Doğu Perinçek’ten “Kürdistan” bayrağına sert tepki

Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek Ankara'da asılan "Kürdistan" bayrağı için, "O bayrak, Mehmetçiği sırtından vurmaktadır" dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, bugün Ankara’da Vatan Partisi Genel Merkezi’nde Mesut Barzani’nin Ankara ziyareti sırasında asılan bölgesel yönetim bayrağına sert tepki gösterdi. “Mehmetçik ‘Kürdistan’ planını bozmak için canıyla kanıyla savaşırken, Ankara’da Başbakan’ın arkasına ‘Kürdistan’ Bayrağı asılıyor. Orada o bayrak, Mehmetçiği sırtından vurmaktadır.” diyen Doğu Perinçek, “PKK’ya Amerika’nın verdiği zırhlı araçlar Suriye’nin kuzeyine ülkemiz üzerinden naklediliyor. Hükümetimiz, Ordumuza karşı kullanılan silahların Türkiye üzerinden PKK/PYD/YPG’ye ulaşmasını bile önlemiyor.” ifadelerini kullandı.

Doğu Perinçek’in açıklaması şöyle:

“FIRAT KALKANI HAREKÂTININ HEDEFİ: AMERİKA’NIN KÜRDİSTAN PLANINI BOZMAK

Fırat Kalkanı harekâtı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kahramanca savaşıyla zafer üstüne zafer kazanıyor. Türk Ordusu El Bab’a girdi şimdi hedef PKK ve PYD’nin yuvalandığı Münbiç. Fırat Kalkanı harekâtının amacı Amerika’nın “Kürdistan” planını bozmaktır. “Kürdistan” planının arkasındaki bölgesel güç ise İsrail’dir.

YA VATAN BÜTÜNLÜĞÜ YA KÜRDİSTAN

Bugün birinci görev vatan bütünlüğümüzü güvence altına almaktır. Geleceğimizi belirleyecek eylem budur. Amerika “Kürdistan” hedefine ulaşırsa, vatan bütünlüğümüz kalmaz. Vatan bütünlüğümüzü güvence altına aldığımız zaman, “Kürdistan” planı diye bir şey kalmaz. O nedenle Türkiye’nin önündeki soru şudur: Ya vatan bütünlüğü ya “Kürdistan”. Daha doğrusu ya vatan bütünlüğü ya İkinci İsrail.

“KÜRDİSTAN” BAYRAĞI KÜRDİSTAN PLANINA HİZMET EDER

Mehmetçik “Kürdistan” planını bozmak için canıyla kanıyla savaşırken, Ankara’da Başbakan’ın arkasına “Kürdistan” Bayrağı asılıyor. Orada o bayrak, Mehmetçiği sırtından vurmaktadır. Bu uygulama da gösteriyor ki AKP yönetiminin “Kürdistan” planı konusunda kafası karışıktır. Bu kafa karışıklığının bir an önce giderilmesi şarttır.

“Kürdistan” planını bozmak için çarpışan Mehmetçiğimizin moralini yükseltmek ve savaş yeteneğini güçlendirmek için “Kürdistan” Bayrağının gönderden indirilmesi gerekiyor. AKP Hükümetine davetimiz şudur: “Kürdistan” Bayrağı açılmasının yanlış olduğunu derhal Türk Milleti’ne açıklayınız!

Türk Ordusu “Kürdistan” planını bozmak için savaşırken, Ankara’da “Kürdistan” Bayrağı asılamaz.

KÜRDİSTAN KONUSUNDA KARARSIZLIK KÜRDİSTAN PLANINA HİZMET EDİYOR

Türk Ordusu Münbiç’e ilerliyor.

PKK ve PYD ise Amerika’nın verdiği zırhlı araçlarla ve roketlerle Türk Silahlı Kuvvetleri’ne karşı mevzilenmiş durumda. PKK’ya Amerika’nın verdiği zırhlı araçlar Suriye’nin kuzeyine ülkemiz üzerinden naklediliyor. Hükümetimiz, Ordumuza karşı kullanılan silahların Türkiye üzerinden PKK/PYD/YPG’ye ulaşmasını bile önlemiyor. Daha önemlisi vatan toprakları üzerindeki İncirlik üssü de PKK/PYD’yi desteklemek için kullanılıyor.

Hükümetin kafası karışıktır. Nedeni ABD tehdidinin bütün boyutlarıyla kavranmamış olmasıdır. İşte “Kürdistan” Bayrağı bu bocalamanın eseridir. Artık bu kararsızlığa kesinlikle son vermenin zamanı gelmiştir.

Kararsızlığın sonuçlarını Mehmetçiğin kanıyla ödüyoruz.

