Diyanet’ten İsmailağa tarikatına özel toplantı

Diyanet'in, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından tarikatlarla yaptığı toplantılara katılmayan İsmailağa cemaatine özel toplantı yapılacağı öğrenildi. Tarikatın kendi belirlediği bir isim önümüzdeki günlerde Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'le bir araya gelecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 15 Temmuz’daki darbe girişimi sonrası Beşiktaş’taki Ertuğrul Tekke Camii’nde küçük gruplar halinde tertiplediği “tarikat buluşmalarına” katılmayan İsmailağa tarikatı için özel toplantı düzenleyeceği öğrenildi.

Karar’dan Erol Metin’in haberine göre, Diyanet görevlilerinin davet gönderdiği İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı temsilcileri, “prensip gereği” diğer dini gruplarla birlikte değil, sadece kendilerinin bulunacağı bir ortamda görüş ve değerlendirmelerini Diyanet yetkilileriyle paylaşmak istediklerini bildirdi.

Tarikatın lideri Mahmud Ustaosmanoğlu’nun bu talebinden haberdar edilen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, bizzat kendisinin İsmailağa temsilcileriyle görüşeceğini aktardı.

Ustaosmanoğlu’nun görevlendireceği vekillerinden birinin, önümüzdeki günlerde Ankara’ya gelerek Görmez’i ziyaret etmesi bekleniyor.

Son Haberler