“Dindar nesil yetişirse tinercilik biter” diyen Erdoğan’a bomba yanıt!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sözleri Habertürk'te Mehmet Akif Ersoy'un sunduğu Nedir Ne Değildir? programında tartışıldı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 70. Yıl Kutlama Töreni’nde yaptığı konuşmada “İnşallah dindar bir gençlik sizin ellerinizde yetişecek. Bunu başardığımız takdirde çarşıda, sokakta, pazarda o zaman tinercisini Allah’ın izniyle görmeyiz. O zaman hırsızını Allah’ın izniyle görmeyiz veya minimize ederiz. Alkolikleri görmeyiz” demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözleri Habertürk’te Mehmet Akif Ersoy’un sunduğu Nedir Ne Değildir? programında tartışıldı.

CHP’li Aytuğ Atıcı Erdoğan’ın bu sözlerine ateş püskürdü.

Atıcı, Erdoğan’ın bu sözlerini yanlış bulduğunu ifade ederek, “Bir ülkenin cumhurbaşkanı düzgün ahlaklı bir nesil yetişmesini ister kindar nesil istemez” dedi.

Atıcı, “Benim çocuğumu nasıl yetiştireceğime ben karar veririm o karar veremez, kendi işine baksın, onun görevi yasaları ve anayasayı uygulamak” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın sözlerinin ayrımcılık olduğunu vurgulayan Atıcı, “Bu ülkede farklı inançlara sahip insanlar var, hepsi vergisini ödüyor, askere gidiyor.” diye konuştu.

Atıcı açıklamasının devamında şunları söyledi:

Eğer dindar nesil iyi olsaydı bunun örneklerini Suudi Arabistan’da görmeniz lazımdı, şeriatla yönetiliyor. Eğer dindar nesil iyi olsaydı İran’da, Afganistan’da Pakistan’da görmemiz lazımdı. Suç oranın en yüksek olduğu yerler buralar”

İŞTE O ANLAR: 

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ? 

İşte Erdoğan’ın açıklaması:

Şimdi biz bir zamanlar ben dindar bir gençlik dedim bana imam hatipliler bile saldırdı. Geçmişimde imam hatip var, ‘nereden çıktı bu iş, nereden çıktı bu tespit’ gibi sözde köşe yazarı onlar bile bize saldırdı. ‘Dindar bir gençlik istiyoruz, yetiştireceğiz’ dediğim için. İnşallah dindar bir gençlik sizin ellerinizde yetişecek. Bunu başardığımız takdirde çarşıda, sokakta, pazarda o zaman tinercisini Allah’ın izniyle görmeyiz. O zaman hırsızını Allah’ın izniyle görmeyiz veya minimize ederiz. Alkolikleri görmeyiz. Niye? Çünkü dindar gençlik bilecek ki alkol haramdır. Dolayısıyla o yola tevessül etmeyecek. Ve bu konularda atılacak adımlarla dindar neslin olduğu bir ülkede ben inanıyorum ki tüm manevi değerler bir anda yüksek bir sıçrama yapacak ve birbirini Allah için seven bir millet ortaya çıkacaktır. Menfaat için değil, makam mevki için değil. İşte bunu siz sağlayacaksınız.

Son Haberler