Doğu Perinçek’ten “Kürdistan” bayrağına sert tepki

Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek Ankara'da asılan "Kürdistan" bayrağı için, "O bayrak, Mehmetçiği sırtından vurmaktadır" dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, bugün Ankara’da Vatan Partisi Genel Merkezi’nde Mesut Barzani’nin Ankara ziyareti sırasında asılan bölgesel yönetim bayrağına sert tepki gösterdi. “Mehmetçik ‘Kürdistan’ planını bozmak için canıyla kanıyla savaşırken, Ankara’da Başbakan’ın arkasına ‘Kürdistan’ Bayrağı asılıyor. Orada o bayrak, Mehmetçiği sırtından vurmaktadır.” diyen Doğu Perinçek, “PKK’ya Amerika’nın verdiği zırhlı araçlar Suriye’nin kuzeyine ülkemiz üzerinden naklediliyor. Hükümetimiz, Ordumuza karşı kullanılan silahların Türkiye üzerinden PKK/PYD/YPG’ye ulaşmasını bile önlemiyor.” ifadelerini kullandı.

Doğu Perinçek’in açıklaması şöyle:

“FIRAT KALKANI HAREKÂTININ HEDEFİ: AMERİKA’NIN KÜRDİSTAN PLANINI BOZMAK

Fırat Kalkanı harekâtı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kahramanca savaşıyla zafer üstüne zafer kazanıyor. Türk Ordusu El Bab’a girdi şimdi hedef PKK ve PYD’nin yuvalandığı Münbiç. Fırat Kalkanı harekâtının amacı Amerika’nın “Kürdistan” planını bozmaktır. “Kürdistan” planının arkasındaki bölgesel güç ise İsrail’dir.

YA VATAN BÜTÜNLÜĞÜ YA KÜRDİSTAN

Bugün birinci görev vatan bütünlüğümüzü güvence altına almaktır. Geleceğimizi belirleyecek eylem budur. Amerika “Kürdistan” hedefine ulaşırsa, vatan bütünlüğümüz kalmaz. Vatan bütünlüğümüzü güvence altına aldığımız zaman, “Kürdistan” planı diye bir şey kalmaz. O nedenle Türkiye’nin önündeki soru şudur: Ya vatan bütünlüğü ya “Kürdistan”. Daha doğrusu ya vatan bütünlüğü ya İkinci İsrail.

“KÜRDİSTAN” BAYRAĞI KÜRDİSTAN PLANINA HİZMET EDER

Mehmetçik “Kürdistan” planını bozmak için canıyla kanıyla savaşırken, Ankara’da Başbakan’ın arkasına “Kürdistan” Bayrağı asılıyor. Orada o bayrak, Mehmetçiği sırtından vurmaktadır. Bu uygulama da gösteriyor ki AKP yönetiminin “Kürdistan” planı konusunda kafası karışıktır. Bu kafa karışıklığının bir an önce giderilmesi şarttır.

“Kürdistan” planını bozmak için çarpışan Mehmetçiğimizin moralini yükseltmek ve savaş yeteneğini güçlendirmek için “Kürdistan” Bayrağının gönderden indirilmesi gerekiyor. AKP Hükümetine davetimiz şudur: “Kürdistan” Bayrağı açılmasının yanlış olduğunu derhal Türk Milleti’ne açıklayınız!

Türk Ordusu “Kürdistan” planını bozmak için savaşırken, Ankara’da “Kürdistan” Bayrağı asılamaz.

KÜRDİSTAN KONUSUNDA KARARSIZLIK KÜRDİSTAN PLANINA HİZMET EDİYOR

Türk Ordusu Münbiç’e ilerliyor.

PKK ve PYD ise Amerika’nın verdiği zırhlı araçlarla ve roketlerle Türk Silahlı Kuvvetleri’ne karşı mevzilenmiş durumda. PKK’ya Amerika’nın verdiği zırhlı araçlar Suriye’nin kuzeyine ülkemiz üzerinden naklediliyor. Hükümetimiz, Ordumuza karşı kullanılan silahların Türkiye üzerinden PKK/PYD/YPG’ye ulaşmasını bile önlemiyor. Daha önemlisi vatan toprakları üzerindeki İncirlik üssü de PKK/PYD’yi desteklemek için kullanılıyor.

Hükümetin kafası karışıktır. Nedeni ABD tehdidinin bütün boyutlarıyla kavranmamış olmasıdır. İşte “Kürdistan” Bayrağı bu bocalamanın eseridir. Artık bu kararsızlığa kesinlikle son vermenin zamanı gelmiştir.

Kararsızlığın sonuçlarını Mehmetçiğin kanıyla ödüyoruz.

Vatan Savaşında kararsızlık olmaz.

AKP Hükümeti’ni “Kürdistan” Bayrağı konusundaki gaflete son vermeye davet ediyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanı bu konuda suskun kalamaz.

“Kürdistan” Bayrağı derhal Türkiye Devleti’nin protokolünden kaldırılmalıdır.

Amerika ve İsrail’in “Kürdistan” planına karşı kararlı duruş, Türkiyemizin geleceği için belirleyici önemdedir.”

Rum medyası, Rahşan Ecevit’in ölüm haberini böyle duyurdu

Eski Başbakan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit’in böbrek ve akciğer yetmezliğinden 97 yaşında hayatını kaybetmesi, Kıbrıs Rum kesimi medyasında son dakika haberi olarak duyuruldu.

Kanal İstanbul için 92 bin 468 itiraz, 1 yanıt!

Bakan Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ÇED raporunun İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirildiğini ve komisyon çalışmaları ile halkın görüşlerinin dikkate alındığını belirterek dün ÇED olumlu kararını açıkladı. Raporda İstanbulluların rapora yönelik itirazlarına aynı yanıtlar verildi.

Erdoğan’dan İmamoğlu’na tepki: Nerede kaldı bu süt?

Gayrette Havalimanı Metro Hattı İlk Ray Kaynak Töreni’nde konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hedefinde yine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu vardı. Erdoğan,”‘Suyu ucuzlatacağız’ dediler, ucuzlattılar mı? ‘Otobüsteki ücretleri düşüreceğiz’ dediler, düşürdüler mi? Ücretsiz süt vereceklerdi, nerede kaldı bu süt? Allah izin versin de yağmurlarımız kesilmesin, sular devam etsin” ifadelerini kullandı.

Mine Kırıkkanat’ın ‘Bahçeli ve evlilik’ paylaşımına MHP’den belden aşağı tepki!

Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün yaptığı konuşmada söylediği 'Maalesef gençlerimiz genç yaşta evlenmiyor.' sözüne bekar olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi hatırlatarak 'Devlet Bahçeli için çok mu geç' mesajı yazdı. Mesaja MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt 'belden aşağı' sözlerle yanıt verdi.

Bakan Turhan: Evet Kanal İstanbul bir rant projesi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada, Kanal İstanbul projesini yapacaklarını ve faturayı İBB’ye göndereceklerini belirtti.
210,012BeğenenlerBeğen
4,675TakipçilerTakip Et