Dilmen’in ‘Bodrum uçağına binenler..’ sözlerine Özdil’den tokat gibi cevap

Yılmaz Özdil bugünkü köşe yazısında Rıdvan Dilmen'i eleştirdi.

Türkiye’nin kaç coğrafi bölge olduğunu bilmeyen, doğup büyüdüğü ülkenin hangi yarımkürede olduğunu bile bilmeyen, referandumda “evet” çıkması için bizzat siyasi propaganda yaptığı halde, utanmadan İzmir Marşı’nı siyasi bulan Rıdvan Dilmen, “insanlar bana yalaka diyebilir, özellikle Bodrum uçağına binenler beni eleştirir” demiş.

*

Yani?

*

Bodrum…

Türkiye’nin antitezi.

*

Yalaka şeytana göre, Bodrum uçağına biniyorsan, çoğunluğun demokratik tercihlerine saygı duymayan, dindarları hor gören, kendisi gibi düşünmeyenleri aşağılayan birisin gari.

*

Halbuki… Çocukluğumdan beri Bodrum’a gelirim, bugüne kadar Bodrum uçağında, tüyü bitmemiş yetimin hakkını çalıp, ayakkabı kutusuna dolduran beach işletmecisi görmedim hiç.

*

Memleket zekat hırsızı kaynıyor, ramazanda bayramda din-iman ayağıyla milleti dolandıran dolandırana ama… Fakir fukarayı soyan, yoksulu sömüren bar sahibine rastlamadım Bodrum’da.

*

Hergün bir tarikat yurdu kabusu yaşanıyor, karşıdevrimciler tarafından korunup kollanan sarıklı cübbeli sapıklar cirit atıyor… Gezi teknelerine doldurulan 10 yaşındaki gariban oğlan çocuklarına sistematik olarak tecavüz edildiğinde, suçüstü yakalandığında da pişkin pişkin “bi kerecik” diyen kaptana şahit olmadım Bodrum’da.

*

11 yaşındaki kız bebelerini dedesi yaşındaki heriflerin koynuna sokan, çocuk gelinlere nikah

kıyan Allahsız imamlarla dolu ortalık… İlkokul çocuklarının

ırzına musallat olan restorancı, “alnı secdeye eriyor” kisvesi altında bu sapıklığı normal karşılayan kahvaltıcı, bu sapıklara af çıkarılmasını isteyen dondurmacı duymadım Bodrum’da.

*

Dindar geçinen şehirlerden kamyon kamyon fetocu topluyorlar, tek tük bile fetocu çıkmadı Bodrum’da… Senin başörtülü bacın darbe yapmaya kalktı, bikiniliden zarar gören olmadı demokrasi tarihinde.

*

Köktendinci teröristlere yardım ve yataklık yapıyorlar… Terör örgütlerine kapılarını açan, yataklık yapan otel var mı Bodrum’da?

*

Sen ucube zannedersin… Kişi başına düşen kültür merkezi, sanat galerisi sayısı kaçtır biliyor musun Bodrum’da?

*

Hem maneviyattan dem vurup, hem mübarek annemiz Zübeyde Hanım’ın genelevde çalıştığını söylüyorlar…

Atatürk’e dil uzatan vale, 10 Kasım’a saygısızlık eden garson, “keşke Atatürk olmasaydı” diyen vatan haini aşçı var mı Bodrum’da?

İstediğin kadar müfredattan çıkarmaya çalış… Mustafa Kemal’in posterini duvarına yapıştırmayan kuaför, kafe, büfe, fırın, manav, taksi durağı bulabilir misin Bodrum’da?

*

Tıpkı Çeşme, Marmaris, Kuşadası, Foça, Ayvalık, Fethiye gibi… Atatürk’ü yüreğine kazımamış yazlıkçı bulabilir misin Bodrum’da?

