Perşembe / 16 Temmuz 2020

Dilmen’in ‘Bodrum uçağına binenler..’ sözlerine Özdil’den tokat gibi cevap

Yılmaz Özdil bugünkü köşe yazısında Rıdvan Dilmen'i eleştirdi.

206,854BeğenenlerBeğen
8,627TakipçilerTakip Et

Türkiye’nin kaç coğrafi bölge olduğunu bilmeyen, doğup büyüdüğü ülkenin hangi yarımkürede olduğunu bile bilmeyen, referandumda “evet” çıkması için bizzat siyasi propaganda yaptığı halde, utanmadan İzmir Marşı’nı siyasi bulan Rıdvan Dilmen, “insanlar bana yalaka diyebilir, özellikle Bodrum uçağına binenler beni eleştirir” demiş.

*

Yani?

*

Bodrum…

Türkiye’nin antitezi.

*

Yalaka şeytana göre, Bodrum uçağına biniyorsan, çoğunluğun demokratik tercihlerine saygı duymayan, dindarları hor gören, kendisi gibi düşünmeyenleri aşağılayan birisin gari.

*

Halbuki… Çocukluğumdan beri Bodrum’a gelirim, bugüne kadar Bodrum uçağında, tüyü bitmemiş yetimin hakkını çalıp, ayakkabı kutusuna dolduran beach işletmecisi görmedim hiç.

*

Memleket zekat hırsızı kaynıyor, ramazanda bayramda din-iman ayağıyla milleti dolandıran dolandırana ama… Fakir fukarayı soyan, yoksulu sömüren bar sahibine rastlamadım Bodrum’da.

*

Hergün bir tarikat yurdu kabusu yaşanıyor, karşıdevrimciler tarafından korunup kollanan sarıklı cübbeli sapıklar cirit atıyor… Gezi teknelerine doldurulan 10 yaşındaki gariban oğlan çocuklarına sistematik olarak tecavüz edildiğinde, suçüstü yakalandığında da pişkin pişkin “bi kerecik” diyen kaptana şahit olmadım Bodrum’da.

*

11 yaşındaki kız bebelerini dedesi yaşındaki heriflerin koynuna sokan, çocuk gelinlere nikah

kıyan Allahsız imamlarla dolu ortalık… İlkokul çocuklarının

ırzına musallat olan restorancı, “alnı secdeye eriyor” kisvesi altında bu sapıklığı normal karşılayan kahvaltıcı, bu sapıklara af çıkarılmasını isteyen dondurmacı duymadım Bodrum’da.

*

Dindar geçinen şehirlerden kamyon kamyon fetocu topluyorlar, tek tük bile fetocu çıkmadı Bodrum’da… Senin başörtülü bacın darbe yapmaya kalktı, bikiniliden zarar gören olmadı demokrasi tarihinde.

*

Köktendinci teröristlere yardım ve yataklık yapıyorlar… Terör örgütlerine kapılarını açan, yataklık yapan otel var mı Bodrum’da?

*

Sen ucube zannedersin… Kişi başına düşen kültür merkezi, sanat galerisi sayısı kaçtır biliyor musun Bodrum’da?

*

Hem maneviyattan dem vurup, hem mübarek annemiz Zübeyde Hanım’ın genelevde çalıştığını söylüyorlar…

Atatürk’e dil uzatan vale, 10 Kasım’a saygısızlık eden garson, “keşke Atatürk olmasaydı” diyen vatan haini aşçı var mı Bodrum’da?

İstediğin kadar müfredattan çıkarmaya çalış… Mustafa Kemal’in posterini duvarına yapıştırmayan kuaför, kafe, büfe, fırın, manav, taksi durağı bulabilir misin Bodrum’da?

*

Tıpkı Çeşme, Marmaris, Kuşadası, Foça, Ayvalık, Fethiye gibi… Atatürk’ü yüreğine kazımamış yazlıkçı bulabilir misin Bodrum’da?

*

Cevat Şakir’in ilham verici tarifiyle…

“Burası engin göklerin memleketidir / içten gelen bir türküyü kapıp koyverin / uzaklaştıkça türkü, gökte masmavi olur / ışık, burada yalnız karanlığı aydınlatmakla kalmaz, aydınlığı, maddeyi değiştirir / ve, görülen bir şair rüyasına çevirir / başka yerlerde ölüp, nur içinde yatılacağına, nur içinde yaşanır” Bodrum’da.

*

Siz, siz olun, şeytana uymayın.

*

İmamın kayığına bineceğinize…

Halikarnas Balıkçısı’nın engin göklerdeki uçağına binin kardeşim!

Yolsuzluklar bir bir ortaya çıktı, AKP’li meclis üyeleri Mansur Yavaş’ın üzerine yürüdü

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, önceki dönemde bir firmanın piyasadan 1.5 TL’ye aldığı fidanları ASKİ’ye 15 TL’ye sattığını, bunların da çoğunun dikilmediğini belgeleriyle açıkladı. Bunun üzerine AKP'li Meclis üyeleri Yavaş'ın üzerine yürüdü.

Erdoğan’dan Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı açıklaması: Kulak asmayın

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında Saray'daki Sergi Salonu'nda düzenlenen yemekte şehit aileleri ile bir araya geldi.

İmamoğlu Ayasofya’yı yanıtladı: Doğrular yapılır, kimsenin endişesi olmasın

İmamoğlu, İBB Meclisi'nde sunulan Ayasofya'nın imar planlarına 'Ayasofya cami ve külliyesi' olarak işlenmesi teklifini değerlendirdi. İmamoğlu, "Doğrular yapılır. Hiç kimsenin endişesi olmasın" dedi.

Haber Global’de ikinci Muharrem İnce vakası! Sunucu isyan etti…

Haber Global'de geçtiğimiz günlerde Muharrem İnce'nin canlı yayını terk etmesinin ardından CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Erdal Aksünger de program konuklarından Avukat Ertuğrul Akar'ın CHP'yi hedef alan sözleri sonrası programı terk etti.

Feyzioğlu: İtiraf ediyorum, ben bu suçu işledim

Feyzioğlu, "Ben Meclis ile bunları konuşmaya çalıştığım için suçlu ilan ediliyorsam itiraf ediyorum, ben bu suçu işledim. Ben Cumhurbaşkanımız'a sorunumuzu anlatmaya çalıştığım için suçluyum. Meclise derdimizi anlatmaya çalıştığım için suçluyum." dedi.
206,854BeğenenlerBeğen
8,627TakipçilerTakip Et