Doğu Perinçek’ten “Kürdistan” bayrağına sert tepki

Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek Ankara'da asılan "Kürdistan" bayrağı için, "O bayrak, Mehmetçiği sırtından vurmaktadır" dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, bugün Ankara’da Vatan Partisi Genel Merkezi’nde Mesut Barzani’nin Ankara ziyareti sırasında asılan bölgesel yönetim bayrağına sert tepki gösterdi. “Mehmetçik ‘Kürdistan’ planını bozmak için canıyla kanıyla savaşırken, Ankara’da Başbakan’ın arkasına ‘Kürdistan’ Bayrağı asılıyor. Orada o bayrak, Mehmetçiği sırtından vurmaktadır.” diyen Doğu Perinçek, “PKK’ya Amerika’nın verdiği zırhlı araçlar Suriye’nin kuzeyine ülkemiz üzerinden naklediliyor. Hükümetimiz, Ordumuza karşı kullanılan silahların Türkiye üzerinden PKK/PYD/YPG’ye ulaşmasını bile önlemiyor.” ifadelerini kullandı.

Doğu Perinçek’in açıklaması şöyle:

“FIRAT KALKANI HAREKÂTININ HEDEFİ: AMERİKA’NIN KÜRDİSTAN PLANINI BOZMAK

Fırat Kalkanı harekâtı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kahramanca savaşıyla zafer üstüne zafer kazanıyor. Türk Ordusu El Bab’a girdi şimdi hedef PKK ve PYD’nin yuvalandığı Münbiç. Fırat Kalkanı harekâtının amacı Amerika’nın “Kürdistan” planını bozmaktır. “Kürdistan” planının arkasındaki bölgesel güç ise İsrail’dir.

YA VATAN BÜTÜNLÜĞÜ YA KÜRDİSTAN

Bugün birinci görev vatan bütünlüğümüzü güvence altına almaktır. Geleceğimizi belirleyecek eylem budur. Amerika “Kürdistan” hedefine ulaşırsa, vatan bütünlüğümüz kalmaz. Vatan bütünlüğümüzü güvence altına aldığımız zaman, “Kürdistan” planı diye bir şey kalmaz. O nedenle Türkiye’nin önündeki soru şudur: Ya vatan bütünlüğü ya “Kürdistan”. Daha doğrusu ya vatan bütünlüğü ya İkinci İsrail.

“KÜRDİSTAN” BAYRAĞI KÜRDİSTAN PLANINA HİZMET EDER

Mehmetçik “Kürdistan” planını bozmak için canıyla kanıyla savaşırken, Ankara’da Başbakan’ın arkasına “Kürdistan” Bayrağı asılıyor. Orada o bayrak, Mehmetçiği sırtından vurmaktadır. Bu uygulama da gösteriyor ki AKP yönetiminin “Kürdistan” planı konusunda kafası karışıktır. Bu kafa karışıklığının bir an önce giderilmesi şarttır.

“Kürdistan” planını bozmak için çarpışan Mehmetçiğimizin moralini yükseltmek ve savaş yeteneğini güçlendirmek için “Kürdistan” Bayrağının gönderden indirilmesi gerekiyor. AKP Hükümetine davetimiz şudur: “Kürdistan” Bayrağı açılmasının yanlış olduğunu derhal Türk Milleti’ne açıklayınız!

Türk Ordusu “Kürdistan” planını bozmak için savaşırken, Ankara’da “Kürdistan” Bayrağı asılamaz.

KÜRDİSTAN KONUSUNDA KARARSIZLIK KÜRDİSTAN PLANINA HİZMET EDİYOR

Türk Ordusu Münbiç’e ilerliyor.

PKK ve PYD ise Amerika’nın verdiği zırhlı araçlarla ve roketlerle Türk Silahlı Kuvvetleri’ne karşı mevzilenmiş durumda. PKK’ya Amerika’nın verdiği zırhlı araçlar Suriye’nin kuzeyine ülkemiz üzerinden naklediliyor. Hükümetimiz, Ordumuza karşı kullanılan silahların Türkiye üzerinden PKK/PYD/YPG’ye ulaşmasını bile önlemiyor. Daha önemlisi vatan toprakları üzerindeki İncirlik üssü de PKK/PYD’yi desteklemek için kullanılıyor.

