Cumartesi / 8 Ağustos 2020

Dilipak “fahişe” dedi, AKP’liler ayaklandı!

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak'ın dünkü yazısı ortalığı karıştırdı. İstanbul Sözleşmesi'ni savunan AKP içindeki kadınları hedef alan Dilipak, onlar için "AKP'nin papatyaları" demişti. Yazıda kullandığı "fahişe" kelimesi üzerine AKP kurucusu Ayşe Böhürler "Fesüphanellah, Edep ya hu! Kendi karısı, kızı, gelini aynı fikirde mi acaba? Ayıp ki ne ayıp!" diye tepki gösterdi.

206,480BeğenenlerBeğen
8,611TakipçilerTakip Et

Abdurrahman Dilipak, dünkü yazısında “AK Parti” içinde “AKP’liler” olduğunu belirterek, “Eskiden ter kokuyorlardı, şimdi parfüm kokuyorlar. Rutubet kokan derneklerden çıkıp, plazalara taşındılar” diye yazmıştı.

İstanbul Sözleşmesi konusunda AKP’ye yönelik sert çıkışlar yapan Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, tonunu giderek artıyor. Dilipak “AB fonları ile semirenlerin sesleri nasıl inceldi, eskiden ter kokuyorlardı, şimdi parfüm kokuyorlar. Bodrum katlarında rutubet kokan derneklerden çıkıp plazalara taşındılar” ifadelerini kullandı.

AKP’li Fatma Şahin’i ve Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın yöneticisi olduğu KADEM derneğini sert sözlerle eleştiren Dilipak, “Bu felaketin sorumluları arasında en önemli isim olarak karşımıza hep Fatma Şahin çıkıyor. Şahin hâlâ bu yönde genelgeler yayınlıyor. Toplumdaki öfke konusunda sanırım bilgi sahibi değil. KADEM bir, Fatma Şahin iki. KADEM aile ile yakın ilişkisi sebebi ile daha öncelikli olarak akla geliyor” ifadelerini kullandı.

“AK Parti içindeki AKP’liler, FETÖ’nün zihniyet ikizi gibi davranıyorlar” diyen Dilipak şöyle devam etmişti:

“Hem uluslararası fonlarla destekleniyorlar hem de kamu fonlarını kullanıyorlar. Malum “Yeşil Sermaye” de bunlara sponsor olabiliyor. Koç kadar, Sabancı kadar, Eczacıbaşı kadar bizim “Yeşil sermaye” davasına sadakat gösterip, bu fahişelere ve onların türevlerine karşı seslerini yükseltebilecekler mi? Konfeksiyoncu, gıda zinciri, finans kuruluşu, ses ver Türkiye! Ne bekliyorsunuz!”

AKP’Lİ BÖHÜRLER: EDEP YAHU!
Abdurrahman Dilipak’ın “fahişe”li yazısına AKP kurucularından Yeni Şafak yazarı Ayşe Böhürler’den sert tepki geldi. Böhürler Twitter hesabından Dilipak’ın yazısını “Fesüphanallah! Edep yahu! Alt üst tarafı bir uluslararası sözleşme… Fahişe mi diyor… Kendi karısı, kızı, gelini aynı fikirde mi acaba? Ayıp ki ne ayıp!” notuyla paylaştı.

Ayşe Böhürler’in paylaşımına Deniz Ülke Arıboğan “demiş” diye karşılık verince Abrurrahman Dilipak da devreye girdi ve şu yanıtı verdi:

“Bu arada uyarınız için teşekkür ederim. Ama ne olur ifadem doğru anlaşılsın. Yanlış anlaşılmaması için daha dikkatli olayım.”

Dilipak bundan sonra da Ayşe Böhürler’i hedef alan “Bizim mahallemizde kime ne satıyorsunuz. Allahtan korkun kuldan utanın” paylaşımı yaptı. Ardından da öfkesine yenildiğini belirtip özür diledi ve “Yazımdaki Fahişe suçlaması, fuhşa destek verenler içindi” ifadelerini kullandı.

METİNER: YAKIŞIKSIZ
Eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner de sosyal medya hesabından Dilipak’a yanıt verdi. Metiner, şunları kaydetti:

“Dilipak’ı sever sayarım. Lakin ‘AKP’nin Papatyaları’ bahsinde ‘İstanbul Sözleşmesi’ni savunan kadınlar için dedikleri yakışıksız ve kırıcı.

‘Fahişe’ sözcüğü hangi bağlamda kullanılmış olursa olsun ziyadesiyle sorunlu ve üzücü.

Eleştiri, onur ve hukuk gözetilerek yapılmalı.

Başkalarının namusu, iffeti, onuru ve kişilik hakları dokunulmazdır, saygıdeğerdir.

Kim ki bu kırmızı çizgiyi aşarsa asıl kendisini sorunlu hale dönüştürür.

Bize söylenmesini istemediğimiz bir lafı bir başkasına demeyi aklımızdan dahi geçirmemeliyiz.

Özür dilemeyi bilmeliyiz.”

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Muharrem İnce açık açık konuştu: Yüzde 31 ile bıraktım, harekete geçiyorum

Cumhuriyet Halk Partisi'nden ayrılıp yeni parti kuracağı iddia edilen Muharrem İnce, suskunluğunu bozdu ve çarpıcı açıklamalarda bulundu

CHP’nin İnce’ye vereceği ‘yeni parti’ cevabı hazır

Muharrem İnce ve ekibinin ‘CHP 24 Haziran 2018’deki Cumhurbaşkanlığı seçiminde 60 bin sandığa gözlemci koymadı’ iddiasıyla yönetimi eleştireceği kulislerde dolaşıyor.

Deniz Baykal’dan Muharrem İnce ve CHP’lilere çağrı

Deniz Baykal, Muharrem İnce'nin CHP'den ayrılmaması için genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret edeceğini açıkladı.

Deniz Zeyrek’ten CHP’ye uyarı: İnce ve Kılıçdaroğlu bu istatistiklere bakmalı

Yargıtay Başsavcılığı'nın siyasi partilerle ilgili rakamlarını inceleyen Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, ortaya çıkan tabloya hem Kılıçdaroğlu'nun hem de İnce'nin dikkat etmesi gerektiğini yazdı.

Muharrem İnce’den flaş yeni parti açıklaması

CHP'den ayrılacağı ve yeni parti kuracağı ileri sürülen Muharrem İnce çarpıcı bir açıklama yaptı
206,480BeğenenlerBeğen
8,611TakipçilerTakip Et