Ankara kulislerini hareketlendirdi. AKP'ye yakın medya ve gazeteciler iddiaya ilişkin bilgilerin adresi oldu. 

Ne özrü? Ellerinizdeki kanı okyanusların suyu bile temizleyemez!

Tacettin Çolak yazdı...

Erbakan’ın oğlunun danışmanı olan Osmanlı torunundan AKP’ye Vahdettin’in mezarını Türkiye’ye getirme çağrısı

II. Abdülhamit’in 4. kuşak torunu ve Fatih Erbakan’ın baş danışmanı Osmanoğlu, AKP’ye Vahdettin’in mezarını Türkiye’ye getirme çağrısında bulundu.

İsmail Saymaz: Muharrem İnce bağını koparmış yeni parti kuruyor…

İsmail Saymaz canlı yayında Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddiası hakkında çarpıcı bilgiler verdi. 
206,544BeğenenlerBeğen
8,613TakipçilerTakip Et