Vatan Savaşında kararsızlık olmaz.

AKP Hükümeti’ni “Kürdistan” Bayrağı konusundaki gaflete son vermeye davet ediyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanı bu konuda suskun kalamaz.

“Kürdistan” Bayrağı derhal Türkiye Devleti’nin protokolünden kaldırılmalıdır.

Amerika ve İsrail’in “Kürdistan” planına karşı kararlı duruş, Türkiyemizin geleceği için belirleyici önemdedir.”

En çok okunan haberler

Ekrem İmamoğlu Esenler Otogarı’nın alt katına indi: Böyle bir yere ailem girmez

Ekrem İmamoğlu, 15 Temmuz Demokrasi otogarında güvenlik ve temizlik önlemleri ile ilgili çalışma yapılacağını söyledi

Atatürk’e küfreden yandaşa polis koruması

AKP'ye yakınlığıyla bilinen ve sosyal medyadaki provokatif paylaşımlarıyla dikkat çeken yazar Fatih Tezcan'a koruma polisi tahsis edildiği iddiasını, CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen Meclis gündemine taşıdı.

CHP’ye yakın anket şirketinden CHP’yi ayağa kaldıracak anket sonuçları

Yerel seçimlere yaklaşırken büyükşehirlerdeki oy dağılımlarını, ittifakların söylemlerinin belirlediğini söyleyen Gezici Araştırma Genel Müdürü Murat Gezici “Kutuplaştırma yerine sorunları çözmeye dönük söylem adayın puanını arttırıyor. Buna göre; İstanbul, Ankara, Aydın, Hatay Cumhur İttifakı AKP adayları, Adana Cumhur İttifakı MHP adayı, Bursa Millet İttifakı CHP adayı ve Mersin’de İYİ Parti adayının önde olduğu görülüyor”. dedi.

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

İstanbul Büyükşehir’de tüm iştiraklerin genel müdürleri istifa etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı tüm iştirak şirketlerinin genel müdürleri bugün istifa etti.

Yobaz gazetesi ‘harem selamlık üniversite olmaz’ diyen cumhuriyet kadınlarını hedef gösterdi

Dinci Yeni Akit, harem selamlık üniversiteler için adım atma arayışındaki Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki gösteren Cumhuriyet Kadınları Derneği'ni hedef gösterdi.

Trump: ABD şu anda Türkiye’ye yaptırım arayışında değil

ABD Başkanı Trump, Washington’un Türkiye’ye S-400 satın alması konusunda bir yaptırım arayışında olmadığını söyledi.

Meclis’teki dört partiden ortak bildiri

AKP, CHP, MHP ve İYİP Doğu Akdeniz konusunda ortak bir bildiri yayımladı. Bildiride ‘Bir oldu-bittiye getirerek Kıbrıs Türk'ünün ve Türkiye Cumhuriyeti'nin uluslararası hukuk temelindeki meşru hak ve çıkarlarını görmezden gelme girişimlerini şiddetle telin ediyoruz’ denildi.

İstanbul Büyükşehir’de tüm iştiraklerin genel müdürleri istifa etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı tüm iştirak şirketlerinin genel müdürleri bugün istifa etti.

ABD’nin ‘FaceApp’ suçlamasına yanıt

Tüm dünyada yaygınlaşan FaceApp uygulamasına ilişkin ABD'den 'kişisel bilgilerimiz yabancıların eline geçiyor' açıklaması geldi. Uygulamanın sahibi olan Rus şirketten yapılan açıklamada, kişisel verilerin depolandığı iddiası yalanlandı. Öte yandan geçtiğimiz yıl kişisel verilerin gizliğini ihlalle suçlanan Facebook, 5 milyar dolar ceza almıştı.

Ekrem İmamoğlu Esenler Otogarı’nın alt katına indi: Böyle bir yere ailem girmez

Ekrem İmamoğlu, 15 Temmuz Demokrasi otogarında güvenlik ve temizlik önlemleri ile ilgili çalışma yapılacağını söyledi

Süleyman Soylu Demokrat Parti’ye mi dönecek?

Günboyu gazetesi yazarı Balamir Göktuğ, bugünkü köşe yazısında Süleyman Soylu hakkında çarpıcı bir iddia ortaya attı.

Muhalif gazetecilere röpörtaj veren Davutoğlu: İktidara söylemediğini bırakmadı!

Yavuz Oğhan'ın sunduğu Bidebunuizle programında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ahmet Davutoğlu "Pelikan çetesinin yayınladığı paçavra bir takım heveslerin ortaya çıkmasına zemin hazırladı." dedi.