*

Cevat Şakir’in ilham verici tarifiyle…

“Burası engin göklerin memleketidir / içten gelen bir türküyü kapıp koyverin / uzaklaştıkça türkü, gökte masmavi olur / ışık, burada yalnız karanlığı aydınlatmakla kalmaz, aydınlığı, maddeyi değiştirir / ve, görülen bir şair rüyasına çevirir / başka yerlerde ölüp, nur içinde yatılacağına, nur içinde yaşanır” Bodrum’da.

*

Siz, siz olun, şeytana uymayın.

*

İmamın kayığına bineceğinize…

Halikarnas Balıkçısı’nın engin göklerdeki uçağına binin kardeşim!

En çok okunan haberler

Trump’tan kendisine soru soran Hilal Kaplan’a: Siz gazeteci olduğunuza emin misiniz?

Hilal Kaplan'ın Donald Trump'a yönelttiği sorunun ardından ABD Başkanı "Siz gazeteci misiniz? Türk hükümeti adına çalışmadığınıza emin misiniz?" dedi. 

“Hoca ‘cin çıkaracağım’ deyip benimle defalarca ilişkiye girdi”

İddiaya Göre Manevi sıkıntı yaşayan genç bir kız, Annesi ile birlikte Ankara’da meşhur olan cinci bir hocaya gitti.

Eski bakan canlı yayında patladı: Çakayım sizin seferberliğinize… Lan Damat Berat efendi dalga mı geçiyon lan?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan canlı yayında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı hedef aldı. 

Dünyaya rezil olan Pelikancı Hilal Kaplan’ı ilk savunan bakın kim oldu?

Yaptığı hareketle dünyaya rezil olan Yandaş Hilal Kaplan'ı ilk savunan Vatan Partililer oldu. 

Dünyaya rezil olan Hilal Kaplan’dan açıklama: Trump şaka yaptı

ABD Başkanı Donald Trump'a sorduğu soru ve aldığı ironik yanıt ile sosyal medyanın gündemine oturan Sabah yazarı Hilal Kaplan, ilk kez konuştu.

CHP’ye FETÖ suçlamasında bulunan ‘Yılmaz Ateş’ hakkında karar

CHP'ye FETÖ suçlamasında bulunan eski milletvekili Yılmaz Ateş, CHP Ankara Disiplin Kurulu kararıyla kesin olarak partiden ihraç edildi.

Atatürk’e Benze(me)yen adam(lar)

“Atatürk’e benzeyen adamın tek sorunu Atatürk’e benzememesi” gibi bir şey yazmıştı bir sosyal medya kullanıcısı. Haklıydı da. “Atatürk’e benzeyen adam” uzaktan biraz andırsa da aslında Atatürk’e benzemiyordu.

Trump-Erdoğan görüşmesi sonrası iki ülke arasındaki buzlar çözüldü mü?

Haftalardır merakla beklenen Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD’li mevkidaşı Donald Trump arasında 13 Kasım’da Washington’da gerçekleşen toplantı, kimilerine göre ilişkilerde yumuşamanın göstergesiyken, kimileri ise somut sonuçlar çıkmadan önce bir beklenti içerisine girmeyi iyimserlik olarak değerlendiriyorlar.

Muhalefet kaynıyor, İYİ Parti ile AKP yakınlaşıyor… Erdoğan ABD’den cebinde seçim kartıyla mı döndü?

Türkiye’nin Suriye’ye gerçekleştirdiği askeri operasyon kamuoyu yoklamalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a desteği arttırken bu sene yerel seçimlerde sürpriz zaferler kazanan resmi olmayan muhalif siyasi ittifak içindeki muhtemel çatlakları da ortaya çıkardı.

Tüm aile ve gazeteciler gözaltına alınmıştı… Süleyman Soylu’dan Rabia Naz açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hayatını kaybeden Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan ile meclis komisyonu çalışmalarını izleyen 3 gazetecinin mahkemeye sevk edilmesi hakkında "Rabia Naz kızımız üzerinden yargı, emniyet, tüm kurumlar birileri tarafından felç edilmek isteniyor" dedi.