Salı / 4 Ağustos 2020

Doğu Perinçek: Seyit Rıza heykeli Apo heykelidir

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Çorum'da katıldığı etkinlikte Tunceli'de bulunan Seyit Rıza heykeline dair açıklamalarda bulundu.

206,544BeğenenlerBeğen
8,613TakipçilerTakip Et

Doğu Perinçeki partisinin Çorum’da düzenlediği Üretim Devrim Kurultayı’nda konuştu.

T24’ten Elvan Yılmaz’ın haberine göre; Çorum’un Hitit medeniyetinin merkezi olduğun ifade eden Vatan Partisi Lideri Doğu Perinçek, çıkış formülünü açıkladı.

Perinçek ekonomik çıkmazdan kurtulmak için üretim seferberliğinin ilan edilmesi görüşünü savundu. Çorum’un Hitit medeniyetinin merkezi olduğun ifade eden Perinçek, “Ekonomi çıkmazda. Üretici zor durumda. Çiftçinin üreteceği ürünler dahi dışarıdan alınıyor. Son olarak Toprak Mahsulleri Ofisi’ne sıfır gümrükle verilen 1 milyon ton buğday ithalat yetkisi 500 bin ton artışla 1.5 milyon tona çıkarıldı” dedi.

Perinçek, partisinin kaldırılması için başvuruda bulunduğu Tunceli’deki Seyit Rıza heykeliyle ilgili “Seyit Rıza heykeli APO heykelidir” diye konuştu.

Çorum’daki Üretim Devrimi Kurultayı’na Ticaret Borsası Başkanı Naki Özkubat, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, Eski Ziraat Odası Meclis Başkanı Sadettin Karaaslan, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Temsilcisi Nevzat Aydın katıldı. Ticaret Borsası Başkanı Naki Özkubat, araziye değil, üretime destek verilmesi gerektiğini söyledi.

NE OLMUŞTU?

Vatan Partisi, Şeyh Sait’le ilgili başvurusunun ardından Seyit Rıza’nın Tunceli’deki heykel ve sembollerinin kaldırılması için de valilik ve belediyeye başvurdu.

Başvuruda Seyit Rıza’nın ‘vatana ihanet’ suçundan ceza alması gerekçe gösterildi. HDP Tunceli Milletvekili Alican Önlü, “Vatan Partisi’nin başvurusu Alevi ve Kürt halkının değerlerine bir saldırıdır” dedi.

Seyit Rıza, Elazığ’da kurulan İstiklal Mahkemesi’nde “isyana teşvik” suçundan yargılandı. 15 Kasım 1937 mahkeme Seyit Rıza ile beraber 6 kişi için idam kararı verdi.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasını bölen sürpriz telefon! Sesi dışarı verdi!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu; Edirnekapı’da İETT, Yenikapı’da ise İSKİ çalışanlarıyla bayramlaştı. İETT’nin Edirnekapı Garajı’nda gerçekleştirilen bayramlaşma etkinliğine, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) TBMM Grup Başkanvekili Engin Altay da katıldı. İSKİ çalışanlarıyla bayramlaşma, Yenikapı Artıma Tesisi’nde gerçekleştirildi. Etkinliklerde; İETT Genel Müdürü Alper Bilgili ve İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Bülent Solmaz, çalışanlarıyla birlikte hazır bulundu.

İşte Muharrem İnce’ye gemileri yaktıran anın karesi

Cumhuriyet Halk Partisi kurultayının ardından Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Muharrem İnce'nin parti kuracağı iddiası Ankara kulislerini hareketlendirdi. AKP'ye yakın medya ve gazeteciler iddiaya ilişkin bilgilerin adresi oldu. 

Ne özrü? Ellerinizdeki kanı okyanusların suyu bile temizleyemez!

Tacettin Çolak yazdı...

Erbakan’ın oğlunun danışmanı olan Osmanlı torunundan AKP’ye Vahdettin’in mezarını Türkiye’ye getirme çağrısı

II. Abdülhamit’in 4. kuşak torunu ve Fatih Erbakan’ın baş danışmanı Osmanoğlu, AKP’ye Vahdettin’in mezarını Türkiye’ye getirme çağrısında bulundu.

İsmail Saymaz: Muharrem İnce bağını koparmış yeni parti kuruyor…

İsmail Saymaz canlı yayında Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddiası hakkında çarpıcı bilgiler verdi. 
206,544BeğenenlerBeğen
8,613TakipçilerTakip Et