Hükümetin kafası karışıktır. Nedeni ABD tehdidinin bütün boyutlarıyla kavranmamış olmasıdır. İşte “Kürdistan” Bayrağı bu bocalamanın eseridir. Artık bu kararsızlığa kesinlikle son vermenin zamanı gelmiştir.

Kararsızlığın sonuçlarını Mehmetçiğin kanıyla ödüyoruz.

Vatan Savaşında kararsızlık olmaz.

AKP Hükümeti’ni “Kürdistan” Bayrağı konusundaki gaflete son vermeye davet ediyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanı bu konuda suskun kalamaz.

“Kürdistan” Bayrağı derhal Türkiye Devleti’nin protokolünden kaldırılmalıdır.

Amerika ve İsrail’in “Kürdistan” planına karşı kararlı duruş, Türkiyemizin geleceği için belirleyici önemdedir.”

En çok okunan haberler

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’tan Erdoğan’a ağır hakaret!

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ülkede iç savaş başladığından bu yana ilk kez İdlib'e gitti. Esad, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında hakaret niteliğinde açıklamalar yaptı.

“PKK terör örgütü değildir” diyen AKP’li Orhan Miroğlu talk show’a çevirdiği canlı yayını böyle terk etti

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında konuklar AKP eski milletvekili Orhan Miroğlu ve CHP'li eski vekil Aytuğ Atıcı birbirine girdi. 

Dünya bu mutabakatla çalkalanıyor! “Putin’in zaferi”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in gerçekleştirdiği Soçi zirvesine uluslararası basının ilgisi yoğundu. Toplantıda iki ülke arasında mutabakat sağlanırken, Dışişleri Bakanları Sergey Lavrov Rusça, Mevlüt Çavuşoğlu ise Türkçe olarak 10 maddelik anlaşmanın detaylarını açıkladı. Açıklamaların ardından ABD'nin önde gelen gazetelerinden NY Times "Putin'in zaferi" manşetini attı.

“CHP, 23 Haziran’da Kürtlerden aldığı desteği bir daha zor alır”

Türkiye'nin Suriye'deki Kürt bölgesine yönelik askeri harekatına Meclis'te tezkere oylamasına evet diyerek destek veren CHP'nin tavrı eleştiri konusu. Anamuhalefet partisi, son yerel seçimlerle Türkiye'nin en büyük kentlerini HDP'nin desteğiyle kazanmıştı.

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

Eren Keskin’in evine baskın!

Eren Keskin evde bulunmamasına rağmen polisler evde arama yaptı.

‘Esad’tan Türkiye-Rusya mutabakatına tam destek’

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Suriyeli mevkidaşı Beşar Esad ile telefon görüşmesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la Soçi’de yaptığı görüşmeyle ilgili bilgi verdiğini belirtti. Peskov, 'Esad, Vladimir Putin’e teşekkür etti, çalışma sonuçlarına tam desteğini açıkladı' ifadelerini kullandı.

Dünya bu mutabakatla çalkalanıyor! “Putin’in zaferi”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in gerçekleştirdiği Soçi zirvesine uluslararası basının ilgisi yoğundu. Toplantıda iki ülke arasında mutabakat sağlanırken, Dışişleri Bakanları Sergey Lavrov Rusça, Mevlüt Çavuşoğlu ise Türkçe olarak 10 maddelik anlaşmanın detaylarını açıkladı. Açıklamaların ardından ABD'nin önde gelen gazetelerinden NY Times "Putin'in zaferi" manşetini attı.

Türkiye ve Rusya arasındaki tarihi anlaşmada dikkat çeken detay!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 6 saatlik görüşmenin ardından açıklama yaptı.

İşte Türkiye ve Rusya arasında imzalanan Soçi Mutabakatı’nın detayları

Erdoğan ve Rusya'nın Soçi'de yaptığı görüşme sonucunda 10 maddelik mutabakat açıklandı.

Aklı beş karış havada olan yandaş ÖSO karşıtlarına hakaret etti: Cihatçılar ‘Mustafa Kemal’in Millî Mücadelesi’nin benzerini’ yürütüyormuş!

AKP’li yazar Fuat Uğur, ‘SMO’ (Suriye Milli Ordusu)’ adı verilerek TSK’nın ‘Barış Pınarı’ harekatında yer alan ÖSO’cu güçleri savunurken akıl almaz benzetmelere başvurdu.